Туристи, які приїжджають до Лодзі, захоплюються Монополісом та Княжим млином. Вони прогулюються вулицею Пьотрковською і захоплюються красою найдовшої вулиці в Європі. Музеї Лодзі мають своїх шанувальників по всьому світу. Шкільні екскурсії дуже люблять відвідувати Центральний музей текстилю та Лодзький музей дерев'яної архітектури просто неба.
Багато людей приїжджають до Лодзі, щоб знайти своїх предків. Німецькі туристи відвідують костел Святого Духа, який до війни був євангелістським, і фотографуються біля хрещальні. Деякі з них були тут охрещені. Євреї з усього світу відвідують місце колишнього гетто Ліцманштадт, а також старий єврейський цвинтар.
Читайте також: Найбільші польські міста
Лодзь відвідують туристи з усієї Польщі та Європи. Особливо охоче сюди приїжджають варшав'яни, а також жителі Торуня, Бидгоща, Гданська і цілої Великопольщі. Туристів приваблює також те, що Лодзь розташована на перехресті автомагістралей.
Що подивитися в Лодзі
Вулиця Пьотрковська — найдовша в Європі
Вулиця Пьотрковська є однією з найбільш репрезентативних, а також найдовшою пішохідною вулицею в Європі. Вона має довжину понад 4 км і являє собою нескінченну низку магазинів, ресторанів та закладів обслуговування, розташованих переважно в північній частині. Культурне життя міста було зосереджене тут протягом століть. Передусім завдяки численним ресторанам, кафе, кондитерським, театрам і кінотеатрам. Тому це місце варто відвідати, оскільки воно пропонує цікавий простір для проведення часу. Тут неможливо занудьгувати.
Стінописи Лодзі — найбільша галерея вуличного мистецтва в Польщі
Місто Лодзь з його величезною колекцією муралів можна сміливо назвати столицею вуличного мистецтва. Воно має багату колекцію мистецьких інсталяцій та стінописів, розкиданих по всьому місту. У Лодзі є найвищий польський мурал, який розміщений на хмарочосі відомого житлового масиву „Манхеттен”. На стіні будівлі було створено картину із зображенням персонажа Відьмака з книг Анджея Сапковського, уродженця Лодзі, який став всесвітньо відомим завдяки своїм фентезійним книгам про пригоди відважного героя, який бореться з чудовиськами заради порятунку людства.
Мавзолей Ізраеля Познанського на найбільшому єврейському кладовищі Польщі
Єврейський цвинтар у південній частині району Балути, розташований на вулиці Брацка, є найбільшим у країні й другим за величиною некрополем у Європі. На сьогодні більшим є лише кладовище, яке розташоване в Берліні. Його площа орієнтовно як два великих стадіони.
Мавзолей родини Познанських є однією з найбільших єврейських гробниць у світі. Через свої розміри його називають останнім палацом родини Познанських. Це надзвичайно цікавий та унікальний об'єкт. Привабливий для туристів, які цікавляться єврейською спадщиною, історією міста, некрополями чи архітектурою.
Розважально-культурний центр у приміщенні колишнього горілчаного заводу — Монополіс
Монополіс — це постіндустріальний комплекс, розташований поблизу колишньої промислової житлової зони міста — Княжий млин. Комплекс будівель, які зараз утворюють офісний, розважальний та культурний центр, є залишком горілчаного заводу. Постіндустріальна Лодзь відома переважно своїми текстильними фабриками. Тому ця будівля є унікальною і в масштабах міста. У комуністичну епоху тут працювала державна компанія Polmos, яка розливала горілку та спирт у пляшки. У 2012 році територію ревіталізували та створили естетично привабливий культурно-розважальний простір.
Читайте також: Що подивитися в Познані
Музей кінематографа в історичному палаці Шайблера
Унікальний і самобутній Музей кінематографії розташований у палаці Кароля та Анни Шайблерів. Об'єкт, який вважається найстарішим прикладом міського палацу в Лодзі. Будівля надзвичайно цікава. Під час екскурсії можна дізнатися багато цікавих фактів. З 1986 року в будівлі, розташованій на площі Звитяги, міститься єдиний у Польщі музей, присвячений кіноіндустрії. Інтер'єри будівлі були місцем знімання багатьох фільмів і серіалів, таких як "Земля обітована" 1974 року, "Лялька" 1977 року, "Прощання Ісуса" 1990 року, "Слуга Божий" 2011 року або "Комісар Алекс" 2012 року.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!