Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Що таке покупка на виплат або, як її називають в Польщі — кредит на виплати? У найпростішому розумінні розстрочка — це споживчий кредит, який зазвичай надається на підставі посвідчення особи та довідки про доходи, на придбання побутових товарів та різних товарів тривалого користування. Це може бути побутова техніка, меблі, комп'ютери, мобільні телефони або спортивний інвентар.
Кредити на виплати надаються також на придбання автомобілів. Ці зобов'язання зазвичай доступні з періодом погашення від 1 до 3 років і тому можуть розглядатися як короткострокові або середньострокові кредити. Як правило, кредит на виплат може бути використаний клієнтом безпосередньо в місці продажу товару, за який він бажає сплатити частинами. Це і називається купівлею на виплат.
Читайте також: Кредити готівкою для українців в Польщі
Як банки, так і небанківські кредитні компанії можуть пропонувати клієнтам кредити з розстрочкою платежу. Це — відповідно — кредит на виплати або кредит на виплати від небанківської кредитної установи. Оскільки мета кредитування в розстрочку добре відома, воно вважається цільовими зобов'язаннями. Виплати також відповідають визначенню споживчого кредиту в Польщі.
Хто може скористатися розстрочкою?
Кредит на виплат — це рішення лише для тих, хто має постійне джерело доходу. Які форми залучення коштів приймає конкретний банк, зазвичай визначається в індивідуальному порядку.
Деякі банківські установи також приймають дохід від стипендій або пенсій. Таким чином, це не обов'язково має бути трудовий договір, хоча найчастіше кредитори віддають перевагу доходам від трудової діяльності. В принципі, кредит в розстрочку буде вигідний тим, хто має досить високу кредитоспроможність і хорошу кредитну історію в BIK (Бюро кредитних історій Польщі). Установи перевіряють бази даних Бюро кредитних історій, щоб з'ясувати, чи не є людина ненадійним боржником, який би наразив банк або кредитну компанію на потенційні збитки.
У банках немає можливості надати кредит на виплати людині, яка має борги або не має документально підтвердженого доходу.
Перш ніж купити потрібну річ на виплат, варто усвідомити, що хоча покупка буде здійснена в магазині, ми можемо відтермінувати платежі, лише підписавши договір з банком, який співпрацює з нами. Отже, це звичайний кредитний договір.
Польські банки пропонують дедалі більше привабливих послуг, спрямованих безпосередньо на українців. Вони можуть видати кредит готівкою, іпотеку та розтермінувати покупку на виплат. Це корисно та дозволяє українцям почуватися комфортніше у Польщі.
Чи можуть українці в Польщі купувати в розстрочку?
Для того щоб громадяни України могли скористатися послугою купівлі на виплат у Польщі, потрібно пред'явити необхідні документи.
Документи для кредиту на виплати для українців в Польщі:
- посвідчення особи;
- карта перебування з дозволом на проживання;
- документально підтверджене джерело польського доходу;
- карта перебування або карта постійного перебування члена сім'ї;
- довідка про реєстрацію місця проживання.
Читайте також: Як не погрузнути в боргах
Чи варто купувати на виплат у Польщі?
Економічна ефективність розстрочки залежить насамперед від умов отриманого кредиту. Найважливішим фактором є річна відсоткова ставка нарахування. Зазвичай магазини пропонують розстрочку під 0%. Але як бути, якщо ви іноземець без кредитної історії та з невеликим досвідом роботи? У такій ситуації може знадобитися додаткове страхування, яке запропонує банк або кредитна спілка.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!