Обираючи навчання, ми часто керуємося не лише своїми інтересами та хобі. Перспектива майбутнього заробітку та його рівень також важливі. Відповідь на питання, яке навчання приносить найбільший заробіток, дає останній звіт "Економічні долі студентів", який польський уряд публікує вже вісім років поспіль.
В аналізі розглядаються заробітки тих, хто закінчив університет чи інший виш в Польщі у 2022 році. До уваги беруться всі джерела заробітку в перший рік після закінчення навчання, а результатом є медіана (половина заробляє більше медіани, а половина — менше).
Згідно з даними звіту в рейтингу професій, які дають можливість заробляти більше, домінують ІТ-спеціальності — вони займають цілих вісім перших місць. Крім того, очолює список Краківська політехніка AGH — випускники чотирьох факультетів цього університету потрапили в ТОП-10 зарплат після закінчення навчання.
Випускники яких спеціальностей заробляють найбільше
Випускники 4-річного навчального курсу на ІТ-спеціальності у Вроцлавському університеті отримують зарплату аж 15 тисяч 500 злотих брутто.
З іншого боку, середній заробіток 51 випускника комп'ютерних наук у Варшавському університеті становить 11 тисяч 900 злотих брутто. На третьому місці знаходяться випускники комп'ютерних наук в Гданському політехнічному університеті, де медіана становить 11 тисяч 800 злотих брутто при дослідженні зарплат 102 випускників.
Читайте також: Безкоштовна вища освіта в Польщі для українців. Отримуємо сертифікат С1 з польської мови
Четверте місце посідають випускники напрямку ІКТ (інформаційно-комунікаційні технології) в Університеті науки й технологій у Кракові (11 тисяч 500 злотих брутто), а п'яте — ІТ в PJTAK (Польсько-японська академія інформаційних технологій) у Варшаві (11 тисяч 200 злотих брутто). На шостому місці - прикладні ІТ в AGH (10 тисяч 900 злотих брутто), а на сьомому — інформатика в тому ж університеті (10 тисяч 700 злотих брутто).
І лише на восьмому місці — спеціальність, не пов'язана з ІТ. Це фінанси та бухгалтерський облік у Варшавській школі економіки, де медіанний заробіток становить 10 тисяч 600 злотих брутто. На дев'ятому місці — електроніка та телекомунікації в Університеті науки та технологій AGH (10 тисяч 400злотих брутто), а на десятому - інформатика у Вроцлавському університеті — 10 тисяч 400 злотих.
Детальна інформація, яка допомагає створювати звіти, надходить від ZUS (Закладу соціального страхування в Польщі), а також від Інтегрованої інформаційної мережі з питань науки та вищої освіти — Центральної національної телеінформаційної мережі (POL-on), а саме дослідження проводиться на замовлення Міністерства науки та освіти Польщі.
Найпопулярніші напрямки навчання у Польщі
Найпопулярнішими дисциплінами за загальною кількістю поданих заяв на денну форму навчання першого ступеня та окремих магістерських програм є:
- менеджмент та управління якістю (72 тисячі 519);
- технічна інформатика та телекомунікації (67 тисяч 268);
- економіка та фінанси (55 тисяч 664);
- лінгвістика (49 тисяч 619);
- психологія (43 тисячі 677).
Читайте також: Яку професію обрати в Польщі - рейтинг 2024
Топ-10: найпопулярніші спеціальності в Польщі
Найпопулярніші спеціальності денної форми навчання в Польщі:
- комп'ютерні науки — 43 тисячі 607 зарахованих студентів у 2023 році);
- психологія (42 тисячі 267);
- менеджмент (33 тисячі 739);
- медицина (32 тисячі 264);
- право (23 тисячі 657);
- економіка (18 тисяч 026);
- фінанси та бухгалтерський облік (13 тисяч 251);
- фізіотерапія (13 тисяч 240);
- англійська філологія (13 тисяч 086);
- медсестринство (12 тисяч 302).
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!