Баварія, Німеччина
Нескінченні Альпійські ліси в золотому та червоному листі, а коли піднімеш голову вгору, там височіють гори зі сніговими шапками. Це все південна частина Німеччини — і тут можна знайти одну із найкращих панорам осінньої Європи. А ще восени в Баварії дуже смачно, тому що в цей час тут відбувається безліч різних фестивалів їжі — від знаменитого Октоберфесту до невеликих локальних ярмарок із дегустацією.
З активностей, які точно сподобаються і залишать незабутні емоції, — прогулянка осіннім Мюнхеном на кареті і турне баварськими замками. Мастхевом для відвідин у листопаді стане знаменитий замок Нойшванштайн, палац Ліндерхофф, а також замки Нюрнберг та Бургхаузен. Ну, і як же ж без чудового баварського пива та вина з місцевих гірських виноробень!
У Мюнхені обов'язково відвідайте стару історичну його частину з площею Марієнплатц, Новою та Старою Ратушею, підніміться на оглядовий майданчик церкви св. Петра з панорамою на весь центр міста. Завітайте в кафедральний Собор міста — Фрауенкірхе та сфотографуйте «слід диявола» — це слід від чоловічої підошви, який спеціально вмонтований реставраторами в кам'яну підлогу в період відновлення собору в післявоєнні роки, про нього у місті створено безліч легенд. Випийте кухоль пива у знаменитій пивній Хофбройхаус.
П'ємонт, Італія
Вересень-жовтень — найкращий сезон, щоб приїхати до Італії за чудовим вином і найсмачнішою гастрономією. У ці місяці якраз сезон різних гастро-фестивалів: фестиваль трюфелів, грибів, горіховий та шоколадний фестивалі. А це ще час для молодого вина. Альпійський регіон П'ємонт, розташований на північному заході Італії, славиться не лише кухнею та винами, а й дивовижними осінніми краєвидами. Тут засніжені гірські піки поєднуються з буянням осінніх фарб лісів. Саме у П'ємонті виготовляють вина світового класу.
Рекомендуємо відвідати трикутник Бароло з містами Альба – Бра – Монфорте Д'Альба. У жовтні-листопаді в місті Альба (це картографічний центр виноробної області П'ємонту) проходить фестиваль білого трюфеля і сюди з'їжджаються туристи, ресторатори, гурмани, поп-зірки та тусовщики з усієї Європи. Тут можна знайти безліч чисто італійських розваг — від створення пасти таярин до відвідування музею штопора в Бароло.
Лугано, Швейцарія
Музика, полента та вино. Дорого, але того варте — ось як коротко можна описати подорож до цього регіону. Красиве місто Лугано розташоване на півдні Швейцарії на кордоні з Італією на березі однойменного озера та біля підніжжя Південних Альп. Це місце чудове і в інші пори року, але восени тут панує особливий шарм та комфорт. У перші вихідні жовтня тут проходить місцевий Фестиваль Осені (Festa d’Autunno) — свято фольклорної музики, винограду та молодого вина. Тут дуже смачна гастрономія, але обов'язково варто скуштувати місцевої поленти, яку варять прямо на вулиці у великих чанах і змішують із олениною та гарбузом, а потім щедро накладають у великі тарілки для туристів. А якщо хочеться неймовірних видів осінньої Швейцарії, то можна випити кави на вершині Монте-Бре, де розташований ресторан із фантастичним оглядовим майданчиком.
Уканц, Словенія
У це гірське село можна дістатися на канатній дорозі з вершини гори Фогель і заодно познімати найбільш захоплюючі краєвиди у всіх Альпах. Уканц розташований на західному березі альпійського озера Бохінь у словенському регіоні Верхня Крайна. Золоті осінні пейзажі відзеркалюются у поверхні озера — і це дуже красиво. З Уканца можна дістатись до одного з найкрасивіших європейських водоспадів — Савіца. А для витривалих туристів є піший тур на весь день у Долину Семи Озер (Семіозер'я) у національному парку Триглав. Район озера Бохінь вважається зразком екологічно чистої продукції. Тут подають рибу, виловлену прямо з озера, — таку точно не купиш у супермаркеті. Візитівка місцевих ресторанів — запечена озерна форель із сиром «Мохант». До речі, такий сир також виробляється лише у цьому регіоні, і він ідеально поєднується з рибою.
