Відпочинок на Балтійському узбережжі
Нетепле море і мінлива погода компенсуються зручним пологим входом у воду, красою ландшафтів і вибором житла практично на будь-який бюджет.
У червні на курортах Балтійського моря мало відпочиваючих, температура повітря 20+, а вода холодна. У сезон — тобто у липні-серпні — середня температура повітря +25С, а води — 15-17 градусів.
Сильної спеки від цих місць очікувати не варто. Більшість курортів влаштовані так, що поки дійдеш до моря, тебе з різних боків спокушатимуть різноманітні атракції. Але є місця, де людей і розваг менше, але дістатися туди можна тільки автівкою.
Особливість Балтики в тому, що більшість пляжів знаходяться в оточенні соснових лісів, і якщо набридне засмагати, можна вирушити на прогулянку або пікнік. Тут ви не знайдете промислових підприємств, зате знайдете майже 800 кілометрів красивих піщаних пляжів.
Найкращі морські курорти Польщі:
• Сопот (Sopot)
Тут знаходиться найдовший пірс на Балтиці (511, 5 метрів), водні таксі та пороми, сотні затишних барів та кафе, тенісні корти, поле для гольфу. Місто оточене ландшафтним парком і білопіщаними пляжами Гданської затоки. Курорт популярний серед польських зірок та політиків. А ще Сопот — центр таласотерапії, тобто лікування морем, піском та морським повітрям.
• Устка (Ustka)
Червоний маяк і шарм портового міста, де можна займатися віндсерфінгом, каякінгом та спогляданням. Радимо відвідати підземні бункери, музеї хліба та воскових фігур, а ще — подивитися щорічний чемпіонат з пошуку бурштину.
• Колобжег (Kołobrzeg)
Знаходиться поряд з густими хвойними лісами та соляними родовищами. Тут кілька десятків оздоровчих санаторіїв, цікаві маршрути для велопрогулянок. Основні природні ресурси міста — це мінеральна вода та торф'яні грязі. На курорті є 16 джерел з водою різної мінералізації, що придатна для пиття.
• Леба (Łeba)
Місце, відоме найбільшим у Європі комплексом рухливих дюн. Вони охороняються UNESCO та знаходяться на території Словинського Національного парку. Тут є широкі піщані пляжі, великий парк розваг для родинного відпочинку, а також Музей метеликів з колекцією понад 4000 екземплярів з усього світу.
• Свиноуйсце (Świnoujście)
Це кілька десятків островів та дуже чистий пляж завдовжки в 10 кілометрів. Температура води в морі, мабуть, найвища по всій Балтиці. Тут можна відвідати оглядовий майданчик, де знаходиться найвищий польський маяк — для цього доведеться подолати понад 300 сходинок. Для поціновувачів військової історії є екскурсії до комплексу фортів на узбережжі.
Відпочинок на озерах та річках
У Польщі величезна кількість мальовничих озер та річок, де можна відпочити та порибалити, зайнятися дайвінгом чи яхтингом у природних заповідних зонах. А також поєднати відпочинок із відвідуванням відомих архітектурних пам'яток.
• На озері Снярдви (Śniardwy) на Мазурах можна зловити щуку, окуня, судака і сома, покататися на катері, влаштувати неймовірний круїз між островами на човні. У самому озері Снярди знаходяться вісім островів, а оточене воно Мазурським ландшафтним парком. Це найбільше озеро в Польщі — його площа 113,8 км2.
• Відпочинок на Мальтанському озері Познані можна поєднати з прогулянками серед лицарських історичних пам'яток. Назва озера пов'язана з ченцями мальтійського ордена, які мешкали на цій території з XII до XIX століття. Костел св. Яна Єрусалимського в Познані зберігся досі. Біля берегів озера є пляж, де наприкінці червня проходить щорічний міжнародний театральний фестиваль «Мальта».
• Подивитися на стародавню архітектуру та відпочити на піщаних пляжах можна на річці Одра. Це одна з найбільших річок Європи — її довжина 854 км. Одра тече територією західної Польщі, охоплюючи Тумський півострів у Вроцлаві. Місто відоме своєю готичною архітектурою, тут можна побачити старовинні храми, апартаменти вроцлавського архієпископа. Цікавим є той факт, що півострів довгий час був островом. Однак у XIX столітті одну частину річки засипали.
• Озеро Ханьча у Сувальському ландшафтному парку Підляського воєводства вважається найглибшим у Польщі — 108,5м. Його кришталево чиста вода приваблює любителів дайвінгу.
Відпочинок у горах
Влітку гірська частина Польщі не менш гарна, ніж узимку. Татри, Бещади, Свєнтокшистські гори, Пеніни — звідусіль відкриваються приголомшливі краєвиди. Гори лікують і впорядковують думки.
Рекомендуємо відвідати:
• Гори Столові (Góry Stołowe)
Їх називають туристичною перлиною Нижньої Сілезії. На вершині найвищої тут гори Щелинець-Вельки (Szczelińca Wielkieg) є дивовижний лабіринт зі скелями незвичайної форми. Він відомий своїми оптичними ілюзіями. Цікаво прогулятися в лабіринті Мандрівних скель, де знімали «Хроніки Нарнії», відвідати Парк динозаврів або парк розваг Колорадо з атмосферою Дикого Заходу.
• Пеніни
Маршрути Пенін ведуть до мальовничих вершин прямими, легкими навіть для недосвідченого мандрівника, стежками. Найпопулярніші: Три Корони та Соколиця. У підніжжя Пенін лежить озеро Чорштин, а також розташований замок Дунаєць у Недзиці, де, кажуть, зариті скарби інків. Для туристів можуть організувати сплав річкою Дунаєць на дерев'яних плотах.
• Шклярська-Поремба
Містечко-курорт у Карконошах. У всі сезони це місце користується популярністю, але влітку зелені ліси та водоспади особливо життєствердні. Варто помилуватися заходом сонця з висоти гори Щрениця, відвідати водоспад Каменьчик на території Карконоського Національного Парку, замок Хойник та Японський сад Siruwia.
Dziennikarka, specjalistka ds. PR. Jest mamą małego geniusza z autyzmem i założycielką klubu dla mam PAC-Piękne Spotkania w Warszawie. Prowadzi bloga i grupę TG, gdzie wspólnie ze specjalistami pomaga mamom dzieci specjalnych. Pochodzi z Białorusi. Jako studentka przyjechała na staż do Kijowa i została na Ukrainie. Pracowała dla dzienników Gazeta po-kievske, Vechirni Visti i Segodnya. Uwielbia reportaż i komunikację na żywo.
Wesprzyj Sestry
Nawet mały wkład w prawdziwe dziennikarstwo pomaga demokracji przetrwać. Dołącz do nas i razem opowiemy światu inspirujące historie ludzi walczących o wolność!