Натиснувши "Прийміть усі файли cookie", ви погоджуєтесь із зберіганням файлів cookie на своєму пристрої для покращення навігації на сайті, аналізу використання сайту та допомоги в наших маркетингових зусиллях. Перегляньте нашу Політику конфіденційностідля отримання додаткової інформації.
Ціни у рахунках за газ і світло змінилися. Фото: Shutterstock
No items found.
Максимальна ціна на газ для домогосподарств, а також лікарень, будинків соцзахисту, шкіл, садочків і ясел, яка до липня становила 200,17 злотих за МВт/год, зросте до 239 злотих за МВт/год. Така ціна діятиме до кінця червня 2025 року.
Як це вплине на рахунки споживачів?
За підрахунками Держенергетики, з 1 липня 2024 року рахунок за газ для домогосподарства зросте в середньому на 20%.
Для тих, хто використовує газ тільки для приготування їжі, щомісячне збільшення рахунку за газ становитиме 5-6 злотих. Якщо ж будинок опалюється газом (тариф W-3), то рахунок зросте десь на 1000 злотих на рік.
Щодо цін на електроенергію, то тут тарифи також зростуть. Ціна електроенергії в тарифах 5 найбільших продавців відтепер буде 622,8 злотих за МВт/год (на кінець червня ціна становила 412 злотих за МВт/год). Але для домогосподарств закріплена ціна — 500 злотих за МВт/год.
Ця зміна призведе до підвищення рахунку за газ у середньому на 14,5 злотих на місяць. Але це ще не все. З 1 липня зникає також замороження ціни за плату за розподіл електроенергії — з 289 до 430 злотих за МВт/год. Разом з цим закон звільняє домогосподарства від іншої статті рахунку — плати за потужність (близько 10,64 злотих нетто на місяць).
У підсумку маємо збільшення ціни у рахунку споживача за електроенергію в середньому на 33 злотих брутто на місяць (за іншими підрахунками — до 50 злотих на місяць).
Хороша новина в тому, що з серпня 2024 року близько 3,5 мільйонів домогосподарств у Польщі зможуть отримати допомогу від держави у вигляді енергетичного ваучера (субсидії).
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Як взяти участь у програмі «Крок доДому»/«Krok do Domu»?
Для того, щоб стати учасником програми «Крок Додому», треба:
• мати печатку в паспорті про перетин кордону після 24 лютого 2022 року; • перебувати на момент подачі заявки на території Польщі та бути готовим орендувати житло щонайменше на 12 місяців; • мати мінімальний дохід на родину від 3 000 до 4 500 злотих — в залежності від воєводства.
Насамперед ця ініціатива захищає тих людей, що опинилися в складній життєвій ситуації, мають проблеми із соціалізацією, є інвалідами або доглядають за людиною з інвалідністю. В анкеті навіть є запитання про те, що заважає вам заробляти більше, щоб оплачувати оренду самостійно. Також доведеться відверто відповісти на запитання про свої доходи, враховуючи випадкові заробітки, виплати на дітей та виплати з інвалідності, якщо такі є.
Перевага надається тим, хто відповідає одному з наступних критеріїв:
• на території, де проживала людина в Україні, зараз проходять активні бойові дії; • ваша дитина або інші родичі, з яким ви зараз мешкаєте, мають підтверджену в Польщі інвалідність, хронічне захворювання або психічний розлад. Все це має бути затверджено документально; • родина виховує трьох і більше неповнолітніх дітей; • ви є самотнім опікуном однієї і більше дитини; • зараз ви проживаєте в колективному житлі; • члени сім’ї належать до ЛГБТ-спільноти, етнічних, національних та релігійних меншин; • в родині є ті, хто постраждав від сексуального насильства або торгівлі людьми; • вас виселяють з житла, де ви зараз перебуваєте.
З усіма вимогами більш детально можна ознайомитися за посиланням.
Як взяти участь у програмі та заповнити анкету?