Долина Лаури, Франція
У долині Луари, яку ще називають Садом Франції, 75 тисяч гектарів виноградників. Вони простягаються до самого горизонту, покриваючи долини та схили гір. У другій половині жовтня виноградники забарвлюються в золотий, яскраво-оранжевий та вогненно-червоний кольори. Це одне з найяскравіших місць осінньої Європи. Величезною популярністю користуються винні тури в Долину, які можна поєднувати з відвідуванням замків. Обов'язково варто побувати в замку Шамбор (Château de Chambord), який є дивовижним прикладом архітектури Ренесансу і зберігся практично у первозданному вигляді. Також рекомендуємо до відвідування замки Шенонсо (Château de Chenonceau), Вілландрі (Château de Villandry) та замок Шеверні (Château de Cheverny).
Ахорнбоден, Австрія
Альпійське село Ахорнбоден розташоване неподалік Інсбрука на висоті півтора кілометри над рівнем моря в оточенні скелястих гірських піків. Восени тут зовсім казкові пейзажі альпійських лугів і старовинних кленових гаїв. Тут навіть відтінок осіннього листя не такий, як скрізь — насичено жовтий. Реліктові місцеві клени (деяким з них понад 600 років) восени виглядають просто приголомшливо. Це справжня долина кленів, адже тут їх близько 3 тисяч. Є безліч дитячих майданчиків та різніх кафе, магазинів, де продають смачний сир. Беріть із собою щось для пікніка, тут дуже багато локацій, де можна розстелити покривало та відпочити. Приємний бонус — восени тут відпочивати дешевше, ніж улітку та взимку.
Брюгге, Бельгія
Середньовічне місто Брюгге стає дуже мальовничим восени, коли історичні будівлі вкриті малиновим листям плюща, яке віддзеркалюється у воді каналів. Хороша ідея побувати тут у листопаді — якраз у цей час у Брюгге починають працювати відкриті ринки. У холодну погоду можна зігрітися місцевим гарячим шоколадом. Особливо рекомендуємо пошукати сорт DeProeverie — місцеві вважають його найкращим. Базиліка Святої Крові, Церква Богоматері, Музей Ґрунінге, Дзвіниця Брюгге, Замок Лоппем, Музей шоколаду та Музей пивоваріння, Ратуша, Парк біля озера закоханих — мастхев для осінньої екскурсії.
Село Мостувка, Польща
Ідеальний варіант для жителів польської столиці. Всього за 50 км від Варшави розташоване одне з найбільших у Польщі вересових полів площею понад 400 гектарів. Верес цвіте у серпні-вересні, але відвідати цей фіолетовий рай краще до кінця вересня, коли поле буде на піку своїх фарб. Є локації, де ви будете буквально оточені фіолетовими барвами до самого горизонту. Це неймовірне місце для прогулянок та осінніх фотосесій.
Лісабон, Португалія
Осінь у Лісабоні — це щось неймовірне! В цей час температура на вулиці стає дуже комфортною для прогулянок. У жовтні тут стартує культурний сезон із безліччю заходів, фестивалів та виставок. Феста-де-Лісабон, також відомий як Фестас-де-Санту-Антоніу, — це свято святого покровителя міста. Тут проходять вуличні вечірки з
традиційними танцями та паради. Атмосфера веселощів така, що ви зовсім забудете про осінню депресію. А милуватися осінніми краєвидами краще за все з Вежи Белем (Torre de Belém). Ця культова вежа є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та символом Лісабона. З неї відкривається краєвид на річку Тежу та узбережжя міста.
Пучсерда, Іспанія
Це столиця каталонської провінції Серданья. Пучсерда — мальовниче містечко з численними ресторанчиками, магазинами та історичними пам'ятками. Воно розташоване на кордоні Франції, Іспанії та Андорри. Навколо прокладено безліч туристичних маршрутів. «Алея закоханих» закохає у свої мальовничи стежки під кронами дерев. Весь день можна блукати навколо озера Пучсерда і в парку Ширбек — осінні краєвиди там приголомшливі. У місті багато визначних пам'яток: готична церква Санто-Домінго XV століття з настінними розписами, готична дзвіниця церкви Пресвятої Діви Марії, площа Пласа-Майор з критими галереями, старовинні будинки, будівля мерії та старовинна лікарня. Ще одна визначна пам'ятка для туристів — створене в середині XIII століття штучне озеро, оточене тополями. Загалом це відмінний варіант, щоб побачити красиву та спокійну осінь.
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!