Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Рак шийки матки є четвертим за поширеністю онкологічним захворюванням серед жінок у світі (після ураження молочних залоз, ендометрію та яєчників). Найчастіше захворювання виявляють у жінок старше 30 років. Хворобу можна перемогти, якщо вчасно діагностувати. Важливим дослідженням змін у шийці матки є ПАП-тест. Про важливість цього аналізу, те, як і коли його робити, розповів Олександр Кузьмич — акушер-гінеколог, лікар УЗД з двадцятирічним стажем:
— Тест Папаніколау (або ПАП-тест, РАР, цитологічний зішкріб/мазок, мазок на онкоцитологію) — метод дослідження клітин цервікального каналу шийки матки, винайдений грецьким онкологом Георгіосом Папаніколау. Він показує стан клітин слизової оболонки каналу шийки матки, використовується для виявлення патологічних змін і своєчасної діагностики передракового стану та раку шийки матки на ранній стадії. Дослідження потрібно робити з моменту, коли дівчина починає жити статевим життям.
Планово це дослідження потрібно проходити раз на рік для виключення патології шийки матки. У випадку патології або після лікування шийки матки контроль ПАП-тесту визначає лікар.
За відсутності планового огляду або при нерегулярному обстеженні є ризик несвоєчасної діагностики патології шийки матки, особливо онкології. Рання діагностика забезпечує результативне та вчасне лікування — без незворотних змін для організму, які виникають на пізніх стадіях захворювання.
Ефективність методу ПАП — 95 %, він визнаний «золотим» стандартом скринінгової діагностики злоякісних новоутворень шийки матки. Патології органа на ранніх стадіях захворювання піддаються лікуванню.
ПАП-тест (цитологічне дослідження шийки матки) є важливою складовою збереження здоров'я жінок. Він допомагає вчасно виявити аномалії та зміни в клітинах шийки матки, що можуть бути попередниками раку.
Не відкладайте візит до лікаря, знайдіть час для себе.
Як підготуватися до здачі ПАП-тесту?
Протягом 48 годин перед проведенням ПАП-тесту не можна: мати статеві стосунки, використовувати вагінальні свічки, гелі та креми, спринцюватись.
Проходити обстеження варто щонайменше через 48 годин після кольпоскопії, УЗД вагінальним датчиком та інших інтравагінальних процедур. За необхідності повторного обстеження ПАП-тесту його можна робити не раніше як через три тижні.
Українська письменниця, теле- й радіоведуча, журналістка, піарниця, громадська діячка, голова правління ГО «Здоров’я жіночих грудей». Працювала редакторкою у низці журналів, газет та видавництв. Була ведучою Українського радіо. Пройшла шлях від кореспондентки до телеведучої та сценаристки на телебаченні. Обіймала посади керівниці пресслужби різних департаментів КМДА, Київської обласної колегії адвокатів, працювала з персональними брендами визначних осіб. З 2020 року займається питаннями профілактики раку грудей в Україні. Пише книги та популяризує українську літературу.Членкиня Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України. Авторка книг «Стежка в долонях», «Ілюзії великого міста», «Падаючи вгору», «Київ-30», тритомника «Україна 30». Життєвий девіз: Тільки вперед, але з зупинками на щастя.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!