Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Варшава
У столиці Польщі учні 1-7 класів школи мають можливість користуватися громадським транспортом безкоштовно, але для цього потрібно оформити учнівський квиток (karta ucznia). Це іменний пластиковий документ, що підтверджує право школяра на безкоштовний проїзд у першій та другій білетних зонах міського громадського транспорту, автобусах передмістя, на поїздах Kolei Mazowieckich та Варшавських приміських ліній (Warszawska Kolej Dojazdow) на період навчання, але не довше восьми років. Термін дії картки 4 роки, за необхідністю її можна продовжити.
Оформити karta ucznia та їздити безкоштовно Варшавською агломерацією можна:
1. Через школу
2. Через Центр обслуговування пасажирів
3. Онлайн на офіційному сайті
Для цього потрібні:
• PESEL учня
• фотографії дитини 3,5 х4, 5 см
• довідка зі школи із зазначенням місця проживання учня
• паспорт чи інший документ, що підтверджує особу
Бланк-заяву на оформлення картки знайдете за посиланням.
Адреси Центрів обслуговування пасажирів, де можна оформити заявку, за посиланням.
Через чотири роки можна безкоштовно замінити карту на нову, але для цього обов'язково потрібно повернути старий документ. Якщо картку втрачено, за її відновлення потрібно сплатити комісію.
Краків
У Кракові діти також можуть користуватись громадським транспортом безкоштовно. Однак це стосується лише учнів початкових класів протягом навчального року. Для проїзду достатньо показати шкільну легітимацію, що діє з вересня до кінця червня.
Люблін
На безкоштовний проїзд тут мають право:
•діти до 7 років
•діти з інвалідністю віком до 26 років
•учні початкових державних або приватних шкіл, а також учні художніх міських шкіл
Спеціальну карту проїзду оформляти не потрібно — достатньо показати документ, який підтверджує статус.
Щецин
У цьому місті поблизу Німеччини скористатися безкоштовним проїздом можуть:
• учні початкової школи до 8 років
• діти та підлітки з обмеженими можливостями до 16 років
• діти, які відвідують дитячий садок
• учні початкових, середніх та художніх шкіл
Для підтвердження також достатньо мати легітимацію або посвідчення інвалідності.
Ґданськ
Тут право на безкоштовний проїзд належить дітям до 4 років, дітям від 4 до 7 років з карткою мешканця Ґданська (Gdańska Karta Mieszkańca), дітям з інвалідністю до 16 років, учням початкових та середніх шкіл. Щоб здійснювати поїздки, достатньо мати із собою документ, що підтверджує один із зазначених статусів.
А, мабуть, найцікавіша ситуація з безкоштовним проїздом для школярів склалася у місті Бидгощ (Bydgoszcz). Право на нього мають лише школярі, що отримують стипендію від мера. При собі слід мати оригінальний документ про призначення стипендії.
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістику допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!