Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
У рейтингу, упорядкованому відповідно до оцінок інтернет-користувачів (рейтинги Google), можна знайти як заповідники, так і музеї та інші цікаві місця.
Центр медіаосвіти
Середні оцінки інтернет-користувачів: 5,0/5. Кількість висловлених думок: 64.
Центр медіаосвіти в Кельцах — це привітне місце для всіх, хто бажає ефективно поглибити свої медіакомпетенції. Це єдине місце такого типу в Польщі. Центр медіаосвіти має сім навчальних зон (у тому числі 3D-реальність, туманний екран, навчальні фільми з відомими акторами) та три професійні студії (у тому числі зелений екран, Dolby Atmos, аудіо). Кульмінаційна частина виставки присвячена фейковим новинам і методам захисту від дезінформації. Це місце особливо призначене для учнів початкових та середніх шкіл, які хочуть дізнатися про історію та роботу медіа, а також про небезпеки, пов'язані з їхнім розвитком.
Природний заповідник Карчувка
Середня оцінка інтернет-користувачів: 4.9/5. Кількість відгуків: 40.
Ландшафтний заповідник був створений у 1953 році. Він займає площу майже 27 га. Карчувка — це скеляста гора, вкрита хвойними деревами. Це єдиний серед заповідників Кельце, який є ландшафтним заповідником. Карчувка разом з навколишніми пагорбами (Грабіна, Дальня, Стокова, Брушня і Мармурек) залишила значний слід в історії видобутку руди. У 1646 році мешканець Малікова Іларіх Мала викопав великі шматки чистої свинцевої руди з сусідньої гори Махновіца. З однієї з них була вирізана статуя святої Варвари, яку розмістили в бічному вівтарі костелу на Карчувці.
Геонатура Кельце — Центр геоосвіти
Середня оцінка інтернет-користувачів: 4,8/5; кількість відгуків: 489.
Центр геоосвіти розташований у південно-східній частині Ветшнянського природного заповідника. Це найважливіша геотуристична атракція на "Сьвентокшиському археологічному шляху". Центр геоосвіти — це місце, де геологічні та географічні знання викладаються в доступній формі, з використанням сучасних освітніх методів та інструментів. Відвідування Центру геоосвіти є чудовим вступом до кращого розуміння геологічного феномену Сьвентокшиських гір на чолі з голо борзою, печерами або стародавніми кораловими рифами.
У Центрі геоосвіти можна відвідати постійну виставку "Дослідницька станція ХРОНОС", де можна побачити дивовижні пейзажі девонського моря 360 мільйонів років тому, відчути себе в печері або здійснити незабутню подорож історією Землі на борту капсули 5D-симулятора. Після відвідин виставки можна спробувати себе в ролі шліфувальника каменю, відвідавши майстер-класи в Клубі шанувальників геології. Центр геоосвіти також організовує геоосвітні заходи та екскурсії.
Природний заповідник Кадзельня
Середня оцінка інтернет-користувачів: 4,8/5. Кількість відгуків: 11 тисяч.
Кадзельня (295 м над рівнем моря) — це пагорб у південно-західній частині Кельце, побудований з вапняку верхнього девону. Виїмка, де колись були каменоломні, заповнена підземними водами, що утворюють Смарагдове озеро. Кадзельня є найбільшою концентрацією печер у Келецькому регіоні — 25 печер. Найдовшою є Печера дослідників, що складається з трьох з'єднаних між собою печер: Тут знаходяться Печера першовідкривачів, Пороховий склад і Провалля на Кадзельній. Вони стали доступними для туристів як підземний туристичний маршрут. Найвища частина пагорба, так звана Скеля геологів, є природним заповідником.
Музей Хаммонда
Середня оцінка інтернет-користувачів: 4,8/5. Кількість відгуків: 203.
Музей Хаммонда був створений з ініціативи приватного колекціонера Павла Вавженчика та міської влади Кельце у 2017 році. У 2021 році відкрилася нова штаб-квартира музею за адресою вул. Замкова, 5. Експозиція складається з найпопулярніших винаходів Лоренса Хаммонда: 61 моделі музичних органів, 27 годинників та автоматичний бридж-стіл.
У цьому музеї неможливо не познайомитися з самим Лоренсом Хаммондом — американським інженером-механіком. Він був власником понад 100 патентів, але найвідомішим його винаходом став музичний орган Хаммонда, запатентований у 1934 році в Чикаго. Окрім конструювання, Хаммонд любив музику. Він був зачарований звуками, що виходили з церковного органу. Він брав уроки гри на фортепіано, але так і не став музикантом. Однак це не завадило йому створити електричний орган, який назавжди змінив світову музичну сцену.
Музей історії міста Кельце
Середня оцінка інтернет-користувачів: 4,7/5. Кількість виданих відгуків: 252.
У Музеї історії міста Кельце представлені експонати, пов'язані з майже тисячолітньою історією міста. Постійна експозиція поділена на періоди: "Кельце долокаційне та ранньосередньовічне", "Кельце — приватне місто краківських єпископів XII-XVIII ст.", "Кельце воєводське та губернське", "Кельце на шляху до незалежності", "Кельце в роки Другої Речі Посполитої", "Кельце в роки Другої світової війни" та "Кельце в повоєнні роки".
Тропічні басейни
Середня оцінка від інтернет-користувачів: 4.6/5. Кількість виданих відгуків: 3 тисячі 900.
Критий аквапарк з пальмами, басейнами, джакузі, трубчастими гірками та лінивою річкою. Ідеально підійде для відвідування усією родиною. Тут також можна скористатися послугами масажу та скуштувати смачні страви.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!