Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Звіт Польського економічного інституту на тему: "Біженці з України на польському ринку праці: можливості та перешкоди" показує, що близько 65% біженців знайшли роботу в Польщі, а поточний рівень зайнятості є найвищим серед країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Високий рівень працевлаштування, крім Польщі спостерігається і в деяких інших європейських країнах: Великобританії (61%), Швеції (56%), Литві (53%) і Чехії (51%). Найнижчий рівень зайнятості спостерігається у Німеччині (18%) у Швейцарії (19%) та Італії (19%).
У Польщі залишається 960 тисяч українців-біженців
За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), загальна кількість українців- біженців, які залишаються в Польщі, складає 960 тисяч, з яких майже 90% — жінки та діти.
Читайте також: Як мамі з дитиною знайти роботу в Польщі
Найбільша вікова група — 27-44 роки (48%), за нею йдуть особи у віці 45-59 років (24%) і особи віком до 26 років (18%). Лише 9% - українці, старше 60 років.
Де працюють біженці з України в Польщі
Найбільш високооплачувані працівники зайняті в ІТ-секторі та сфері логістики і транспортних перевезень.
Біженці найчастіше працевлаштовуються як фізичні працівники у сфері туризму, готельного бізнесу та виробництві. Найбільше заробляють біженці (і довоєнні мігранти), які працюють в ІТ та транспортних перевезеннях.
Дослідження Польського економічного інституту також показало, що деякі біженці в Польщі стикаються з нерівним ставленням до себе. Наприклад, виявилося, що в галузях, які не потребують спеціальної кваліфікації, роботодавці рідше реагують на резюме, надіслані українками, порівняно з польськими жінками.
Польські роботодавці на 30% більше реагують на резюме польок, що є сигналом про потенційну дискримінацію на початковому етапі найму, зазначається у звіті.
Читайте також: Робота в Польщі без знання мови
Також було підкреслено, що біженці відносно частіше, ніж довоєнні мігранти, працюють нижче своєї кваліфікації — 46% і 32% відповідно. Було зазначено, що знання польської мови є ключовим у цьому питанні, оскільки воно дозволяє краще підбирати роботу відповідно до навичок і кваліфікації. Рівень працевлаштування біженців зі знанням польської мови становив 82%, тоді як тих, хто не знав польської мови, він становив лише 50%.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістику допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!