В інтернеті є безліч інформації та рекомендацій для кандидатів на роботу з порадами щодо того, як варто вести себе під час співбесіди, як відповідати на запитання потенційного роботодавця, як правильно одягатися тощо.
Саме на основі співбесіди рекрутер вирішує, чи пропонувати кандидату роботу: якщо так — то на яких умовах? Як успішно пройти співбесіду? Ось кілька практичних порад, які допоможуть презентувати себе з найкращого боку.
Зберіть інформацію про вакансію в Інтернеті
В Інтернеті легко знайти необхідну інформацію про різні вакансії. У цьому можуть допомогти, зокрема, Linked-In чи Goldenline. Не бійтеся також ставити запитання щодо вакансії безпосередньо під час співбесіди. Такі запитання продемонструють вашу особливу зацікавленість у посаді, на яку ви претендуєте.
Зберіть інформацію про компанію
Дізнайтеся якомога більше про компанію: її політику, діяльність, послуги, що надаються, а також проєктні цілі і, за можливості, фінансову ситуацію. Зібрати таку інформацію може допомогти офіційний вебсайт компанії, відкрита інформація в Інтернеті, і навіть ваші знайомі. Подумайте заздалегідь, що вам подобається в даній компанії й чому ви хотіли би там працювати. Такі запитання часто ставлять під час співбесіди. Ваша зацікавленість та готовність буде відзначена належним чином.
Дізнайтеся щось чи особу, яка буде проводити співбесіду
Якщо можливо, з'ясуйте, хто буде проводити співбесіду (ім'я, її посаду в компанії). Така інформація може допомогти передбачити деякі запитання і, відповідно, дозволить краще підготуватися до співбесіди. Окрім того, ви будете просто впевненіше себе почувати.
Подумайте про свої критерії відбору
Під час співбесіди представники компанії в основному зосереджуються на трьох речах: особистість кандидата, його мотивація та компетанція. Представники компанії також захочуть перевірити, чи прийме вас колектив та чи здатні ви до командної роботи. Радимо ознайомитись з культурою та філософією компанії
заздалегідь.
Опис вакансії
Перед співбесідою важливо уважно прочитати опис вакансії, на яку ви претендуєте, а також вимоги до кандидата. Потенційний роботодавець захоче перевірити, чи відповідаєте цим критеріям. Тож слід детально ознайомитися із завданнями та обов'язками, пов'язаними з конкретною посадою, а також пригадати, чи виконували ви подібні завдання у своїй попередній професійній діяльності.
Внутрішня культура та філософія компанії
Ви мусите ознайомитись з інформацією на офіційному вебсайті компанії, у якій хочете отримати роботу. Також буде корисно буде розпитати деталі роботи у компанії у знайомих.
Читайте також: Як шукати роботу у Польщі?
Які ваші сильні сторони та чому ви — ідеальний кандидат?
Деяким людям складно себе хвалити, розповідати про свої професійні переваги над іншими кандидатами. Однак під час співбесіди надзвичайно важливо гідно презентувати себе. Тож розповідати варто про:
- ваші основні сильні сторони;
- ваші основні риси характеру;
- кваліфікацію та досвід;
- ключові успіхи та уміння, винесені з невдач;
- причини, чому ви є найкращим кандидатом на цю роботу;
- причини, чому компанія повинна найняти вас - наприклад, що ви можете принести компанії (і чого ще немає) і як ви впишетеся в
колектив компанії; - чому ви подаєте заявку на цю посаду;
- чому ви хочете працювати саме в цій компанії;
- чому саме ця компанія повинна найняти вас.
Як підготуватися до питання про заробітну платню:
Перевірте актуальні ставки у вашому місті
Готуючись до співбесіди, важливо перевірити, які ставки на обрану вами посаду пропонуються у вашому місті. Який найшвидший спосіб це зробити? Просто зайдіть на портал вакансій і пошукайте оголошення у вибраному місті. Це дасть повну картину розуміння того, скільки заробляють працівники на аналогічних посадах й від чого залежить заробітна плата. Зверніть увагу на фактори, які можуть вплинути на її розмір. Наприклад, великі корпорації в певних містах можуть пропонувати вищі зарплати, аніж компанії у невеликих містах.
Дізнайтеся, якими будуть ваші обов'язки
Найчастіше заробітна плата залежить від конкретного обсягу ваших обов'язків. Тому перед тим, як йти на співбесіду, з'ясуйте, чим саме ви будете займатися в компанії. Так вам буде легше домовлятися про зарплату, особливо якщо ви вважаєте, що завдання, які вам ставлять, відповідають посаді середнього або вищого рівня. У такому випадку, коли вас запитають про ваші очікування щодо заробітної плати, ви зможете сказати, що хочете отримати вищу ставку. Звичайно, не забувайте також враховувати фінансові можливості вашого потенційного роботодавця.
Читайте також: Якими є наслідки роботи без договору в Польщі?
У день співбесіди
Дрес-код — запорука успіху. Зверніть особливу увагу на відповідний одяг
Ви повинні чітко вирішити, що ви одягнете на співбесіду. Вбрання має бути охайним, скромним, але водночас більш елегантним, аніж те, в якому ви ходите на роботу щодня. Треба відчувати себе впевнено і комфортно, а зовнішній вигляд має відповідати бажаній посаді. Взуття — чисте, а сорочка, штани та піджак — випрасувані. Жодний джинсів, кросівок чи коротких шортів. Перше враження про людину дуже важливе.
Будьте пунктуальні
Не запізнюйтеся. Перевірте заздалегідь, як доїхати до місця, де буде проводитися співбесіда. Найкраще приходити приблизно за 10 хвилин до призначеного часу розмови. Це дасть вам час звикнути до нового оточення, ознайомитися з правилами компанії.
Постава та мова тіла
З моменту приходу до місця співбесіди будьте ввічливі: ніколи не відомо, хто за нами спостерігає. Цілком ймовірно, що вас оцінюватиме адміністратор чи людина, з якою зустрілись в ліфті, а їхня думка може виявитись вирішальною. Мова тіла дуже важлива. Посміхайтесь та будьте ввічливими. Не схрещуйте руки, не позіхайте, тримайте поставу та не спирайтеся на лікті.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!