Ексклюзив
20
хв

Як підготуватися до співбесіди в Польщі

Для більшості українців у Польщі співбесіда на роботу може бути дуже стресовою. Отримавши запрошення на співбесіду, важливо справити гарне враження на потенційного роботодавця. Відповідна підготовка до співбесіди може допомогти отримати працю та відкрити двері до кар'єри в Польщі. Розповідаємо, як підготуватися до співбесіди у Польщі.

Мар'ян Савчишин

Співбесіда в Польщі. Фото: Pressmaster/Shutterstock.

No items found.

Якщо ви не хочете звести нанівець свої шанси отримати роботу на самому початку співбесіди, перевірте, в яку саме компанію ви подаєте заявку. Хороший спосіб отримати інформацію — відвідати вебсайт компанії. Ви точно дізнаєтеся, в якій галузі працює компанія, чим вона займається, яких цінностей дотримується. Найбільша помилка, яку можна допустити, — це не цікавитися, куди ми надсилаємо резюме. Варто дослідити та дізнатися якомога більше про потенційного роботодавця перед співбесідою, щоб рекрутер помітив ваші старання та оцінив професіоналізм.

Виконайте кілька вправ з обслуги компʼютерних програм

Якщо ви знаєте, що посада, на яку ви претендуєте, вимагає від вас вміння користуватися певним програмним забезпеченням, а востаннє ви мали з ним справу ще в старших класах школи, корисно нагадати собі його основи. Виконання кількох вправ освіжить пам'ять і, якщо потрібно буде виконати завдання під час співбесіди, страх і паніка не виведуть з рівноваги.

Підготуйте запитання

Майже на кожній співбесіді ми почуємо: "Чи є питання?". Завжди корисно їх мати. Підготуйте кілька запитань заздалегідь, щоб показати свою зацікавленість. Можна запитати про деталі пропозиції, наприклад, про обов'язки, графік роботи або додаткові переваги. Також корисно з'ясувати, який кар’єрний ріст передбачає посада. Співбесіда — це чудова можливість познайомитися з роботодавцем ще до того, як ви вирішите прийняти запропоновану посаду. Тому не бійтеся запитувати. Це розвіє будь-які сумніви.

Вивчіть деякі слова польською мовою

Важко отримати хорошу роботу в Польщі без відповідного знання польської мови. Стрес перед співбесідою, яка відбуватиметься польською, — це природно. Саме тому варто підготуватися до такої зустрічі. Зокрема, зосередьтеся на посадах і сферах діяльності, схожих на ту, на яку ви претендуєте. Подумайте, як ви можете перетворити інформацію про свій досвід на вагомі аргументи, які допоможуть вам отримати роботу вашої мрії. Крім того, підготуйте відповіді на основні питання рекрутингу та вивчіть спеціальну термінологію польською мовою.

Підготуйте відповіді на запитання

Співбесіда при прийнятті на роботу дуже часто проходить за схожою схемою. Якщо ви хочете добре підготуватися до такої зустрічі, варто заздалегідь пошукати в Інтернеті найпопулярніші запитання, які ставлять під час співбесіди. Імовірність того, що такі питання з'являться, дуже висока. Які наші сильні та слабкі сторони, де ми бачимо себе через п'ять років, чому ми обрали саме цю компанію, що мотивує нас до роботи — це питання, які найчастіше ставлять під час співбесіди. Підготуйте відповіді заздалегідь. Це зменшить стрес перед співбесідою, а після того, як ці питання будуть поставлені, вам не доведеться думати, що відповісти.

Одягайтеся відповідно

Перше враження дуже важливе, тому одяг на співбесіді повинен відповідати ситуації. Візьміть до уваги дрес-код компанії, в якій ви збираєтеся проходити співбесіду. Якщо ви йдете на зустріч у банк або юридичну фірму, костюм — обов'язковий. Однак для співбесіди в книжковому магазині або магазині одягу таке вбрання не підійде. Своїм вбранням ви повинні показати свій професіоналізм, але будьте обережні, щоб не переборщити в обох напрямках.

Більше інформації про те, як вдягатися на співбесіду у Польщі.

Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry

No items found.

Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.

Підтримайте Sestry

Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!

Субсидувати
розпродажі знижки в Польщі

Коли можна купити речі за знижкою?

1. Зимові розпродажі 

Місцями починаються у грудні, охоплюючи період Нового року та Різдва. Період після свят і аж до кінця лютого — це сезон найвищих знижок та найвигідніших покупок. Тиждень після Різдва (з 27 грудня) традиційно є гарячим у магазинах.

Знижки діють насамперед на більшість товарів з колекції осінь-зима і досягають 50%-70% у магазинах Decathlon, Lacoste, Reebok, New Balance, Top Secret, Stradivarius, Wittchen, W.KRUK, Wojas. Щотижня після Різдва знижки будуть збільшуватись, а також додаватимуться нові товари. 

2. Літні розпродажі 

Починаються третього тижня червня або на другого тижня липня, коли магазини продають одяг, косметику та аксесуари весняно-літнього сезону і плавно перетікають в осінній міжсезонний розпродаж до початку жовтня. Це ідеальний час для покупки літніх речей, яскравих валіз для подорожей та парфумів. 

На початку розпродажів знижки невеликі — 20-30%, але нормальний асортимент. В кінці сезону річ можна купити за смішну ціну, але обирати доведеться з того, що лишилось. Найкращий вибір зазвичай у четвер.

Зимові та літні розпродажі вважаються найвигіднішими. Так у масмаркеті на кшталт H&M, Zara, Mohito, Sinsay, Mango, House, Cropp, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear та Oysho можуть доходити до реальних 70%. 

Іноді онлайн розпродажі починаються раніше, ніж у магазинах. 

