Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
1 листопада відзначають День усіх святих (Wszystkich Świętych). Це офіційний вихідний. Цього року вдало збіглося, що День усіх святих випадає на п'ятницю, що означає довгі вихідні. До речі, 2 листопада — також шановане в Польщі церковне свято, хоча офіційним вихідним днем воно не є. Це День пам'яті померлих (Dzień Zaduszny), коли люди збираються всією родиною, аби згадати близьких, які пішли у засвіти. 1 і 2 листопада цвинтарі освітлює вогонь тисяч свічок, і це вражаюче видовище.
11 листопада — День незалежності Польщі (Narodowe Święto Niepodległości). 11 листопада 1918 року Регентська рада у Варшаві передала владу Юзефу Пілсудському, який став на чолі відновленої польської держави.
11 листопада офіційно стало Днем незалежності Польщі в 1937 році. Свято є дуже важливим для поляків як День відновлення незалежності, якої у Польщі не було 123 роки (з 1795 до 1918 року).
Цього дня по всій країні відбуваються патріотичні паради та церемонії. В 2024 році свято випадає на понеділок, тому враховуйте, що два дні поспіль усі магазини будуть зачинені. Не стосується це тільки заправок і ресторанів.
Майже у всіх польських містах відбудуться ходи, в яких візьмуть участь військові, рятувальники, пожежники тощо. У багатьох містах є традиція спільного співу польського державного гімну (Niepodległa do hymnu) рівно опівдні 11 листопада. Такий захід збирає тисячі людей та часто відкриває святкування Дня незалежності. На військових кладовищах традиційно покладають квіти та вінки на могили тих, хто боровся за незалежність держави.
Часто у Польщі до 11 листопада проводяться тематичні виставки, присвячені історії країни. Музеї готують експозиції, що розповідають про боротьбу поляків за волю і свободу. Найбільше людей збирає Марш Незалежності у Варшаві. Фасади будинків цього дня прикрашають державні прапори. Символом незалежності Польщі для дітей є вірш "Polak Mały", який вивчають у дитячих садках і школах.
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!