Подати заявку ви можете з будь-якого куточку Польщі, заповнивши анкету на сайті.
Очікування на верифікацію заявок та відповідь від фундації становить близько 7 днів. Будьте готові оперативно відповідати на всі запитання та надати електронні копії документів. Якщо ви вже орендуєте житло та проходите за критеріями, то можете розраховувати на дофінансування. А якщо ви зараз у пошуках квартири, фундація може допомогти також з:
• інформаційною підтримкою: надасть інструкцію з пошуку житла та комунікації з власником. Учасники також отримують консультації, шаблони договорів оренди та дізнаються, на що обов’язково звернути увагу; • оплатою послуг рієлтора, нотаріуса, перекладача, адресою вибування, якщо власник хоче укласти оказіональну умову; • програма допоможе з частковою або повною оплатою кауції; • зі страхуванням для учасника програми та власника житла.
Навіть якщо ви приходите за всіма критеріями, це не означає, що оренда квартири буде оплачена на 100%. В залежності від ціни мешкання та доходів учасника, вам може бути запропонована часткова оплата. Але це довготермінова та надійна підтримка.
Програма «Крок Додому» пропонує комплексу підтримку, тож ще є й додаткові опції. Наприклад, родині можуть запропонувати оплату мовних курсів, аби краще інтегруватися в польське суспільство та знайти гідну роботу. Фундація може допомогти з доглядом за дітьми, професійними курсами та навчанням. Все це залежить від конкретної ситуації в родині та потреб.
1. Календар пам'ятних моментів на 2025 рік з власними фото
Настінний календар з фотографіями найкращих моментів стане чудовим теплим нагадуванням про вас на весь наступний рік. Такий подарунок підійде як близьким людям, так і колегам в офіс, — залежно від того, які фотографії ви виберете. Це можуть бути моменти з офісного життя, зустрічей, корпоративів, спільних поїздок або просто набір мотивуючих цитат на красивому тлі. Помічено, що такі календарі також дуже люблять отримувати бабусі від своїх онуків.
Щоб замовити такий календар, треба написати в пошуковику “календар за власним проєктом”. Інтернет запропонує чимало варіантів.
2. Аксесуари для вина та набір бармена
Ця приємна дрібниця прикрасить будь-який святковий стіл і створить стиль. Новорічні пробки та підвіски для келихів, декантор для вина, набори для приготування коктейлів з рецептами, електроштопори та коркотяги у формі тварин, настільний кейс для охолодження пляшок, набір для копчення віскі, а також системи та інгредієнти для приготування сидру в домашніх умовах.
Різдвяні пробки та підвіски для келихів у Польщі можна знайти у магазинах Rossman, Pepco, Tedi, Duka. Професійні аксесуари також можна замовити онлайн.
3. Аксесуари для автомобіля
Такі подарунки оцінять усі, хто має авто. Якщо ваш друг, колега або родич багато часу проводить за кермом, його точно порадує набір аксесуарів для автівки. Що це може бути? Якісні автомобільні килимки та органайзери для речей у багажник, набір натуральних ароматів для авто, автомобільна ортопедична подушка для довгих поїздок — вона кріпиться до сидіння водія і відмінно знімає напругу в шийному відділі. Практичні подарунки для прибирання авто: наприклад, щітки для прибирання снігу, пензлики для прибирання важкодоступних місць і мініпилосос. Всі ці речі точно зроблять життя в дорозі простішим.
У Польщі хороші та якісні аромати для салону можна купити в магазинах Rituals — вони презентабельно та святково упаковані, зручно кріпляться на панель, великий вибір запахів на будь-який смак. Також величезний вибір практичних речей для автолюбителя на Allegro та сайті Media Expert. На сайті Autodoc можна знайти все для життя в дорозі: від аксесуарів для кемпінгу, автомобільної хімії, аварійних знаків та аптечок до сабвуферів (динаміків) та систем мультимедіа.
