Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Щецин лежить на кордоні з Німеччиною, на берегах річки Одер та озера Дабіє. Завдяки такому привабливому розташуванню сюди приїжджає багато туристів — не лише з Польщі, а й із сусідніх Німеччини та Данії. Але навіть у розпал сезону на вулицях тут не так людно, як на багатьох морських курортах. Тож якщо ви хочете відпочити біля води й водночас уникнути стомлюючого натовпу — Щецин є гарним варіантом.
Між межею міста та німецько-польським кордоном всього 5 км, тому під час перебування в Щецині ви можете з'їздити до Німеччини. Неподалік знаходиться Свіноуйсьце, яке розташоване на островах. Серед цих островів виділяється Узедом — багатий на пам'ятки як з польського, так і з німецького боку. Близькість Щецина до Балтійського моря також робить його цікавим напрямком. Щецин від моря відділяє лише 65 км, які пролягають через Щецинську лагуну.
Щецин — що варто знати про місто?
У Щецині зараз проживає близько 400 тисяч осіб. Місто є столицею Західнопоморського воєводства. Це портове місто з багатою історією та багатьма визначними пам'ятками, які варто побачити. Щецин отримав міські права у 13 столітті, але історія заселення цього міста сягає корінням за кілька століть до нашої ери. Навдивовижу довга історія Щецина позначена шведським, данським та німецьким впливом.
Сьогоднішній вигляд міста дуже цікавий з архітектурного погляду — зіркоподібне розташування транспортних артерій, як у Парижі, чудово видно з висоти пташиного польоту. Вулиці щедро всіяні чавунними колонками, які стали візитівкою Щецина.
Набережна Хробри у Щецині
Набережна Хробри (Wały Chrobrego або Hakenterrasse) — одна з найкрасивіших оглядових терас у Європі. Вона тягнеться вздовж річки Одер на пів кілометри й побудована в 1921 році. Тераса та популярні пам'ятки Щецина — Національний музей, Замок поморських князів та Базиліка Святого Якова — утворюють панораму міста, яку можна побачити на багатьох фотографіях, що популяризують місто. Прогулянка набережною Хробри є обов'язковою під час подорожі до Щецина, адже тут можна насолодитися видами на другу за довжиною річку в Польщі.
Замок поморських князів у Щецині
Будівля в стилі ренесансу була зруйнована під час Другої світової війни, але відбудована в повоєнні роки. Сьогодні це чи не найбільша визначна пам'ятка Щецина. Це місце має багату історію: замок стояв тут вже в середині XIV століття, а зараз є місцем розташування культурних установ. У Замку поморських князів у Щецині знаходиться концертний зал ім. Богуслава I, кінотеатр "Zamek", театр, кабаре і Замкова опера. Тут організовуються численні концерти та інші культурні заходи. Серед залів Замку Поморських герцогів є також крипта Гріфітів із саркофагами представників цього герцогського роду — замок тривалий час був їхньою власністю.
Що подивитися в Щецині?
Неподалік від Замку Поморських князів знаходиться Архікатедральна базиліка Святого Якова, яка за висотою серед костелів Польщі поступається лише базиліці в Ліхені. Будівля висотою понад 110 метрів буде цікава любителям сакральної архітектури та не тільки. Також варто відзначити будівлі Західнопоморського воєводського управління, Національного музею і Сучасного театру, які розташовані поруч.
У кількох сотнях метрів від цих споруд стоїть Щецинська ратуша. Побудована в першій половині XV століття, вона була вперше зруйнована шведами, а вдруге — під час Другої світової війни. Однак після руйнувань її щоразу відбудовували у тому ж вигляді. Готичний фасад ратуші вражає та захоплює, а всередині можна побачити експонати Щецинського історичного музею.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!