Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Статуя дракона в Кракові, який дихає полум’ям, спроєктована Болеславом Хромим. З 1972 року вона гордо стоїть на білому камені перед входом до Драконячого лігва біля підніжжя Вавельського пагорба. Місця, яке, згідно з легендою, дракон обрав собі за домівку. Ця міфічна істота, що є символом Кракова, тепер має друзів — маленьких драконів. Все завдяки ініціативі мешканців центру західної Галичини. Маленькі дракончики стали туристичною принадою віддалених від центру районів міста.
Місто Краків, використовуючи образ Вавельського дракона, створив так званий Драконячий шлях. Це стежка, на якій встановлено 18 різних скульптур драконів.
Читайте також: Краків побачив, що Адам Міцкевич писав про російсько-українську війну
Дракони мають висоту від 35 до 50 см і важать близько 25 кг. Веселі фігурки вже встигли стати найбільш відвідуваною атракцією Кракова. Драконячою стежкою, яку створили у місті, щодня проходить близько тисячі людей.
Схожі фігурки є у Вроцлаві, Гданську та Торуні. Але там це не дракони, а гноми, леви та городяни.
Драконяча стежка у Кракові — це атракція, яка покликана привабити нових туристів. Дракони не дихають вогнем і не пожирають незайманих, але з ними весело. По-перше, їх треба ще знайти у підворіттях! По-друге, кожен дракон символізує якусь професію або дію.
Щоб побачити статую Вавельського дракона біля підніжжя Вавельського замку, прямуйте до Вісли з вулиці Бернардинської або Смочої. Ви також можете вийти на привіслянські бульвари з боку Підзамча. Розпочавши прогулянку від Печери Дракона, ми можемо рухатися вперед і натрапити на інших привітних і усміхнених краківських драконів.
Перейшовши на інший, правий берег Вісли, вас чекає зустріч з двома драконами: драконом-туристом і драконом-геодезистом. Від Лігва Дракона можна також пройти в інший бік, вздовж бульварів Вісли в напрямку площі Ринок та вулиці Кармеліцької, щоб дістатися до Краківського парку. Там ви зустрінете дракона з розстеленою картою, дракона-художника, дракона з повітряним змієм, водяного дракона та дракона-кінорежисера.
Читайте також: Як не потрапити на шахраїв, винаймаючи квартиру в Польщі?
Наступного року місто запланувало встановлення ще десяти фігур драконів. Серед них будуть дракон-фотограф, лікар, спортсмен, романтик, солдат тощо.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!