4. Подарунки для душі: книга казок і міжгалактичний проєктор
У наш непростий час дорослим теж хочеться вірити у казку. Тож чому б не подарувати близьким це відчуття магії та теплоти. В'язані рукавиці на гумках, шапку і шарф, як у бабусі, книгу з казками в гарній товстій палітурці із яскравими ілюстраціями, проєктор зоряного неба на стелю, книгу бажань, розмальовки-антистрес та набір олівців, набір для миловаріння або виготовлення свічок, красиві різдвяні вінки на двері, новорічні іграшки, мішечок із солодощами та побажаннями, гарну банку з домашнім печивом, теплі плюшеві навушники або музичну шкатулку.
Великий вибір міжгалактичних проєкторів на сайті Temu, в Media Expert або в Aurelis.
Великий вибір книжок українською у Варшаві в магазині Sovabooks. В наявності книги від видавництва Bookchef, Vivat, Ранок, KСД, ВСЛ, А-ба-ба-га-ла-ма-га, Фабула. Знаходиться магазин за адресою: I’ll. Żurawia 6/12, lok. 525, piętro 5.
Багатий вибір новорічних іграшок за помірними цінами в магазинах Flying Tiger, Duka, Jysk, Pepco, Tedi. Але якщо ви хочете придбати дорогу ексклюзивну новорічну прикрасу, то зверніть увагу на магазин Bombkarnia.
5. Подарунки для ментального та фізичного здоров'я
Якщо ви хочете, щоб близька людина в новому році стала стійкішою до стресів, покращила концентрацію уваги, грамотно керувала денною активністю, зверніть увагу на наступні гаджети:
• Розумні ваги Tefal Goodvibes Sport: за їх допомогою можна виміряти 13 параметрів тіла (від ваги та підшкірного жиру до метаболічного віку та обміну речовин); • Навушники для сну Sleep A10 Soundcore та розумне кільце-трекер для моніторингу сну та активності Oura Ring, а також світловий будильник LUMIE. Не тільки спати, а й висипатися актуально для багатьох у сучасному світі, тому подарунок, що вирішить цю проблему, завжди буде доречним. Навушники для сну зі звукоізоляцією та відстеженням засинання синхронізуються з телефоном, самі роблять музику чи фільм тихіше і вимикають їх під час засинання. Ці навушники міцно прилягають і захищають від зовнішніх звуків краще, ніж беруші. Розумне кільце моніторитиме стан здоров'я вдень і вночі, а світловий будильник допоможе прокинутися з імітацією природного сходу Сонця; • Килимок YogiFi та масажний валик для йоги Той самий випадок, коли стародавні практики йоги та штучний інтелект працюють разом на благо здоров'я. Розумний килимок можна синхронізувати з планшетом або телефоном, і він не тільки даватиме підказки під час тренувань, але й проаналізує кожне ваше заняття йогою за безліччю параметрів і дасть подальші рекомендації.
Якщо ви хочете, щоб близька людина більше розслаблялася і менше нервувала, подаруйте річну підписку на додаток для медитації та сну Meditopia, абонемент на похід до психолога, набір метафоричних карт для психотерапії.
6. Різдвяний светр та прикраси
Це ті речі, що завжди хочеться купити, але на які постійно шкода грошей. Різдвяний светр — непрактичний, але це символ Різдва!І що він смішніший і недолугіший, тим краще. Такий подарунок можна доповнити новорічними сережками, браслетами, свічками, шкарпетками та шапочками Санти. Великий вибір бюджетних светрів у Sinsay, Zara, H&M, Pepco, на сайтах Zalando, Allegro та Temu.
7. Подарункові сертифікати: путівка до різдвяного дива
А що якщо подарувати подарунковий сертифікат, але не звичайний, а той, який створить настрій зимової казки? Наприклад, на ночівлю у глемпінгу в лісі. Тільки уявіть: зимовий ліс, іде сніг, а ви всередині намету з прозорими стінами, вам затишно й тепло, а навкруги — краса. Глемпінг є по всій Польщі, наприклад, недалеко від Варшави є Planeta Glamping.
