Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Де українцям шукати роботу в інтернеті?
Інтернет пропонує багато сайтів для пошуку роботи. Зокрема, варто скористатися цими:
- портали з оголошеннями про роботу — це найпопулярніші сайти, на яких можна знайти оголошення про працевлаштування в різних галузях і на різні посади практично у всіх регіонах Польщі. На них є спеціальні фільтри, які дозволяють вибрати, наприклад, яка професія або місто вас цікавить, що значно полегшує пошук. Часто на таких порталах є розділи з пропозиціями праці для українців;
- локальні портали — такі сайти зосереджені на представленні пропозицій роботи з певного міста, повіту чи воєводства;
- сайти агентств з працевлаштування — публікують як постійні, так і тимчасові пропозиції роботи в Польщі;
- групи в соціальних мережах — тут публікують пости як роботодавці, так і кандидати на роботу;
- професійні та бізнес-портали — вони орієнтовані на створення професійних контактів, що може бути дуже корисним. Вони також публікують вакансії;
- сайти конкретних компаній — якщо ви хочете працювати в конкретній компанії, найкраще регулярно відвідувати її сайт і перевіряти там, чи є вакансії, які вас цікавлять.
Інтернет дає багато можливостей для пошуку роботи. Однак, є кілька речей, про які варто пам'ятати.
Сезонна робота в Польщі: де шукати у 2024 році
Як мамі з дитиною знайти роботу в Польщі
Як вибрати правильні вакансії в інтернеті?
Коли ви бачите пропозицію про роботу в інтернеті, варто уважно її розглянути. Звичайно, недостатньо прочитати тільки заголовки та відразу ж відправити своє резюме. Важливо уважно вивчити зміст оголошення. Там ви можете знайти всю найважливішу інформацію про вимоги та очікування, а також про те, що пропонує компанія. Це не тільки покаже вам, з якою пропозицією ви маєте справу, але й допоможе вам написати правильно резюме. Якщо оголошення не містить базової інформації, не варто на нього відповідати, оскільки це свідчить про непрофесіоналізм компанії.
Аналізуючи оголошення про роботу, варто також звернути увагу на саму компанію, яка його публікує. Пошукайте її в інтернеті та почитайте відгуки про неї.
Як переконати рекрутерів?
Пошук роботи в інтернеті — це не лише надсилання резюме та супровідного листа, а іноді й портфоліо. Звичайно, документи мають важливе значення, тому ви повинні зробити все можливе, щоб вони були максимально відшліфованими. Однак це ще не все. Варто також докласти зусиль, щоб привернути увагу рекрутера іншими способами й показати себе в позитивному світлі. Як це зробити? Ключ до успіху — створення професійного іміджу в Інтернеті. Такого ефекту можна досягти, маючи та активно підтримуючи профіль у ділових та професійних соціальних мережах, а також беручи участь у галузевих онлайн-форумах.
Шукаючи роботу в Інтернеті, ви також повинні подбати про імідж у своїх приватних профілях у соціальних мережах. Рекрутери люблять їх переглядати. Наприклад, фото з п'яної вечірки, яке бачать усі, не обов'язково справить хороше враження, навіть якщо воно розміщене на порталі, не пов'язаному з роботою.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!