Список місць для купання у Варшаві та околицях:
Це невелике озеро розташоване прямо в місті (за адресою Jeziorna, 2). Це єдине місце у Варшаві, де дозволено купатися (правда, тільки до 19 години, потім вже не можна). Тому в спекотні дні тут завжди людно. Просто неба тут можна позайматися на тренажерах, є майданчики для дітей та кіоски з напоями та їжею. Вода в озері чиста й тепла, а за безпекою стежать рятувальники. Багато хто влаштовує пікніки — дозволяється приносити з собою одноразовий гриль для сосисок.
За 40 кілометрів від Варшави є великий піщаний пляж в оточенні зелених дерев. Мабуть, це одне із найкомфортніших безкоштовних місць для відпочинку під Варшавою. Територія доглянута і нагадує невеликий курорт. На пляжі встановлені парасольки з тростнику, вода чиста й тепла. Сучасний дитячий майданчик, волейбольне поле, вуличні тренажери, міні-пірс з оглядовим майданчиком, кафе — тут все створено для відпочинку. Вхід у зону купання безкоштовний, на пляжі є душові та кабінки для переодягання. Також можна орендувати каяки та катамарани.
У центрі міста Пултуськ за 60 км від Варшави є чудовий пляж на березі річки Нарев. Це звичайний міський пляж, але він чистий та доглянутий: білий пісок, солом'яні парасольки, міні-басейн для дітей, майданчики для волейболу та футболу, лавки для відпочинку. Тут часто проводяться різні турніри з пляжного волейболу, фестивалі мильних бульбашок та яскраві вечірки. Цікаве й саме місто Пултуськ: поруч із річкою на пагорбах височить мальовничий замок. Біля замку — парк з тенісними кортами. У парку є дитячий майданчик, прокат човнів, таверна, стайні з кіньми та місце для грилю.
Про озеро Зеґже знають усі місцеві. Знаходиться воно за 43 км від міста, але добиратися сюди зручно навіть громадським транспортом: міським автобусом від метро Marymont або зупинкою Zeran FSO, електричкою до зупинки Nieporet, або до станції Легіоново, а далі приміським автобусом. Це дуже популярне місце, і в спеку тут багатолюдно.
Озеро величезне, на березі є кафе, майданчики для розваг, можна орендувати катамаран або човен. Але якщо ви хочете відпочити подалі від людей, рекомендуємо звернути увагу на пляж у Непоренті на південному березі Зегжинського озера. Це широкий піщаний пляж із мальовничими пішохідними доріжками та дерев'яним пірсом. Поруч із водоймою є душові кабіни, а за безпекою стежать рятувальники. До речі, це улюблена локація віндсерферів.
Місце, вхід на територію якого платний. Коштує 30 злотих, але це те місце, куди хочеться повертатися знов і знов. Це спокійне озеро з гарним краєвидом та лісом, де окрім купання, дозволена ще й риболовля. Можна засмагати, кататися на катамаранах, грати в шахи, пляжний волейбол, пінг-понг або піти в бар. Є батути та водні гірки для дітей, можна орендувати гостьовий будиночок чи влаштувати пікнік. Дорога від центру Варшави займає всього 35 хвилин — і з галасливого мегаполісу ви потрапляєте в іншу реальність.
У містечку Гродзиськ Мазовецький за 34 кілометри від Варшави є чудова водойма з пляжем і пішохідними доріжками. Тут чимало розваг для дітей різного віку: батути, гірки, дитячі майданчики, прогулянки човнами чи катамаранами, є прокат велосипедів. Можна відпочити та випити лимонад у комфортних дерев'яних альтанках. На пляжі є шезлонги, а за безпекою стежать рятувальники. Локація ідеальна для сімейних подорожей. Тут навіть є водний майданчик з фонтанами для дітей, і в цих фонтанах теж можна купатися.
Найвіддаленіша точка з усього списку, але сюди варто вирушити хоча б раз. Знаходиться водосховище в Плоцьку, це невелике озеро з чистою водою і піщаним пляжем. Тут є поле для пляжного футболу, гірки, прокат каяків та катамаранів. Сам Плоцьк розташований на 53-метровому уступі Тумської гори, звідки відкривається чудова панорама на Віслу.
Про статус всіх водойм Варшави і околиць, чи можна купатися в тій чи іншій водоймі, а також коли офіційно відкривається і завершується купальний сезон можна дізнатися тут.
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!