Або сертифікат на відвідування SPA комплексу із сауною та спеціальною новорічною процедурою, де можна розслабитися, зігрітися серед ароматів кориці та цитрусових. Або квитки на новорічні та Різдвяні шоу або в кіно на святковий сеанс. А також сертифікат на новорічні майстеркласи. Наприклад, на шоколадну фабрику Wawel у Варшаві, де навчать робити смачний шоколад за власним дизайном.
Отримуйте насолоду від свят та від зими, даруйте близьким лише приємні емоції. А ідеї, як це зробити взимку, читайте в матеріалі "10 способів отримати наслоду від зими".
Як взяти участь у програмі «Крок доДому»/«Krok do Domu»?
Для того, щоб стати учасником програми «Крок Додому», треба:
• мати печатку в паспорті про перетин кордону після 24 лютого 2022 року; • перебувати на момент подачі заявки на території Польщі та бути готовим орендувати житло щонайменше на 12 місяців; • мати мінімальний дохід на родину від 3 000 до 4 500 злотих — в залежності від воєводства.
Насамперед ця ініціатива захищає тих людей, що опинилися в складній життєвій ситуації, мають проблеми із соціалізацією, є інвалідами або доглядають за людиною з інвалідністю. В анкеті навіть є запитання про те, що заважає вам заробляти більше, щоб оплачувати оренду самостійно. Також доведеться відверто відповісти на запитання про свої доходи, враховуючи випадкові заробітки, виплати на дітей та виплати з інвалідності, якщо такі є.
Перевага надається тим, хто відповідає одному з наступних критеріїв:
• на території, де проживала людина в Україні, зараз проходять активні бойові дії; • ваша дитина або інші родичі, з яким ви зараз мешкаєте, мають підтверджену в Польщі інвалідність, хронічне захворювання або психічний розлад. Все це має бути затверджено документально; • родина виховує трьох і більше неповнолітніх дітей; • ви є самотнім опікуном однієї і більше дитини; • зараз ви проживаєте в колективному житлі; • члени сім’ї належать до ЛГБТ-спільноти, етнічних, національних та релігійних меншин; • в родині є ті, хто постраждав від сексуального насильства або торгівлі людьми; • вас виселяють з житла, де ви зараз перебуваєте.
З усіма вимогами більш детально можна ознайомитися за посиланням.
Як взяти участь у програмі та заповнити анкету?
Подати заявку ви можете з будь-якого куточку Польщі, заповнивши анкету на сайті.
Очікування на верифікацію заявок та відповідь від фундації становить близько 7 днів. Будьте готові оперативно відповідати на всі запитання та надати електронні копії документів. Якщо ви вже орендуєте житло та проходите за критеріями, то можете розраховувати на дофінансування. А якщо ви зараз у пошуках квартири, фундація може допомогти також з:
• інформаційною підтримкою: надасть інструкцію з пошуку житла та комунікації з власником. Учасники також отримують консультації, шаблони договорів оренди та дізнаються, на що обов’язково звернути увагу; • оплатою послуг рієлтора, нотаріуса, перекладача, адресою вибування, якщо власник хоче укласти оказіональну умову; • програма допоможе з частковою або повною оплатою кауції; • зі страхуванням для учасника програми та власника житла.
Навіть якщо ви приходите за всіма критеріями, це не означає, що оренда квартири буде оплачена на 100%. В залежності від ціни мешкання та доходів учасника, вам може бути запропонована часткова оплата. Але це довготермінова та надійна підтримка.
Програма «Крок Додому» пропонує комплексу підтримку, тож ще є й додаткові опції. Наприклад, родині можуть запропонувати оплату мовних курсів, аби краще інтегруватися в польське суспільство та знайти гідну роботу. Фундація може допомогти з доглядом за дітьми, професійними курсами та навчанням. Все це залежить від конкретної ситуації в родині та потреб.
