Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Зазвичай багаж на митниці перевіряють вручну. Для чого вас попросять дістати, розпакувати валізи й показати речі. Якщо у митника виникнуть підозри, він може відправити вашу автівку на “яму” для детальної перевірки, і якщо будуть знайдені заборонені речі або більше одиниць того, що можна перевозити в обмеженій кількості, у вас це конфіскують, а також накладуть штраф.
Залежно від ступеня порушення правил перевезення товарів через польський кордон передбачені такі санкції:
• штраф від 50 євро. Наприклад, такі покарання можна отримати за зайву пляшку алкоголю чи блок цигарок;
• конфіскація товарів та продуктів.
За більш серйозні порушення, такі як провезення заборонених і отруйних речовин, рідкісних рослин або предметів мистецтва, що не вказані в декларації, можливі:
• депортація та заборона на в'їзд до країн ЄС на строк до 5 років;
• позбавлення волі на строк від 3 місяців до 5 років.
Що не можна перевозити через польський кордон
При перетині кордону Україна-Польща категорично заборонено провозити:
• будь-які м'ясні консерви, як домашні, так і з магазину;
• молоко та молочну продукцію. Виняток становлять лише шоколад та цукерки, в яких міститься молоко (але дозволео провозититльи вобмеженій кількості), а також дитяче харчування до 2 кг;
• м'ясо, сало, ковбаси, сосиски;
• картоплю;
• сир;
• наркотики та зброю;
• готівка на суму понад €10 тис на людину без декларації;
• без окремого дозволу не можна провозити антикваріат та предмети мистецтва;
• шкіри вовків, ведмедів, змій, крокодилів та інших диких тварин, а також вироби з цих шкур. Не допустимо брати з собою прикраси зі слонової кістки, пір'я диких птахів, вироби з вовни антилоп, зміїну настоянку, корали, ведмежий або борсучий жир, опудала тощо.
Які ліки можна і не можна ввозити в Польщу
Окремо варто згадати про перевезення ліків через польський кордон. Закон у цьому випадку досить лояльний, і хоча без рецепта заборонено провозити транквілізатори, психотропні речовини, ліки, що містять кодеїн або ефедрин (наприклад, препарати кетанів, бронхолітин), сильні знеболювальні препарати, але при проходженні митниці вам підуть назустріч, якщо у вас є рецепт від лікаря, чек з аптеки, копія медичної картки та довідка з діагнозом, де вказано назву препарату та термін його прийому.
Без рецепта для особистого користування дозволено ввозити тільки ті препарати, що не мають сильної дії і продаються в аптеці без рецепта. Антибіотики не заборонені, але їх не повинно бути забагато. Вітаміни, жарознижувальне, таблетки від захитування у прикордонників питань не викликають.
Перед поїздкою обов'язково ознайомтеся зі складом препаратів. За порушення законодавства передбачено конфіскацію та адміністративний штраф.
Що дозволено перевозити через кордон із Польщею та в яких кількостях?
• сигарети та тютюнові вироби, але не більше двох пачок звичайних сигарет та двох пачок електронних сигарет, 10 сигар або 50 грамів тютюну. До того ж особі, яка перевозить тютюнові вироби, має виповнитися 18 років, а алкоголь — 21 рік;
• до п'яти літрів пива або до двох літрів вина, міцного алкоголю можна ввозити не більше одного літра;
• харчові продукти, приправи, не більше п'яти кілограмів фруктів та овочів, до 2 кг меду, 100 грамів чаю та 0,5 кг кави. Риби та морепродуктів у сирому чи готовому вигляді можна провозити до 5 кг, але риба має бути потрошена;
• якщо ви подорожуєте з твариною, можна провозити до 2 кг корму;
• техніка, мобільні телефони, музичні колонки, комп'ютери для особистого користування не більше однієї одиниці кожної техніки на людину, без магазинної упаковки.
Щодо витворів мистецтва, питання у митників викличуть будь-які картини на полотні. Так, одного разу моя подруга ледь не втратила картину, яку малювала на майстеркласі. Дівчина не думала, що її «мазня» викличе інтерес у митниці й дуже здивувалася, коли її попросили пред'явити сертифікат роботи. А якщо його немає, то картину доведеться залишити, оскільки вона може бути предметом мистецтва. Ситуацію врятувало те, що під час майстеркласу Марія записала відео для інстаграму — за його допомогою вона і довела походження роботи.
Чому краще не користуватися лайфхаками з інтернету для перевезення заборонених товарів?
Зараз у тіктоці й інстаграмі популярні ролики, де вчать, як краще сховати те, що не можна провозити через кордон. Наприклад, сало пакують у коробку з-під соку або ховають у банку з квашеною капустою.
В упаковках чаю та кави можна знайти ковбаси і сосиски, а алкоголь переливають у ємності від безалкогольних напоїв. Але так краще не робити, адже працівники митниці теж мають соцмережі, а от покарання за навмисне перевезення санкційних товарів набагато суворіше за випадкове порушення — штрафом тут справа не обмежиться.
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!