Їзда на поганій гумі є небезпечною для водія, пасажирів та інших учасників руху. На літній гумі взимку зчеплення з дорогою та можливість своєчасного гальмування погіршуються. За статистикою, близько 37% усіх аварій трапляються саме через проблеми з гумою. Саме тому поліція в Польщі має право зупинити автомобіль і відправити його на додатковий технічний огляд.
Штраф за поганий технічний стан автомобіля може сягнути до 2000 злотих. У разі ДТП, якщо з'ясується, що його причиною стало використання літніх шин у зимових умовах, водія може бути визнано винним, а страхова компанія має право відмовитися компенсувати збитки. Вважається, що в такому випадку водій нехтував безпекою, адже рекомендовано змінювати гуму на зимову, коли середньодобова температура опускається нижче +7°C.
Тому якщо хочете без проблем їздити дорогами РП, колеса слід однозначно змінювати. Але враховуйте такі моменти:
•у Польщі законодавчо заборонено використання автомобільних шин, що обладнані додатковими пристроями, які збільшують зчеплення з дорогою. Йдеться про шиповану гуму і ланцюги. Навіть спроба в'їзду в країну на подібних шинах може стати приводом для відмови прикордонників пропустити автомобіль на територію Польщі.
•використання так званої "всесезонної" гуми дозволено в межах правил її експлуатації: поки знос не перевищить допустимий.
•коли різко змінюються погодні умови, записатися на заміну коліс щодня стає дедалі складніше. У Варшаві є багато автосервісів, що працюють 24 години на добу. При цьому вартість послуги вночі не дуже відрізняється від денного прайсу. Якщо у вас немає перевіреного шиномонтажу, можна скористатися сервісом за посиланням. Тут можна порівняти рейтинг майстерень, почитати відгуки та дізнатися про актуальний прайс на послугу. Вартість заміни гуми в Польщі — в середньому 150–200 злотих.
•також у Варшаві доступна послуга Mobilna Wulkanizacja 24/7, яку пропонують чимало автосервісів. Майстер приїде до вас з усім необхідним обладнанням в межах 50 км від Варшави і змінить гуму. Вартість стартує від 300 злотих.
•якщо потрібно купити нову гуму, в Польщі для цього зазвичай використовують сервіси Oponeo й Olx. Перший — це найбільший інтернет-магазин, де є покришки різних фірм від економа до преміум-класу з доставкою додому або до шиномонтажу. А на olx величезний вибір гуми б/в, але якщо ви купуєте колеса з рук, то забирати їх зазвичай потрібно самостійно.
Послуга зберігання гуми (przechowalnia opon): від 180 до 260 злотих за сезон
Це досить популярна послуга в Польщі, адже не всі мають місце для зберігання комплекту шин. Через зберігання у непридатних для цього місцях покришки можуть деформуватися. Щоб колеса служили довго, їх слід зберігати правильно. Для цього є послуга przechowalnia opon. Як правило, її пропонують великі автосервіси, що займаються шиномонтажем. Перед відправкою шин на зберігання їх ретельно миють і сушать. За пів року ціна буде до 260 злотих, забрати покришки можна в будь-який момент.
Коли потрібно змінювати гуму в інших країнах Європи?
У Німеччині: сніг, ожеледиця та дощ зобов'язують водія замінити шини. Чітких дат немає, але літня гума у снігову погоду загрожує водієві штрафом від 60 євро та проблемами зі страховою.
У Чехії: з 1 листопада по 31 березня, а також коли температура опускається нижче +4 ° C і дороги покриті льодом.
В Австрії: з 1 листопада по 15 квітня.
У Нідерландах, Бельгії, Люксембургу: у цих країнах використання зимових шин не обов'язкове, і за їзду на гумі не по сезону штрафи не виписують.
У Литві, Латвії, Естонії: у країнах Балтії зимова гума є обов'язковою, а в Швеції та Фінляндії цей період регулюється з 1 грудня по 31 березня.
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!