Рахунки за електроенергію та газ у Польщі постійно зростають. Ось короткий список ідей, як ощадливо використовувати енергію.
Один з головних способів зменшити рахунки — свідомо користуватися електроприладами. Наприклад, на телевізорі можна зменшити час автоматичного вимкнення, якщо ви часто виходите з кімнати, а телевізор продовжує працювати. Щодо інших приладів (наприклад, пральних і посудомийних машин), варто прочитати їхні інструкції та дізнатися, в якому режимі вони працюють найбільш економно.
Економія енергії, що використовується для кухонних приладів
Значної економії можна досягти і при використанні кухонних приладів. Споживайте їжу відразу після розігріву в мікрохвильовій печі, не чекайте, поки вона охолоне знову. Пам'ятайте, що такі опції як power boost (тобто найвища потужність індукційної кухонної плити або швидке нагрівання духовки) також споживають значно більшу кількість енергії.
Перш ніж купувати будь-який кухонний пристрій для дому, варто познайомитися з його потребами в електроенергії. Ви можете виявити, що обладнання, яке коштує відносно дешево, є дорогим в експлуатації. Пристрої такого типу збільшать наші рахунки на кілька сотень злотих.
Використання режиму енергозбереження
Зверніть увагу на питання енергоспоживання приладів в окремих режимах. Навіть якщо прилад маркується як енергоефективний, ця його властивість часто стосується виключно конкретного режиму роботи. І до зазначених виробником цифр варто ставитися так само, як до результатів згоряння палива, про які повідомляють виробники автомобілів. Найекономніша пральна машина є дійсно еконою тільки в режимі Eco (який триває, наприклад, на годину довше, ніж стандартна програма).
Читайте також: Я повернула кауцію за орендоване житло. Топ-5 порад з власного досвіду
Економія на рахунках за газ
Один з хороших способів заощадити газ у вашому домі — ущільнити або замінити вікна. Це допоможе зменшити втрати тепла. З тієї ж причини варто також подумати про утеплення стін вашого будинку.
Польські експерти з енергетики повідомляють про простий спосіб заощадити на рахунках за газ — це знизити температуру на 1°C. Такий крок дозволить тим хто має автономне опалення заощадити близько 1500 злотих за рік.
Оптимальна температура в кожній кімнаті:
- вітальня: 20-22 градусів. С;
- кухня: 16-19 градусів. С;
- спальня: 17-19 градусів. С;
- ванна кімната: 22-24 градусів. С;
- дитяча кімната: 20-22 градусів. С.
Зниження температури в оселях зменшить витрати на опалення, позитивно вплине на здоров'я мешканців та покращить якість повітря, яким ми дихаємо щодня. За підрахунками експертів Варшавського політехнічного університету, якби у всіх будинках Польщі була температура 20°C, ми б зменшили викиди CO2, що виникають внаслідок виробництва тепла, на 2 мільйони тонн на рік, або на 10%. Для поглинання такої кількості вуглекислого газу треба 30 мільйонів дерев.
Також корисно покласти на підвіконня згорнутий рушник. Ця проста дія зменшить кількість холоду, що потрапляє в квартиру через віконну раму. Також слід переконатися, що вікно правильно відрегульоване взимку і відповідно щільно притискається.
Читайте також: Придбати квартиру у Європі й не потрапити у пастку
Провітрювання помешкання взимку
Звичайно, взимку теж треба регулярно провітрювати приміщення, щоб підтримувати потрібну вологість повітря. Однак у холодні місяці цю процедуру слід проводити швидко та ефективно.
За 10 хвилин до провітрювання вимкніть обігрів, щоб не витрачати тепло даремно, а потім ненадовго відкрийте всі вікна. Відмовтеся від відкидання кватирки, оскільки в такому випадку приміщення буде провітрюватися повільно, а тепло швидко втрачатиметься. Після закриття вікон знову ввімкніть обігрів.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!