Мінус такого шопінгу — речі переважно зі старих колекцій, а щоб знайти потрібний розмір, доведеться попотіти. 

3. Міжсезонні розпродажі

Зазвичай стартують у середині березня і досягають апогею в травні. Найбільших знижок на весняні колекції варто очікувати ближче до Великодня. Осінні розпродажі — це листопад.

4. Дні шопінгового божевілля: Black Friday та Cyber ​​Monday

Крім класичних сезонних та міжсезонних розпродажів, гарно зекономити можна в окремі дні великих знижок — Чорну п'ятницю та Кіберпонеділок.

Black Friday у 2024 році буде 29 листопада

Спочатку це було типове американське свято шопінгу. Однак останнім часом завдяки інтернет-магазинам воно стало подією міжнародного масштабу. Зазвичай Чорна п'ятниця вважається початком сезону святкових покупок. Часто Чорна п'ятниця плавно перетікає в Чорні вихідні або навіть у Чорний тиждень — кожен магазин тут вирішує сам.

Cyber Monday  у 2024 році — 2 грудня 

Кіберпонеділок теж починався як американське свято, яке відзначається першого понеділка після Thanksgiving day. Це час онлайн-розпродажів та грандіозних знижок, і він є одним із найжвавіших днів торгівлі для інтернет-магазинів.

Вважається, що цей день було вигадано спеціально для офісних працівників. А причиною такого рішення стали маркетингові дослідження кількох років, які показали сплеск інтернет-продажів першого понеділка після Thanksgiving Day. Цього дня американці поверталися на роботу після тривалого відпочинку і могли за допомогою інтернету здійснити необхідні покупки з великими знижками напередодні наступних різдвяних та новорічних свят. Незабаром власники магазинів стали заманювати клієнтів по понеділках на початку грудня своїми вигідними пропозиціями.

20
хв

Сезон розпродажів у Польщі: коли діють максимальні знижки? 

Юлія Ладнова
вересові поля Польщі і Варшави

Найкрасивіші вересові поля Польщі:

1. Mostówka: 400 гектарів вересу

Найбільше та вражаюче поле вересу в Польщі (майже 400 гектарів) знаходиться за 50 км від Варшави у селі Мостувка. Нескінченні чагарники рожевих відтінків йдуть за обрій, створюючи вражаючу панораму. А ось історія цього місця сумна, адже поле з'явилося внаслідок пожежі 1993 року. Вогонь тоді знищив більшу частину лісів, на місці якого через кілька років з'явився верес. 

Дістатися сюди нескладно: якщо їхати автівкою з Варшави трасою S8 у напрямку Білостока, то від вузла Мостувка слід рухатися дорогою серед лісу. А якщо їхати електричкою, то вересове поле починається вже за 300 метрів від залізничної станції. 

2. Wrzosowisko Niepust у національному парку

На території Кампіноського національного парку в районі природного заповідника Cyganka знаходиться wrzosowisko Niepust. Пустка пристає до болотистої долини, яка заросла високими травами і рідкісними видами рослин. Поряд з ним знаходяться дюни Boru Niepustowego — одні з найбільших і найкраще збережених внутрішніх дюн в Європі. Серед вересу — піщані галявини, де можна відпочити. Краєвиди зачаровують буянням фарбі ароматів. 

У Кампіноському парку мешкає безліч видів тварин — можна зустріти лося, лисицю чи кабана. Найкраще добиратися сюди від станції метро Młociny, де потрібно сісти на автобус №708 та доїхати до кінцевої Skibińskiego. Звідси і починається один з екскурсійних маршрутів парком.

3. Wrzosowiska Kłomińskie з оглядовою вежею 

Wrzosowiska Kłomińskie розташовані у Західній Померанії, між містами Borne Sulinowo та Kłomino, у заповіднику Diabelskie Pustacie на місці колишнього військового полігону. На території заповідника багато мальовничих стежок для прогулянок. Тут можна піднятися на дерев'яну оглядову вежу, з якої відкривається панорама на барвисту вересову пустку. 

4. Заповідник в Okonku на місці військового полігону 

Заповідник в Okonku Великопольського воєводства займає площу близько 204 гектарів, бо побудований на місці покинутого військового полігону радянських часів. Сьогодні на території, що охороняється, поляки намагаються зберегти комплекс пусток і піщаних лугів. На території заповідника в Оконці прокладено пішохідні стежки, є велосипедні маршрути та оглядовий майданчик. Безпечно гуляти можна тільки спеціально визначеними стежками, щоб не провалитися в болото.

5. Wrzosowisko w Orzechowie: малолюдно й колоритно

До Wrzosowisko в Orzechowie можна дістатися автобусами з Острова Любельського, Любартова, Ленчни. Найближчі залізничні станції — у Любартові та Любліні. Тут не так багатолюдно, як на інших локаціях, але так само красиво. Приємним бонусом буде те, що в околицях можна купити якісну фермерську продукцію власного виробництва. І взагалі цей регіон рекомендований для відвідування тим, хто воліє дізнатися, як живуть у невеликих польских містечках.

20
хв

Найкрасивіші вересові поля Польщі

Юлія Ладнова

Може вас зацікавити ...

Ексклюзив
20
хв

У польській лікарні померла 25-річна українка та її ненароджена дитина

Ексклюзив
20
хв

Спокуса Туска

Ексклюзив
20
хв

За нашу і вашу протиповітряну оборону: як знайти точки дотику з Польщею

Зверніться до редакторів

Ми тут, щоб слухати та співпрацювати з нашою громадою. Зверніться до наших редакторів, якщо у вас є якісь питання, пропозиції чи цікаві ідеї для статей.

Напишіть нам
Article in progress