Найвідоміший лижний курорт Польщі біля підніжжя Татр за 116 км від Кракова. Лижний сезон у Закопане стартує на початку грудня та триває до половини квітня. Всього тут 10 гірських гірськолижних комплексів і понад 60 підйомників, а загальна довжина трас — понад 65 км.
Основні спуски зосереджені в районах Шимошкова поляна, Носаль і Губалувка. Гірськолижні курорти для початківців — це траси Анталувки, Козинця, нижньої ділянки Носаля, Каталувки, Будзівського верху й Костеліська. Найпопулярніші траси — це Губалувка, Анталувка й Козинець.
Закопане приваблює гірськолижників розмаїттям трас. Тут дійсно можна знайти гору, на якій відчуватимеш справжній кайф від катання саме ти. Плюс тут добре розвинена інфраструктура: безліч кафе, ресторанів, готелів, працюють різні музеї, мінізоопарки й завжди вирує життя в районі центральної вулиці.
2. Каспровий Верх (Kasprowy Wierch): священна гора для гуру лижного спорту
За 10 км від Закопане знаходиться перша в Польщі високогірна канатна дорога. І подорож вагончиком на вершину гори дарує незабутні враження. Верхня станція канатки знаходиться на висоті 1959 м над рівнем моря. При цьому висота самої гори Kasprowy Wierch — 1987 метрів.
Каспровий Верх — найвищий гірськолижний курорт Польщі. Траси тут розраховані, в основному, на досвідчених лижників і сноубордистів. Довжина трас — 15,3 км. З них понад три кілометри — це дві чорні траси. Найвідоміша Trasa Gasienicowa довжиною 1200 метрів з перепадом висоти 352 метри. Також тут 8,5 км червоних трас і 3,5 синіх.
На горі немає штучного засніження — лише природне снігове покриття, а це скорочує сезон катання й часто ускладнює комфорт недосвідченим лижникам.
3. Щирк (Szczyrk): польські Альпи з розвиненою лижною інфраструктурою
Головний конкурент Закопане і навіть Альп, зимова столиця Бескид і найбільший курорт близ кордону з Чехією.
У Щирку 4 зони катання: Dunacie, Salmopol, Beskidek та Malinow. Тут близько 30 підйомників, чотири трампліни та бігові траси, а гірськолижні траси, загальна довжина яких 40 км, здатні приємно здивувати навіть досвідчених лижників.
Кількість снігових днів у цьому регіоні: від 90 до 140 на рік. Наприкінці січня – лютому товщина снігового покриву коливається від 80 см у долині Вісли до 200 см на Климчку. Щирк прекрасний ще й тим, що тут практично ніколи немає сильних вітрів.
4. Чарна Гура (Czarna Góra): складні схили та густі ліси
Ця гірськолижна база, розташована в Судетах в районі масиву Śnieżka, між горами Пасічник (893 м) та Рудка (956м), знаходиться за 6 км від Бялки Татшанської. Тут три чорні, 5 червоних і 8 синіх трас загальною довжиною 14 км. Тут 3 канатні дороги й 6-12 бугельних підйомників. Є нічне катання і лижні школи. А також ковзанка, зони для моржів і сніжні парки.
Місцевість знаменита густими лісами, які з листопада до квітня надійно зберігають сніговий покрив від променів сонця. За сприятливої погоди траси вкриті метровим шаром снігу, а кількість денних опадів іноді сягає 30 см.
5. Бялка Татшанська (Białka Tatrzańska): мрія для початківців, де завжди є сніг
Чудове місце для катання на лижах з дітьми. Курорти Бялки Татшанської мають один загальний абонемент, який дає право покататися на станціях Kaniowka SKI, Kotelnica Bialczanska, Bania, Jurgow та Czorsztyn-Ski (Kluszkowce).
