Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Як пише "РВ", наприкінці минулого року кількість банківських рахунків клієнтів з українським паспортом становила близько 1,5 мільйона, з яких кілька сотень тисяч — це рахунки, відкриті економічними іммігрантами, які прибули в Польщу ще до початку повномасштабної війни в Україні.
Тобто — більше мільйона банківських рахунків, які українці відкрили в Польщі після повномасштабного вторгнення.
Польський інформаційний сервіс зазначає, що українці з воєнної хвилі імміграції виявилися дуже активними клієнтами: вони користуються картками, цікавляться мобільним банкінгом і мають регулярні надходження.
Також українці, які мають рахунки в польських банках значно „омолодили” середній вік клієнта. Він знизився до рівня 29 років.
Більшість з них — жінки, освічені та молоді — середній вік 35-40 років, — пише Puls Biznesu
Читайте також: Рейтинг польських банків 2024
Польські банки для українців
З січня по жовтень 2023 року польські банки видали українцям кредитів на 2,621 мільярда злотих. За аналогічний період 2022 року кредитна активність українців в Польщі становила 2,429 мільярда злотих. Загальний залишок заборгованості українців, за даними BIK, на кінець жовтня 2023 року становив 7,942 мільярда злотих.
Які кредити беруть українці в Польщі:
- іпотечні кредити становлять 75%;
- готівкові кошти — 19%;
- кредити з розстрочкою платежу та картки — лише 2%.
В якому польському банку українці мають найбільше рахунків?
Згідно з даними BIK, які цитує польський сервіс Puls Biznesu, найбільшу кількість рахунків українці мають в банку PKO BP. Станом на кінець жовтня 2023 року, 469 тисяч 500 громадян України відкрили рахунки в цьому польському банку.
Читайте також: Як заблокувати свій Pesel, аби ним не скористалися шахраї
Для порівняння, кількість рахунків, які були відкритими українськими громадянами в банку PKO BP до початку повномасштабної війни Росії в Україні, становила майже 270 тисяч.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!