Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Православна церква України (ПЦУ) була створена в грудні 2018 року на базі Української православної церкви Київського патріархату завдяки томосу Константинопольського патріарха Варфоломія I. Автокефалію ПЦУ визнали православні церкви Греції, Кіпру, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини, а також Олександрійський православний патріархат, що охоплює Африку. Серед тих, хто не визнає Українську Церкву, — Російська Православна Церква з її дочірніми церквами в Білорусі, Молдові та Україні, а також Польська Автокефальна Православна Церква.
Відповідно до наданого томосу, ПЦУ має право діяти лише на території України, тому присутність її священнослужителів у Польщі відбувається на основі місії опіки над українцями, які проживають на території цієї країни, пояснює пресвітер отець Сергій Сіренко, який очолює капеланську місію ПЦУ у Варшаві в коментарі для Belsat.
Читайте також: Українська церква у Варшаві: історія виникнення та розклад богослужінь
Рішення про створення релігійних осередків в Польщі було прийнято Собором Православної Церкви України у жовтні 2022 року. Біженці, які прибували до Польщі, шукали для себе відповідну Церкву.
Польську Автокефальну Православну Церкву часто звинувачують у прихильності до Москви, а отже, це не найкраще місце для українців, які тікають від російської агресії, — зазначив отець Сергій Сіренко в коментарі для Belsat
Богослужіння Капеланської місії Православної Церкви України в Варшаві відбуваються за адресою ul. Kokosowa 12.
Отець Сергій Сіренко
Belsat повідомляє, що священнослужитель прибув до Польщі наприкінці 2019 року. У своєму житті він мав багато професій. У радянському Казахстані він був військовим льотчиком, який навчав пілотів з колишніх "братніх республік", в тому числі Польську Народну Республіку, Східну Німеччину, а також з таких країн, як Афганістан, Сирія та Ангола. Після розпаду СРСР повернувся в Україну, продовжив службу в армії, а потім вийшов на пенсію і працював водієм, продавцем, керівником лізингової компанії та автосалону, а згодом обіймав керівну посаду в оборонній промисловості. Священнослужителем вирішив стати вже у зрілому віці.
Розклад богослужінь та інформацію про інші заходи можна знайти в соцмережах Православної Церкви України у Варшаві.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!