Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Не говоріть погано про свого колишнього роботодавця
Незалежно від того, наскільки поганим був ваш попередній роботодавець, намагайтеся бути стриманим, висловлюючи свою думку про нього. Негативні коментарі про попередні компанії або босів не викликають симпатії у рекрутерів. Краще зберігати нейтралітет і проявляти дипломатичність.
Якщо ви вже говорите про свого колишнього роботодавця, зосередьтеся на тому, чого ви навчилися у нього, або на тому, що ви робили в попередній компанії. Говоріть у загальних рисах про свій досвід і про те, як все це може стати в пригоді на новій посаді.
Не будьте надто відвертими
Навіть якщо ви відкрита людина, є речі, які варто тримати при собі. Особисті теми краще обговорювати з друзями або родиною, ніж з рекрутером. Незалежно від того, чи є інтерв'юер HR-фахівцем або майбутнім босом, він не прагне знати подробиці особистого життя своїх кандидатів. Надмірна відвертість може поставити вас в незручне становище.
Не пояснюйте, чому ви очікуєте конкретну зарплату
На кожній співбесіді виникає тема фінансових очікувань. Перед співбесідою варто визначити для себе "вилку" зарплат, щоб потім не шкодувати, що сказав замало або забагато. Називаючи суму, варто зупинитися на ній і не пояснювати, чому вона саме така. Не намагайтеся пояснити рекрутеру, що ви розраховуєте на таку зарплату, тому що у вас є кредит, з'явився на світ новий член сім'ї й ви збираєтеся робити ремонт у будинку. Це не ті аргументи, які є основою для переговорів про майбутню зарплату.
Не використовуйте розмовний сленг
Серед речей, якими не варто користуватися під час співбесіди, — вирази з розмовного сленгу. Використання слів такого типу не показує кандидата в хорошому світлі. Попрацюйте над чистотою мови й грамотністю вимови. Іноді саме те, як ви розмовляєте, стає аргументом на користь чи проти вас.
Як пройти співбесіду польською мовою
Як вдягатися на співбесіду у Польщі
Як підготуватися до співбесіди у Польщі
Уникайте просторіччя та вульгарних виразів
Окрім сленгу, варто також уникати просторіччя та надмірно вульгарних виразів. До рекрутерів слід звертатися з повагою — "пан/пані". І за жодних обставин — на "ти". Вітаючись, не використовуйте "привіт". Класичні "добрий день" або “вітаю” зіграють ефективніше.
Не запитуйте свого майбутнього керівника, як він опинився на цій посаді
Навіть якщо людина, з якою ви проводите співбесіду, здається дуже "розслабленою", не ставтеся до неї як до колеги. І навіть якщо вам цікаво, що він зробив, щоб зайняти свою нинішню посаду, не запитуйте про це під час співбесіди. Є теми, які не обговорюються в таких випадках, і питання "як ви потрапили на цю посаду?" — одна з таким тем.
Не говоріть про те, як ви хвилюєтесь
Золоте правило: наскільки сильно ви б не нервували, інтерв'юєри не повинні про це чути. Зізнання "я дуже хвилююся" краще приберегти для близьких, ніж розповісти про це потенційним роботодавцям. Рекрутери прихильніше ставляться до людей, які демонструють впевнену поведінку.
Не кажіть, що ви можете робити в компанії все, що завгодно
Здебільшого роботодавці шукають людей, для яких робота буде не лише обов'язком, але й задоволенням. З цієї причини вони, швидше за все, наймають пристрасних людей, які здатні переконати їх у тому, що така робота — це те, що їм потрібно. Тому ніколи не виявляйте байдужості або, що ще гірше, відчаю, адже це свідчить про те, що це не робота вашої мрії.
Уникайте слів і запитань, які можуть наштовхнути на думку, що ви можете зробити все, що завгодно, і візьметеся за будь-яку роботу, яку вам запропонують.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!