Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
24 лютого 2024 року — друга річниця початку повномасштабної війни Росії в Україні. Зараз у Польщі проживає близько мільйона воєнних біженців, які залишили дім після початку великої війни. В основному, це жінки та діти. Також у Польщі проживають 1,5 мільйона українців, які прибули до Польщі до 24 лютого 2022 року, зазначила Rzeczpospolita.
Дослідження було проведене вченими Міждисциплінарної лабораторії вивчення війни в Україні при Університеті Національної комісії освіти в Кракові, які аналізують інформацію про війну та її наслідки. Воно показало, що українки, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року — це переважно представниці середнього класу.
Як розправити крила на ринку праці?
— З часу проведення першого опитування серед українських біженок відбулися певні зміни — розповідає в інтерв'ю Rz професор Пьотр Длугош, доктор філософії, керівник дослідження.
Жінки-біженки стали більш незалежними, живуть в орендованому житлі, краще знають польську мову та активніше справляються з психічними проблемами, які часто виникають, — розповідає Пьотр Длугош
Найбільше українок живе у великих містах Польщі
Більшість опитаних перебувають у Польщі рік або більше, три чверті з них живуть у великих містах з населенням понад 500 000 осіб. 66 відсотків респонденток живуть у квартирах або кімнатах, які вони винаймають.
Середній вік жінок-біженок — 44 роки, 83% з них мають вищу освіту, а 53% приїхали з дітьми. Вони є представницями українського середнього класу - 65% походять із забезпечених сімей.
Діти 47% опитаних жінок відвідують польські школи, а 8% — українські онлайн-школи, — пише Rzeczpospolita
Опитування, про котре повідомляє Rzeczpospolita, показує, що жінки-біженки найвище оцінили стан безпеки, міського транспорту та освіти у Польщі. А от найменш задоволеними були через винагороду за працю, фінансове становище сім'ї та охорона здоров'я.
Ситуація з працевлаштуванням українок у Польщі є непростою. Лише половина опитаних працюють — 63% з них виконують роботу в Польщі, 23% працюють віддалено в Україні й 8% працюють в іншій країні. Третина опитаних жінок мають роботу, яка відповідає їхній кваліфікації.
Майже половина українських біженок у Польщі планує залишитися. Результати опитування
Rzeczpospolita інформує, що 42% українських жінок мають намір повернутися в Україну, тоді як майже половина хоче залишитися в Польщі назавжди або на довший час. Опитування показує, що інтеграція в польське суспільство є для них важкою і психологічно обтяжливою. Майже половина має симптоми депресії.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!