Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Сьогодні колекція Національного музею у Варшаві є однією з найбільших у східній Європі, а сам музей притягує поціновувачів мистецтва та знайомить з історією і сучасністю польської та світової культурної спадщини.
Національний музей у Варшаві був заснований у 1862 році як Музей витончених (образотворчих) мистецтв. Це один з найстаріших художніх музеїв Польщі, йому виповнився 161 рік.
Читайте також: Лікарка найвідоміших гобеленів
Після відновлення незалежності Польщі у 1918 році музей посів важливе місце у планах нової держави та її столиці. Могутню модерністську споруду — резиденцію музею — було зведено у 1938 році за проєктом архітектора Тадеуша Толвінського. У 1933 році одне крило будівлі зайняв Музей Війська Польського.
Внаслідок німецького мародерства під час Другої світової війни Національний музей у Варшаві втратив величезну частину своєї колекції, зокрема 99% нумізматичних предметів, 100% годинників, 80% золота та ювелірних виробів, 63% текстилю, 60% меблів, 70% палітурок, книг та королівських екслібрисів.
Сьогодні колекція Національного музею у Варшаві налічує близько 830 тисяч творів польського та світового мистецтва, від античності до наших днів, і включає картини, скульптуру, малюнки та гравюри, фотографії, нумізматичні предмети, а також об'єкти прикладного мистецтва та дизайну.
Національний музей у Варшаві має чотири філії у Польщі:
- Музей плаката у Вілянові;
- Музей скульптури ім. Ксаверія Дуніковського в Крулікарні;
- Музей інтер'єрів в Отвоцьку Великому;
- Музей в Неборові та Аркадії.
На виставках, організованих у Музеї та його філіях, а також на майстер-класах і заняттях, пов'язаних з ними, можна дізнатися про різні мистецтва у всіх їхніх формах і проявах.
Читайте також: 10 місць у Варшаві, куди варто піти з дітьми
В Національному музеї у Варшаві часто проходять виставки робіт світових художників та майстрів з різних музеїв світу.
Ми вступаємо в діалог з творами мистецтва та їхніми творцями, видатними митцями різних епох, — повідомляється на сайті Музею
Інформацію про години роботи, поточні виставки та події можна знайти на сайті Музею та його філій.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістику допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!