Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Рішення оселитися в іншій країні — непросте, а навіть якщо це необхідність, то часто повʼязана з розлукою. Розлука не лише з родиною та друзями, але й з домашніми тваринами, які є частиною нашого життя.
Нерідко ухвалюється рішення забирати із собою свого улюбленця.
Якщо ми хочемо ввезти до Польщі собаку або кота з Європейського Союзу, ми повинні пам'ятати, що тварина повинна бути не молодше 3 місяців і мати:
- Розбірливе татуювання з доказом маркування до 3 липня 2011 року або транспондер, який зазвичай називають мікрочіпом;
(Якщо транспондер не відповідає вимогам ISO 11784 або ISO 11785, особа, яка перевозить тварину, повинна забезпечити можливість зчитування номера транспондера під час перевірки, тобто мати власний зчитувальний пристрій).
- Актуальне щеплення від сказу;
(Щеплення проти сказу стає дійсним через 21 день після його проведення для першого щеплення тварини у віці старше 12 тижнів. Для наступних щеплень (так званих бустерних доз), що проводяться з регулярними інтервалами в 12 місяців, вакцинація стає дійсною в день бустерного щеплення. Дата вакцинації не може бути раніше дати імплантації транспондера).
- Паспорт, який виданий уповноваженим ветеринарним лікарем, що засвідчує дійсність щеплення проти сказу;
(Якщо ви хочете, щоб тварина в'їхала до Польщі з третьою особою, ця третя особа повинна додатково мати ваш письмовий дозвіл на некомерційне переміщення тварини).
Читайте також: Легальний проїзд: як з України вивезти за кордон тварину і не порушити закон
Особливі вимоги до перевезення тварин з України до Польщі
Обов’язкова наявність чіпа
Звертаємо вашу увагу, що всі аналізи, зроблені до електронної ідентифікації (чипування), будуть недійсними.
Щеплення від сказу
Нагадуємо, що органами ЄС визнаються не всі типи вакцин. Згідно з регламентом (ЄС) No 576/2013, вакцина проти сказу повинна належати до однієї з наступних категорій:
Неактивована вакцина, що містить принаймні одну антигенну одиницю на дозу (рекомендація Всесвітньої організації охорони здоров’я);
Рекомбінантна вакцина.
Вакцинація набуває чинності через 21 день після її проведення у випадку першої вакцинації, проведеної у тварин віком старше 3 місяців (Регламент (ЄС) No 91/2005 від 2 лютого 2005 р.). Етикетка від упаковки (ампули) повинна бути вклеєна в ветеринарний паспорт у спеціально призначене для цього місце.
Серологічний тест для визначення титру антитіл проти сказу
Довідка, яка підтверджує, що щеплення від сказу подіяло. Дослідження має бути виконане в лабораторії, затвердженій Європейською Комісією відповідно до статті 3 Регламенту (ЄC) No 258/2000. Збір крові для такої експертизи проводиться не раніше, ніж через 30 днів після вакцинації.
Читайте також: Порятунок хвостиків: як "ЗооПатруль" допомагає тваринам під час війни
Ветеринарний паспорт
Має містити інформацію про усі планові щеплення, інформацію про чипування, фотографію тварини у віці 12 місяців та інформацію про обробку проти паразитів.
Ветеринарне свідоцтво форми No1 (ВЕТ—1)
Свідоцтво є одним з основних документів для в’їзду в Польщу з твариною. Видається на основі ветпаспорта з чинними в ньому відмітками про щеплення/обстеження. Форма No1 є підставою для видачі міжнародного ветеринарного сертифіката, затвердженого регламентом Європейського Союзу. Міжнародний сертифікат Документ видається безплатно на кордоні у спеціальному ветеринарному пункті. Для отримання міжнародного сертифіката потрібно мати свідоцтво ВЕТ—1, яке на кордоні обміняють на міжнародний сертифікат. Дегельмінтизація та інсектоакарицидна обробка
Процедура позбавлення/профілактики наявності у тварини паразитів.
Проводиться не раніше, ніж за 48 годин до виїзду. Підтверджується наявністю відповідного штампу у паспорті.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!