Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Вівсяна закваска для журека
Журек — один з найулюбленіших супів поляків. Особливо часто його готують на Великдень, коли він традиційно подається на сніданок. Щоб приготувати цей суп так, як польські господині, потрібно зробити закваску лише з п'яти інгредієнтів:
- вівсяні пластівці;
- вода;
- лавровий лист;
- запашний перець в горошку;
- часник.
Якщо ви хочете, щоб ваша закваска не містила глютену, ви можете легко вибрати вівсяні пластівці з відповідним маркуванням.
Як приготувати закваску для журека?
Приготувати вівсяну закваску надзвичайно просто і швидко. Все, що потрібно, це подрібнити вівсяні пластівці, змішати їх з водою та спеціями та поставити в тепле місце щонайменше на п'ять днів. Майте на увазі, однак, що її не слід закривати, а просто накрити чистою тканиною або рушником. Цю закваску можна також модифікувати. Можна додати сіль, майоран, хрін або перець. Якщо ви хочете, щоб вона була готова швидше, просто додайте дві столові ложки капустяного соку або розсолу з маринованих огірків. Молочна кислота прискорить процес дозрівання закваски.
Як зберігати домашню закваску?
Якщо ви не збираєтеся використовувати закваску відразу, перелийте її в попередньо вимиту і ошпарену окропом скляну банку. Поставте її в холодильник, де вона може зберігатися до 2-3 тижнів. Закваска готова, коли вона перестає пускати бульбашки. Майте на увазі, що якщо з якихось причин на ній з'явиться пліснява — всю закваску доведеться вилити.
Які страви польської кухні варто спробувати
Пісні страви польської кухні на час Великоднього посту
Польська кухня в світових рейтингах
Як приготувати журек?
Починаємо з подрібнення вівсяних пластівців за допомогою блендера або кавомолки. Заливаємо вівсяний порошок теплою водою. Додаємо решту інгредієнтів і накриваємо чистою тканиною. Відставляємо все це в тепле місце на п'ять днів. Коли закваска почне кисло-солодко пахнути, вона готова.
Інгредієнти :
- 5 грибів (бажано білих);
- 350 грамів борошна грубого помелу;
- 1 літр води;
- 4 зубчики часнику;
- 3 лаврових листки;
- 5 кульок запашного перцю;
- 1 ст.л вершкового масла;
- 1 літр бульйону;
- 250 мілілітрів вершків;
- 4 яйця;
- 300 грамів білої ковбаси;
- петрушка;
- сіль;
- чорний перець;
- майоран;
- закваска 200-250 мл.
Нарізаємо гриби та обсмажуємо на розтопленому вершковому маслі до легкого жовтуватого кольору. Влийте бульйон до каструлі та зваріть у ньому підсмажені гриби, поки вони не стануть м'якішими. Додайте закваску, вершки, вичавлені зубчики часнику та дрібку майорану. Посоліть і поперчіть.
Яйця потрібно відварити на круто. Білу ковбасу варити близько 10-15 хвилин.
Розрізати яйця на четвертинки, а ковбасу — на кружечки.
Додаємо ковбасу та яйце в кожну порцію супу при подачі у тарілку. Посипаємо подрібненою свіжою петрушкою.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!