Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
У Польщі немає конкретної дати, коли вмикають і вимикають центральне опалення. Однак, початок опалювального сезону зазвичай припадає на жовтень або початок листопада, а кінець опалювального сезону — на перші тижні астрономічної весни, тобто кінець березня або початок квітня.
Як початок, так і кінець опалювального сезону важко визначити, оскільки вони є прямим результатом температури на вулиці. У Польщі не існує жодних законодавчих рекомендацій щодо того, коли повинен закінчуватися опалювальний сезон. Єдиними нормативними актами, які можуть допомогти визначити його часові рамки, є постанови міністерств.
Міністерство економіки визначає опалювальний сезон як період, протягом якого погодні умови зумовлюють необхідність безперервного постачання тепла до об'єктів теплопостачання.
Читайте також: Ціна на газ та опалення в Польщі у 2024 році
Зі свого боку міністр інфраструктури у наказі вказав температуру, яка повинна підтримуватися в житлових будинках. Це 20 градусів тепла в кімнатах і 24 градуси тепла у ванних кімнатах. Рекомендації, наведені в цій постанові, можна розглядати лише як підказку, оскільки вона не є обов'язковою для ОСББ.
Найчастіше опалення в багатоквартирних будинках відключають, коли відповідно висока температура повітря зовні зберігається протягом тривалого періоду часу.
Термін "опалювальний сезон" у Польщі давно має умовне значення. На практиці його можна трактувати вільно таким чином, що польські ТЕЦ постачають тепло на вимогу ОСББ та установ, підприємств і організацій.
Як заощадити під час опалювального сезону в Польщі
Варто дотримуватися простих правил, які допоможуть зменшити рахунки за опалення.
Не затуляйте радіатори
Насамперед не затуляйте радіатори — це забезпечить хорошу передачу тепла до приміщення. Меблі слід розміщувати на відстані не менше метра від радіатора.
Подбайте про герметичність вікон та дверей
Варто поставити геометичні вікна та двері, адже звичайні можуть пропускати багато холодного повітря. А також замінити ущільнювачі, якщо вони старі. Також можна покласти валики або іншим чином ущільнити віконні рами від протягів.
Встановіть терморегулятор на радіатор
Варто обладнати радіатори терморегуляторами, завдяки яким можна встановити бажану температуру в приміщенні.
Затуляйте вікна на ніч
На ніч використовуйте жалюзі, штори або ролети, які, завішуючи вікна, запобігають зайвим втратам тепла. А вдень, коли світить сонце, навпаки розтуляйте вікна, щоб впустити якомога більше тепла в приміщення.
Знижуйте температуру вночі та коли вас немає вдома
Знижуйте температуру, коли вас немає вдома або вночі. Зниження температури всього на 1°C не призведе до охолодження будинку, але заощадить близько 5% тепла.
Читайте також: Як зменшити суми в комунальних платіжках у Польщі
Швидко провітрюйте кімнати та зменшуйте температуру в батареях
Взимку відчиняйте вікна та швидко й інтенсивно провітрюйте приміщення, вимикаючи на цей час батареї. Дуже важливо перекривати вентилі на радіаторах на час інтенсивного провітрювання. Це дозволяє уникнути значних втрат тепла. Оскільки взимку вікно зазвичай відчиняють максимум на кілька хвилин, не варто боятися переохолодження приміщення внаслідок перекриття подачі тепла до радіатора.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!