Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Після кількох років популярності відпочинку у відокремлених місцях, туристи знову обирають міські подорожі. Вони заново відкривають для себе популярні міста, та пізнають нові.
Серед найпопулярніших польських міст, які відвідують туристи з Польщі та закордону, є Вроцлав.
Що приваблює туристів до Вроцлава?
Красиве місто! Хоча архітектурно дуже різноманітне, але все утворює якусь цілісну картину. Кожен відчуває себе в ньому комфортно і невимушено, — пише турист на форумі, описуючи Вроцлав
Читайте також: Драконяча стежка у Кракові
Вже під час першого візиту більшість туристів захоплюються атмосферою міста, і для багатьох з них це, як правило, не останній візит. Найпопулярнішими місцями для відвідування у Вроцлаві є Старе місто Вроцлава та площа Ринок. В її центрі знаходиться прекрасна Ратуша, що гармонійно поєднує в собі готичний і ренесансний стилі. Це також чудовий орієнтир для тих, хто вперше відвідує місто.
Вроцлавські гноми
Один зі способів дослідити Вроцлав — це шукати гномів. Маленькі фігурки можна знайти в неочевидних місцях і різних локаціях. Завдяки їм звичайна прогулянка містом може перетворитися на справжню пригоду.
Протягом багатьох років навколо відомих вроцлавських фігурок було створено багато красивих історій, які часто мають більше спільного з казками, ніж з реальними подіями. Жителі Вроцлава охоче діляться, наприклад, історією про групу послужливих гномів, які допомогли впоратися з чортом, який докучав містянам. Згідно з легендою, він прибув до міста на плоту і відразу ж почав псувати життя жителям - насипав сіль у цукорниці в ресторанах, розв'язував людям шнурки на вулицях і фарбував воду у фонтанах. Влада Вроцлава звернулася за допомогою до місцевих гномів, які мали налякати його.
Справжня версія походження вроцлавських гномів пов’язана з діяльністю мистецького та громадського руху „Помаранчева альтернатива”, натхненного Партією голландських гномів. У 1980-х роках її члени різними способами демонстрували свої погляди, особливо захоплювалися вуличними подіями. Однією з акцій було малювання маленьких жовтих гномів на стінах, замінюючи розмиті міліцією антирежимні гасла. Саме на їхню честь у 2001 році було вирішено встановити першу фігурку гнома у Вроцлаві. Скульптуру за кошти „Gazeta Wyborcza” створив легендарний скульптор Томаш Мочек.
Панорама Рацлавицька у Вроцлаві
Будь-яка погода та пора року підійде для проведення часу у Вроцлаві. Ви можете запланувати відвідування музеїв. Тут є з чого вибрати. Національний, Міський, Музей пана Тадеуша... а також унікальна "Панорама Рацлавицька", яку відкрили для відвідувачів 14 червня 1985 року.
Монументальний твір було створено у Львові, до сотої річниці Рацлавицької битви, а бурхливі мінливості долі занесли її до Вроцлава. Багато років комуністична влада навіть чути не хотіла про експонування картини. Завдяки наполегливості та мобілізації мешканців вона стала доступною. Вже 35 років вона є однією з визначних пам’яток Вроцлава. Панорама експонується у спеціально збудованій ротонді в парку імені Юліуша Словацького, неподалік від Національного музею. До сьогодні вона вражає своєю майстерністю, технікою та презентацією.
Національний музей у Вроцлаві
Головна будівля Національного музею у Вроцлаві розташована в будівлі колишнього правління Сілезького воєводства, побудованому в стилі північного неоренесансу у 1883-1886 роках за проектом архітектора Карла Фрідріха Енделла.
Зараз колекції Національного музею у Вроцлаві нараховують понад 200 тисяч експонатів, що представляють усі галузі мистецтва. Ядро колекції складають артефакти переважно з Вроцлава та Нижньої Сілезії, причому значна частина їх походить із колекцій колишніх німецьких музеїв. Є й мистецькі твори, передані у 1946 році з львівських картинних галерей тодішньою владою СРСР.
Серед найвідоміших є твори: Ієроніма Босха, Марчелло Баччареллі, Бернардо Беллотти, Анни Білінської-Богдановичової, Юзефа Брандта, Юзефа Хелмонського, Войцеха Герсона, Олександра Геримського, Артура Ґротгера, Яцека Мальчевського, Яна Матейка, Пйотра Міхаловського, Василя Кандинського та інших.
Африкаріум у Вроцлаві
Одним з найцікавіших місць для відвідування у Вроцлаві є Африкаріум — океанаріум, розташований у місцевому зоопарку, який присвячений виключно тваринам, що мешкають в Африці. Кілька сотень видів риб і ссавців можна побачити в більш ніж двадцяти басейнах.
Африкаріум розділений на п'ять екосистем. Напевно, найцікавіше показаний Мозамбікський канал — в цій частині створено довгий тунель, тому відвідувачі можуть здійснити "підводну прогулянку". Саме тут можна побачити акулу та величезного ската. Також заслуговує на увагу штучний кораловий риф і розділ про Східну Африку з бегемотами.
Читайте також: Топ-10 місць для зимового відпочинку в Польщі
У Вроцлаві можна довго блукати вулицями міста та подивитися на його найкрасивіші краєвиди. Відвідати знамениті на усю Польщу кнайпи та реставрації, а також скуштувати запашної вроцлавської кави.
У Старому місті Вроцлава вашу увагу може привернути Міст Покаянних, що простягнувся між двома вежами костелу Святої Марії Магдалини на вулиці Шевській.
У новій частині міста можна потрапити на 49-й поверх хмарочоса Sky Tower зі спеціально відкритим оглядовим майданчиком.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!