Які правила надсилання резюме діють у Польщі? Тут варто звернути увагу на іноземні корпорації, які також змінюють польський ринок. Першою та основною передумовою для того, щоб подумати про роботу в польській або міжнародній компанії, є знання англійської мови. Однак помиляються ті, хто вважає, що лише просунутий рівень дає шанс отримати роботу своєї мрії. Багато що залежить від того, на яку посаду ви претендуєте і наскільки ваша спеціалізація популярна на ринку.
Надсилання резюме електронною поштою
Сьогодні з розвитком технологій і зростанням популярності онлайн-спілкування, багато людей ставлять собі питання, як правильно надсилати свої документи, наприклад, резюме, електронною поштою. Чи віддають перевагу компанії такому способу надсилання документів? Як сформулювати зміст супровідного листа, які файли прикріпити і як їх назвати?
Що писати в електронному супровідному листі?
Як одним повідомленням переконати потенційного керівника в тому, що вас потрібно запросити на співбесіду? Перше, на що слід звернути увагу, — це відповідний заголовок листа. Важливо представити зміст листа коротко і лаконічно. Замість того, щоб використовувати загальні фрази на кшталт "Резюме" або "Заявка на роботу", краще зосередитися на персоналізованому підході. Ви можете вказати в заголовку своє ім'я та посаду, на яку претендуєте, наприклад
"CV — ім'я — посада".
Текст листа має бути коротким, але містити основну інформацію про ваше звернення. Рекомендується почати зі стислого вступу, в якому ви представляєтесь і вказуєте мету листа. Потім згадайте про прикріплені документи, такі як ваше резюме або додатково мотиваційний лист.
Що стосується резюме, завжди додавайте його як вкладення.
CV в Польщі: як професійно скласти резюме
Пошук роботи в інтернеті — про що варто пам’ятати?
Де українцям шукати роботу в Польщі
Зміст аплікаційного листа
Вступ:
- висловіть свою вдячність за можливість подати заявку і подякуйте за увагу, яку компанія приділяє вашій заявці;
- коротко представтеся і вкажіть посаду, на яку ви претендуєте.
Висловлення зацікавленості:
- поясніть, чому саме ця пропозиція роботи привернула вашу увагу;
- згадайте про особливості компанії, які ви вважаєте унікальними або цікавими.
Підкресліть відповідну кваліфікацію та досвід:
- зосередьтеся на тому, як ваші навички, досвід і знання відповідають вимогам вакансії;
- згадайте про професійні досягнення або проєкти, які вирізняють вас з-поміж інших кандидатів.
Запросіть до подальшого обговорення:
- висловіть готовність надати додаткову інформацію або інші документи на запит відділу кадрів;
- подякуйте за те, що приділили час ознайомленню з вашою заявкою, і висловіть надію на можливість майбутньої співбесіди або зустрічі.
Важливо, щоб зміст вашого супровідного листа був ретельно продуманим і лаконічним. Майте на увазі, що рекрутеру доводиться розглядати багато заявок, тому добре сформульоване, точне і професійне повідомлення збільшує ваші шанси виділитися.
Вкладення до електронного листа
Ще одним важливим аспектом є вибір правильних документів для додавання у листі. Як правило, вони повинні включати резюме, супровідний лист і будь-які сертифікати або рекомендації. Важливо переконатися, що файли збережені в правильному форматі. Зазвичай перевага надається файлам у форматі PDF або Word. Якщо ви додаєте сертифікати, ви можете стиснути їх у ZIP-архів, щоб мінімізувати розмір файлу.
Назви файлів
Не забувайте правильно називати файли, які ви надсилаєте як вкладення. Рекомендується називати їх відповідно до їхнього змісту, наприклад, "CV_прізвище_ім'я". Це полегшить особі, яка отримує повідомлення, ідентифікацію та сортування надісланих документів. Зверніть увагу, чи вказана бажана форма назви в оголошенні про вакансію. Іноді відділи кадрів деяких компаній відхиляють заявки через неправильно вказані назви.
Розміри та формати файлів
Надсилаючи вкладення електронною поштою, варто пам'ятати про обмеження на розмір файлів. При надсиланні резюме та супровідного листа файли зазвичай не повинні перевищувати 25-100 МБ. Якщо ваші документи більші, ви можете використовувати стиснення або скористатися зовнішніми сервісами, такими як хмарні сховища, щоб надсилати файли за посиланнями. Що стосується форматів, то PDF є найбільш універсальним і гарантує збереження форматування та структури документів.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!