Kaniowka SKI — це 5 підйомників (один з них крісельний) у верїній частині Бялки Татшанської. Сині маршрути складають 71% трас. Висота гори — 880 м.
Курорт Koletnica має дві лижні станції — Kotelnica та Bania. Разом вони обслуговують 20 000 любителів лиж на годину. Загальна довжина трас — 14 км, з них понад 73% — сині і навіть зелені. Тут 7 крісельних і 7 бугельних підйомників.
Тут стоїть одна з найсучасніших систем виробництва штучного снігу, і це гарантує можливість катання всю зиму. Працюють тут інструктори для дорослих і дітей з 4 років. У Бялці багато різних нічлігів та готелів на будь-який бюджет: є як прості лижні хостели, так і готелі з термами, шикарною SPA-зоною та ресторанами. Загалом це відмінне місце для відпочинку з друзями або всією родиною.
6. Зеленець (Zieleniec SKI Arena): найвищий гірський лижний курорт Польщі
Селище Зеленець на висоті 950 метрів в Орлицьких горах — чи не єдиний лижний курорт у Польщі, розташований глибоко в горах. З кінця листопада до середини квітня тут панує зима. І серед дикої природи вона дійсно чарівна. З вікон пансіонатів видно тільки вершини гір.
Гірськолижний курорт Зеленець — це 23 км трас різної складності, 27 підйомників, 21 нічний маршрут. Це одна з найбільших лижних станцій в усіх Судетах.
У цьому місті близ кордону з Чехією немає великої центральної гори, натомість навколо є 14 невеликих лижних станцій, на які купується один спільний скіпас. Він об'єднує Klepki, Nowa Osada, Cieńków, Sarajewo, Partecznik, Siglany, Pasieki, Stok Stacja Narciarska, Soszów, Stożek, Mała Palenica, Palenica, Poniwiec, Złoty Groń. Все це гори з трасами різного рівня загальною довжиною 30 км. Для переміщення між курортами курсує автобус. Найвища точка — Soszów, а найважчі маршрути для досвідчених лижників знаходяться на Stożek Wielki. Загалом Вісла — ідеальне місце для сімейного зимового відпочинку, адже тут є не тільки гірськолижна траса, а й аквапарк. Діти будуть у захваті.
Гірськолижний курорт у південно-східній частині Польщі знаходиться біля підніжжя гори Снєжка (1602 м), і там, за місцевою легендою, живе дух гір Корконоше. Сьогодні це великий центр зимового спорту та літнього відпочинку. Він складається з гірськолижних комплексів Sniezka, Winterpol Karpacz, Bialy Jar Ski Station, Pod Sniezka, pod Wangiem, Karpatka Panorama Ski.
Це зона катання на висоті від 820 до 1380 м, тут 26 підйомників та 27 трас загальною довжиною 16 км, деякі з них освітлені. Найпопулярніший кріслопідйомник веде на вершину гори Копа (1 375 м) і обслуговує три траси. Jan та Euro — прості, тоді як Liczykrupa — складна, а траса Liczyrzepa — найскладніша й розрахована на досвідчених лижників.
До речі, покататися тут можна навіть поза трасами — про фрірайд тут також подбали. Також є траса для любителів бігових лиж і санні доріжки. У лютому для туристів тут влаштовують змагання «з'їзд на будь-чому». З розваг пропонують тако великий критий басейн, сауни, катання на конях, дискотеки й ресторани. Завдяки хвойним лісам повітря в цій місцевості вважається цілющим при алергіях і захворюваннях дихальних шляхів.
9. Дві Долини (Dwie Doliny): два містечка, з‘єднані лижною трасою. Рай для дітей
Дві долини — це два містечка Верхомля (Wierchomla) і Muszyna (Мушина) на відстані 30 км одне від одного, сполучених лижними трасами. Одним скіпасом можна користуватися і там, і там. Це сучасний курорт, який продовжує розвиватися.
