Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
1,8 мільйона поляків живуть в умовах крайньої бідності, що становить 4,77% від загальної кількості населення Польщі. У порівнянні з 2022 роком ця кількість збільшилася на 200 тисяч осіб, або на 12,5%. Хоча це не є значним зростанням, воно може викликати занепокоєння. У 2022 році відсоток поляків, які живуть в умовах крайньої бідності, становив 4,2%.
Згідно з Національним переписом населення, кількість мешканців Польщі скорочується, а бідних людей стає все більше.
На практиці це означає, що майже кожна двадцята людина в Польщі живе менш ніж на 23 злотих на день. Жити в умовах крайньої бідності означає виживати на 753,92 злотих для домогосподарств, що складаються з однієї особи, і 670,15 злотих на місяць на кожного члена сім'ї в домогосподарстві, що складається з кількох осіб, — йдеться в «Доповіді про бідність 2023», підготовленій організацією Szlachetna Paczka.
Скільки потрібно заробляти, щоб вважатися бідним у Польщі?
Щоб потрапити до категорії бідних у 2023 році, щомісячний дохід мав становити 835 злотих для домогосподарства з однієї особи та 2254 злотих для сім'ї з чотирьох осіб (двоє батьків і двоє дітей до 14 років). Це значне зростання, оскільки у 2021 році цей показник становив 692 злотих і 1868 злотих. Що стосується встановленого законом рівня бідності, то пороги становили 776 злотих і 2400 злотих відповідно.
Прожитковий мінімум у Польщі
Величини прожиткового та соціального мінімуму, розраховані Інститутом праці та соціальних досліджень Польщі (ІПіСС), є різними, нормативними моделями задоволення прожиткових та споживчих потреб громадян. Прожитковий мінімум у Польщі визначає рівень задоволення споживчих потреб, нижче якого існує біологічна загроза життю та психофізичному розвитку людини (тобто тих, які не можна відкласти на потім). Це означає, що цю категорію можна вважати нижньою межею бідності. Таким чином, прожитковий мінімум використовується Центральним статистичним управлінням для визначення масштабів крайньої бідності.
Де та як отримати безкоштовну їжу в Польщі
Як отримати соціальне житло у Польщі
Як українцям в Польщі оформити статус безробітного
Хто найбільше страждає від бідності в Польщі?
Бідність торкається поляків різною мірою, залежно від соціальних груп. Найменше це стосується самозайнятих, де з бідністю зіштовхуються лише 2,9% поляків. Серед пенсіонерів цей показник становить 4,0%, а серед працівників середнього віку — 4,5%. З проблемою бідності також стикаються 8,5% фермерів. Найгірша ситуація у випадку людей, які живуть за рахунок інших — 12,3%.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!