Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Орел — символ Польщі
Перше, що спадає на думку, — це білоголовий орел, увічнений на польському гербі. Однак, якщо запитати про це орнітолога, то виявиться, що ідентичність цього символу зовсім не очевидна. Зображений у геральдиці птах не відповідає стовідсотково жодному відомому науковцям виду.
На основі найдавніших зображень припускають, що символічного птаха уявляли у вигляді орлана-білохвоста (Haliaeetus albicilla) — найбільшого хижака Північної Європи. Маючи розмах крил понад 2 м, він більший за будь-якого орла, але не є його близьким родичем; він ближчий до орла азіатського. Саме йому приписують найбільшу схожість до птаха, який зображений на гербі Польщі.
Цікаві факти про Палац культури і науки у Варшаві
У Польщі гніздиться близько 700 пар цього виду, що робить країну одним з найпопулярніших місць його притулків. Його найлегше зустріти в Західному Помор'ї.
Зубр — символ Польщі
На сході Польщі неважко зустріти ще одного гіганта — зубра європейського (Bison bonasus). Цей вид походить від двох тварин, які вже вимерли — тура та первісного зубра. Їхній величний нащадок і сам балансує на межі виживання. У 1927 році на Кавказі були застрелені останні дикі особини. Лише деякі з них вижили в зоопарках, звідки пізніше були реінтродуковані в дику природу.
В даний час в дикій природі налічується близько 4 000 зубрів, більшість з них у Польщі. Тільки в Біловезькій пущі їх налічується близько 500 особин. Польща активно захищає цих тварин — обмеження на полювання на них вперше були введені ще за часів королів.
Зубр — найпотужніша сухопутна тварина Європи. Він досягає ваги 700 кг при довжині 3,5 і висоті майже 2 м — таким чином, більший за свого знаменитого родича, американського бізона.
Лелека — символ Польщі
Білий лелека (Ciconia ciconia) важить менше 5 кг, але є надзвичайно витривалим мандрівником. Під час міграції ці птахи долають до 250 км на день. Вони можуть подолати цю відстань навіть зі стрілою в крилі — африканські стріли, знайдені в їхніх крилах, спонукали науковців вивчати можливості міграції цих птахів та здатність до лету з пораненими крилами.
З розкопок відомо, що цей вид існує в дещо зміненому вигляді вже 20 мільйонів років, що робить його, ймовірно, найстарішим з птахів польської природи. Щороку протягом п'яти місяців Польща приймає в цілому 52 000 лелек або 20-25% їхньої світової популяції. Вони летять до південної та центральної Африки групами, які називаються ключами; їхній маршрут пролягає через Босфор та Близький Схід, де вони є домінуючим мігруючим видом. Хоча вони не залишаються там надовго, їх помітили мусульманські мешканці регіону. У них вони користуються репутацією надзвичайно побожних птахів, які щороку здійснюють наполегливе паломництво до Мекки.
З Польщею незмінно асоціюються і лелеки, і орли, і зубри. Який з них є найбільш значущим символом? Важко однозначно відповісти на це запитання. Для кожного регіону Польщі символом буде той птах чи тварина, які найчастіше в ньому зустрічаються. В східних регіонах — лелека. У Підляшші та на Сувальщизні — зубр. В регіонах близьких до Балтійського моря — орел.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!