Вторгнення Росії в Україну змусило мільйони людей покинути свої домівки та шукати притулку в ЄС та сусідніх країнах.
У березні 2022 року Європейський Союз запровадив Директиву про тимчасовий захист — систему реагування ЄС на надзвичайні ситуації для використання у виняткових обставинах масового напливу мігрантів.
Директива дозволяє:
- забезпечити негайну колективну допомогу переміщеним особам;
- зменшити тиск на національні системи притулку в ЄС.
Права в рамках схеми тимчасового захисту включають дозвіл на проживання, доступ до ринку праці, житла та медичної допомоги, а також доступ до освіти для дітей.
Понад 4,2 мільйона осіб з України користуються механізмом тимчасового захисту на території Європейського Союзу. Такі дані оприлюднив Eurostat на початку 2024 року.
Заклад соціального страхування Польщі (ZUS) опублікував останні дані про іноземців, які працюють у Польщі. Представлена статистика показує, що не українці посіли перше місце за темпами зростання кількості іноземців, що працюють.
Іноземці в ZUS — торік найбільше приїжджали не українці
Заклад соціального страхування (ZUS) повідомив, що кількість іноземців, зареєстрованих у Польщі на кінець 2023 року, становила 1 127 744. Протягом минулого року 64 тисячі 483 з них приєдналися до системи соціального страхування, що означає зростання на 6,1 відсотка. Однак динаміка і кількість сильно відрізнялися залежно від країни, з якої вони приїхали.
Продовження тимчасового захисту для українців у Польщі
Українці відповідають за 1% ВВП Польщі — дані дослідження
Як українці впливають на економіку Польщі?
Великою несподіванкою, безумовно, може бути те, що минулого року найбільше прибуло не українців. Це тому, що їхня кількість зросла на 13,4 тисячі, що дало їм друге місце. На першому місці опинилися білоруси. Їх перевага над українцями була у 21,3 тисячі осіб. Це означає збільшення білорусів в системі соціального страхування Польщі майже на 20 відсотків.
Звідки приїжджають іммігранти до Польщі?
Варто подивитися не лише на динаміку, але й на загальну кількість іммігрантів з окремих країн. З загальної кількості осіб, які зареєстровані у ZUS (1,128 млн), аж 759,4 тисячі є українцями. Таким чином, саме українці залишаються найбільшою національною меншиною, що працює у Польщі.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!