Центр лижного роздолля знаходиться у Верхомлі, також тут є один з найдовших підйомників у Польщі. Усього тут 11 підйомників, 6 освітлених трас, лижна школа й дитячий садок. Сюди часто приїжджають з дітьми різного віку. Сніг зазвичай лежить тут з листопада по квітень, адже температура на 4 градуси нижча, ніж поза курортом.
10. Криниця-Здруй (Krynica-Zdrój): польський Трускавець
Це велике курортне місто у Польщі у серці гірського хребта Судецьких Бескид на висоті 560-620 м. Місто знаходиться в оточенні хвойних лісів і омивається чотирма річками: Криничанка, Поліниця, Чорний Потік та Потік Слотвинський. Крім лижного спорту, сюди приїжджають на процедури в лікувальні та SPA-комплекси, а також на мінеральні джерела, яких тут вісім.
Район катання складається з двох зон — Явожина та Слотвіни/Чарни Потік. В Явожині є сучасна гондольна канатна дорога — найдовша у Польщі. За 7 хвилин вона піднімає на два кілометри. Загальна довжина трас Криниці-Здруй — 28 км, з них дві чорні траси (1,6 км), 21 червона (5,5 км) і 9 синіх (2,4 км). Цілий рік відкрито Палац зимових видів спорту з критим катком, є траси для бігових лиж та сноуборду.
Програма CARE Poland націлена на те, щоб допомогти українським медикам швидше адаптуватись у Польщі й ефективніше взаємодіяти з колегами. Окрім фінансової допомоги, учасники зможуть отримати допомогу у працевлаштуванні та юридичні консультації.
Хто може претендувати на допомогу медикам? Перевірте, чи відповідаєте критеріям
• програма розрахована на громадян України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року; • перебування на території Польщі є легальним. Ви маєте статус тимчасового захисту (PESEL UKR), статус біженця або карту побиту; • у вас є робота в польській системі охорони здоров'я або ви подали заявку та очікуєте дозвіл на роботу; • ви маєте кваліфікацію медсестри або акушерки, а також не менше 3 років професійного стажу за останні 5 років; • мінімально володієте польською мовою (рівень A1-A2) та прагнете покращити знання мови.
Документи, які знадобляться для оформлення допомоги:
• паспорт громадянина України; • диплом або сертифікат про медичну освіту; • витяг з минулого або актуального місця роботи.
Заповнити заявку можна на офіційному сайті до 31 грудня 2024 року.
Care International — міжнародна організація, заснована у 1945 році. Її основна спеціалізація — надання допомоги у надзвичайних ситуаціях і боротьба з бідністю у світі. Реалізовані проєкти вже охопили понад 200 мільйонів людей у сферах гуманітарної допомоги, реагування на надзвичайні ситуації, продовольства та харчування, охорони здоров'я матері та дитини, а також освіти та роботи для жінок.
Мовний сертифікат рівня B1+ стане головною умовою роботи у Польщі
Новий проєкт для українських медсестер і акушерок зараз особливо актуальний, адже Уряд Польщі ухвалив низку змін для українських медиків. Тепер їм доведеться підтверджувати знання польської мови на рівні B1. Раніше такої вимоги не було, і медики могли працювати за спрощеною процедурою.
Тепер до кінця квітня 2026 року лікарі, медсестри й акушерки повинні надати мовний сертифікат, що підтверджує знання польської мови на рівні B1 і вище. Інакше вони можуть втратити право на медичну практику у Польщі, сплачувати штрафи та нести кримінальну відповідальність. Чиновники пояснюють нову вимогу тим, що хочуть покращити комунікацію між лікарем і пацієнтом, оскільки досі багато медпрацівників не знають польської мови достатньо та постійно потребують допомоги колег або користуються перекладачем.
Ми тут, щоб слухати та співпрацювати з нашою громадою. Зверніться до наших редакторів, якщо у вас є якісь питання, пропозиції чи цікаві ідеї для статей.