Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
За підрахунками екологічних організацій, через протікання крана втрачається майже 12 000 літрів води на рік. Лише завдяки тому, що ми закриємо кран, коли чистимо зуби — можемо зекономити близько 15 літрів води.
Якщо ви хочете зекономити на рахунках за воду і слідувати принципам водозбереження — потрібно змінити свої звички та перестати марнувати воду.
Вже сьогодні 40 відсотків територій на Землі мають складний доступ до питної води. Згідно звіту ООН, 2,1 мільярда людей у світі не мають доступу до чистої, придатної для пиття води. Прогнозується, що до 2025 року близько третини людства не матиме достатньо питної води, саме тому все більше уваги приділяється способам економії цього ресурсу. Радимо ознайомитися з ними й почати застосовувати їх у своєму житті.
У Польщі рекомендують не забувати про економію води у своїх щоденних звичках. Купуючи нову побутову техніку, звертайте увагу на:
- ергономічність роботи приладу і купуйте ту, яка використовує найменшу кількість води;
- замініть прокладки в кранах, зливних бачках, трубах, що протікають;
- встановіть аератори на кранах, щоб зменшити споживання води;
- встановіть безконтактні крани, керовані фотоелементом — вода не буде використовуватися, коли руки не знаходяться під краном.
Читайте також: Як зменшити суми в комунальних платіжках у Польщі
Економія води у ванній кімнаті та туалеті
Скоротіть споживання води для вмивання. Використовуйте душ — це скорочує використання води на 75% порівняно з ванною. Також важливо зменшити потік води для гігієнічних процедур. Наприклад, при чищенні зубів використовуйте чашку з водою.
Подбайте про правильні змішувачі. Варто замінити душову лійку на ту, що має функцію економії. Ергономічні змиви для унітазів також є хорошим варіантом.
Зверніть увагу на одноважільні змішувачі: до них можна додатково встановити аератори.
Економія води на кухні
Інвестуйте в посудомийну машину. Бажано з екорежимом. На ручне миття посуду витрачається до 80 літрів води, тоді як посудомийна машина витратить на це менш як 30 літрів.
Готуйте економно. Їжа, приготована на парі, не тільки здоровіша, але й економніша. Важливо також готувати їжу в накритому посуді відповідного розміру.
Споживайте рослинну їжу. Для виготовлення та приготування 100 грамів бургера потрібно близько 1650 літрів води. Ефективніше отримувати калорії, білки, жири з рослин, ніж з продуктів тваринного походження.
Економія води під час прання
При ручному пранні використовуйте миску або тазик, періть темні речі в прохолодній воді.
Вмикайте пральну машину лише тоді, коли барабан заповнений, за можливості — використовуйте програми для збереження води.
Купуючи нову пральну машину, обирайте її з високим класом енергоспоживання (А+++).
Використовуйте правильне дозування мийних засобів. Найпоширеніша причина, чому пральна машина набирає в барабан зайву воду — надто велика кількість мийного засобу, який сильно піниться.
Читайте також: Як економити гроші у Польщі
Навіщо економити воду?
Заощадження води є найбільш економічно ефективним способом зменшити попит на воду. Це сприяє продовженню життя озер і річок, які є запорукою здорових екосистем у всьому світі.
Крім того, скорочення споживання води значно зменшує річне споживання електроенергії та призводить до зниження тиску в каналізаційній та дренажній системі, що, своєю чергою, зменшує витрати на її обслуговування.
Також не менш важливим є те, що заощаджуючи воду — ми зменшуємо й свої власні витрати за комунальні послуги.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!