Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Інститут метеорології та водного господарства Польщі створив спеціальний декалог. Польське управління водного господарства також має для нас рекомендації. Користь від економії води відчує як природа, так і наші гаманці.
Вода займає 71% поверхні планети, але майже 97,5% складають солоні моря та океани, води яких непридатні для споживання. З тих 2,5% прісної води, що залишилися, більша частина знаходиться в пастці снігу та льодовиків. Таким чином, в реальності у нас залишилося лише близько 1% води, придатної для використання. Хоча це дійсно небагато, ми поводимося так, ніби маємо у своєму розпорядженні невичерпне джерело. Кожен з нас використовує близько 96 літрів води щодня. Лише 3% з цього обсягу ми п'ємо і використовуємо для приготування їжі. Решта майже відразу потрапляє в каналізацію.
Читайте також: Як зменшити суми в комунальних платіжках у Польщі
Скільки можна заощадити на воді?
Це було підраховано організацією „Wody Polskie”, із застереженням, що розрахунки є приблизними й залежать від багатьох факторів, таких як кількість мешканців, ціна води в даній місцевості, частота прання та прання або тип приладу:
- припинення ополіскування посуду перед тим, як покласти його в посудомийну машину — 48 літрів на тиждень, 200-300 злотих на рік;
- миття посуду в повній посудомийній машині — 80 літрів/цикл миття, 200-300 злотих на рік;
- відмова від попереднього миття — 6 літрів/цикл миття, 200-300 злотих на рік;
- прання в сучасних водоефективних пральних машинах з використанням режиму EKO — 20 л/цикл прання, 200-300 злотих на рік;
- вимкнення води під час чищення зубів — 6 л/хв, 150-200 злотих на рік;
- встановлення унітаза з подвійним змивом — 20-40 л/рік, 200-300 злотих на рік;
- встановлення аераторів на кранах — 6 л/хв, 300-1000 злотих на рік;
- заміна прокладок на кранах, що протікають — 20 л/рік, 200 злотих на рік.
Способи економії води:
- використовуйте воду після миття овочів для поливу рослин на балконі, подвір'ї чи у скверах;
- вибирайте правильний розмір каструлі для приготування їжі. У великі каструлі може знадобитися налити більше води, ніж потрібно;
- завжди готуйте під кришкою. Вода не випаровуватиметься, таким чином уникнете доливання;
- не мийте пластикове упакування, бляшанки та скло перед тим, як викинути — просто механічно очистіть упакування від залишків їжі;
- обмежте купівлю нового одягу — на виробництво однієї бавовняної сорочки чи футболки витрачається до 2 500 літрів води (є багато популярних інтернет-порталів, які пропонують різноманітний вибір речей „секонд-хенду”).
Читайте також: Як економити гроші у Польщі
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!