Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Пам'ятник генію українського народу стоїть в мальовничому місці вже понад двадцять років і вже встиг стати незмінною окрасою околиць. Він зображує молодого Тараса Шевченка під час його візиту до Варшави у 1830 році. На постаменті пам'ятника є фрагмент вірша Тараса Шевченка "До поляків", написаного в середині ХІХ століття. Пам'ятник був встановлений на прохання тодішнього українського посла, а виливок пам'ятника був виготовлений у Києві.
Памʼятник Тарасові Шевченку був встановлений у 2002 році з ініціативи тодішнього посла України Дмитра Павличка. Автори памʼятника — Анатолій Куш (скульптура) та Балтазар Брукальський (постамент).
Читайте також: Лазенки Крулевські: історія та сучасність найкрасивішого парку Польщі
На памʼятнику зображено постать молодого Шевченка так, як він виглядав, коли перебував у Варшаві. Перед пам'ятником висаджено кущі калини, щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору, згідно з українською традицією.
На постаменті викарбувано цитату з вірша до поляків польською та українською мовами:
Подай же руку козакові
І серце чистеє подай!
І знову іменем Христовим
Ми оновим наш тихий рай.
Podaj że rękę bracie-Lasze
Miejsce mi w sercu swoim daj
A odzyskamy szczęście nasze
W imię Chrystusa cichy raj...
Встановлення памʼятника Тарасові Шевченку було профінансовано Київською міською радою.
Тарас Шевченко — український національний герой, який все життя боровся за свободу України. Відомий поет, карикатурист, художник та етнограф, він залишив неоціненну спадщину, яка стала орієнтиром у процесі формування національної свідомості українців. За участь в діяльності Кирило-Мефодіївського товариства був заарештований та засланий до Оренбурга.
За все своє життя Тарас Шевченко був на волі лише дев'ять років. На засланні він провів десять років, а 24 роки поет пробув у кріпацтві, а решту — під наглядом жандармів.
9 березня відзначається день народження Тараса Шевченка.
Читайте також: Історія королівського замку у Варшаві
Роки ув'язнення та заслання позначилися на його здоров'ї. Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 року, у віці 47 років. Могила Тараса Шевченка розташована в українському місті Каневі.
Марʼян Савчишин, редактор новин Sestry
Редактор новин, журналіст. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, працюючи журналістом у першому польському інформаційному інтернет-сервісі Wirtualna Polska, створив стратегію інформування українських біженців у Польщі. Був головним редактором інформаційного сервісу для українців в Польщі - VPolshchi.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістику допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!