Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Типи поїздів в Польщі
В Польщі прийнятий поділ поїздів на типи за відстанню, яку вони долають.
Регіональні поїзди
Це найпоширеніші поїзди, які курсують на короткі відстані, зазвичай, між сусідніми містами. Вони досить прості та не особливо комфортні. Натомість такі поїзди пропонують доступні ціни на проїзд і часто є єдиним видом транспорту в невеликих містах та містечках Польщі.
Поїзди далекого прямування
Це поїзди, які курсують на довгі маршрути, зазвичай, між великими містами. Вони зручніші, ніж регіональні поїзди, але й дорожчі. У поїздах далекого прямування часто є кондиціонери, декілька туалетів, вагони-ресторани та спальні вагони.
Як підготуватися до подорожі поїздом в Польщі?
Тож як підготуватися до своєї подорожі потягом у Польщі?
Першим кроком у плануванні подорожі поїздом є вибір правильного сполучення. Поїзди курсують між багатьма містами, тому вибір може включати пересадки. Найкращий спосіб знайти потрібну пересадку — переглянути розклад і скористатися сайтом перевізника або мобільним додатком.
Варто звернути увагу на різний час відправлення та тривалість подорожі, оскільки різні перевізники пропонують різні маршрути та час у дорозі. Вибираючи пересадку, врахуйте ціни на квитки та спеціальні пропозиції, як-то студентські знижки або групові квитки — всі доступні типи квитків завжди можна обрати на сайті перевізника або в додатку. Ви побачите їх під час вибору виду транспорту.
Читайте також: Оксана Забужко: "Бомби мали полетіти на Київ і Харків, аби Європа прокинулась"
Найпоширеніші помилки під час подорожі потягом у Польщі
Помилок при користуванні залізничним транспортом у Польщі люди припускаються незалежно від досвіду — вони трапляються як під час першої подорожі потягом, так і під час наступних.
Нижче ми опишемо чотири найпоширеніші помилки, з якими стикаються українці під час подорожей залізничним транспортом в Польщі.
Плутанина з потягом
Помилка вибору поїзда є найпопулярнішою помилкою, яка стає неприємністю під час подорожей українців залізницею в Польщі.
Найчастіше це трапляється через те, що оголошення про прибуття потягу, зміну колії та перону не було почуте або виявилось незрозумілим.
Оскільки в Польщі немає провідників, які перевіряють квитки при посадці до вагонів, можна не лише сісти не у свій поїзд, а й проїхати ним у неправильному напрямку.
Невеличка порада: використовуйте Google Maps під час подорожі, що допоможе зрозуміти, що ви їдете не в тому напрямку, в якому планували.
Як не загубитися на вокзалі в Польщі
Для тих, хто не знає, як користуватися інформаційною системою на залізничному вокзалі, пошук потяга може стати джерелом розчарування і плутанини. Іноді пасажири довго шукають виходи на платформи чи місця посадки. У Польщі деякі станції дійсно складно влаштовані і на них легко загубитися.
Що робити? Питати у працівників вокзалу чи інших пасажирів.
Пропустити пересадку
Часто ми дрімаємо під час поїздки потягом. І пропускаємо потрібну станцію. В Польщі немає обов’язку попереджати пасажирів про їхню зупинку.
Користуйтесь будильником у телефоні або попросіть когось зі знайомих, щоб зателефонували вам за деякий час до вашої зупинки.
Занадто багато багажу
Звичайно, ви можете взяти з собою до потягу ручну поклажу. Однак, будь ласка, перевірте правила та умови відповідного перевізника. Багато мандрівників платять додатково за великі одиниці багажу.
Перш ніж купувати квиток, уважно перевірте, що ви можете провезти безполатно, а за що доведеться заплатити.
Читайте також: Легальний проїзд: як з України вивезти за кордон тварину і не порушити закон
Цікаві факти про потяги в Польщі
- перший потяг у Польщі був запущений у 1842 році й курсував між Вроцлавом та Олавою;
- найвідомішим історичним потягом у Польщі є "Варшавський ретро", який курсує навколо польської столиці та дає можливість здійснити подорож у часі до 1960-х та 1970-х років;
- у 2020 році польські потяги перевезли понад 224 мільйони пасажирів;
- серед мандрівників, які користуються потягами в Польщі, більшість становлять жінки — 52,3%;
- більшість людей, які користуються поїздами, — це люди у віці від 25 до 34 років — вікова група, яка становить 24,3% всіх пасажирів;
- найпопулярнішим класом подорожі потягами в Польщі є другий клас, який обирають 87% мандрівників;
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістику допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!