Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Скільки коштує парковка у Варшаві та де можна оплатити паркування
Тарифи на паркування в зоні SPPN (Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego) встановлює мерія, і в даний час перша година паркування у Варшаві коштує 4,50 злотих, друга — 5,40 злотих, третя — 6,40 злотих, а кожна наступна — 4,50 злотих.
Незважаючи на те, що плата за паркування стягується тільки в будні дні з 8:00 до 20:00, щомісячні витрати все одно виходять чималі, особливо якщо ви працюєте або винаймаєте квартиру без підземного паркінгу.
У вихідні та святкові дні, а також 2 травня, 24 грудня та 31 грудня у Варшаві можна паркуватися безкоштовно. Не платять за паркування власники електромобілів, якщо вони мають наклейку «ЕЕ» або зелені номерні знаки.
Іншим власникам авто потрібно оплачувати стоянку у паркоматах або через мобільний додаток. Зробити це можна, прив'язавши банківську картку до наступних аплікацій:
• mobilet.pl
• skycash.com
• flowbird.pl
Оплату паркування у Варшаві контролює система електронного моніторингу автоматично. Штраф за несплату сьогодні становить 300 злотих (якщо оплата проводиться протягом 7 днів з моменту отримання повідомлення, суму буде знижено до 200 злотих). Але якщо ви живете у Варшаві та сплачуєте податки, то можете оформити abonament mieszkańca та платити за паркування у столиці від 30 до 600 злотих на рік.
Що таке абонемент на парковку і хто має право його отримати?
Абонемент резидента Варшави (abonament mieszkańca) дозволить значно заощадити на парковці у столиці. Завдяки йому після придбання річного паркувального дозволу ви можете залишати автомобіль у платній паркувальній зоні (SPPN) без необхідності щоразу платити за паркування. Але отримати такий документ можуть не всі.
Щоб оформити абонемент, необхідно відповідати наступним умовам:
• мати постійну або тимчасову прописку у Варшаві в зоні платного паркування (Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego). Звертаємо увагу, що звичайна міська прописка не підходить — має бути прописка саме в межах SPPN;
• сплачувати податок на доходи фізичних осіб PIT у Варшаві та мати звіт про це принаймні за попередній рік;
• мати у користуванні транспортний засіб з максимально допустимою масою до 2,5 тонни або легковий автомобіль масою понад 2,5 тонни.
Існують два види абонементів — вартістю 30 та 600 злотих на рік
• Районний абонемент (abonament rejonowy)
Його вартість 30 злотих на рік, і ви можете вибрати не більше 8 паркоматів у радіусі не більше 200 м від місця проживання чи роботи. Також ця опція дає право паркуватися у зоні дії знаків B-35 і B-39, де стоянка дозволена тільки резидентам.
Докладніше про ідентифікатор B-35 можна дізнатися на офіційному сайті.
Карта зон дії районних абонементів з індивідуальними тарифами доступна за посиланням.
• Окружний абонемент (abonament obszarowy).
Його вартість 600 злотих на рік, а опцій набагато більше. Замість 8 паркоматів, тут 46 зон SPPN і близько 1200 місць для паркування. Паркуватись можна фактично в будь-якому місці житлового масиву чи району, зокрема у «зоні тільки для резидентів» B-35 на всій території, де діє абонемент.
Мапа зон окружного абонементу за посиланням.
Як оформити абонемент на паркування?
• Офлайн у пункті обслуговування пасажирів. Записуватись бажано заздалегідь, оплатити абонемент можна готівкою або карткою в день оформлення. Адреси пунктів доступні за посиланням;
• Онлайн на сайті;
Після перевірки документів ви отримуєте індивідуальне посилання на оплату електронною поштою. Воно дійсне протягом 5 днів. Після оплати на мейл приходить файл з абонементом, який потрібно роздрукувати. Після чого розмістити на лобовому склі автомобіля.
Список документів, необхідних для оформлення:
• паспорт;
• техпаспорт автомобіля;
• якщо ви не є власником або співвласником автомобіля, знадобиться сплачений цивільно-правовий договір або договір найму у формі нотаріального акта;
• перша сторінка податкової декларації PIT за попередній рік, завірена податковою службою у Варшаві;
• у разі розрахунків PIT через інтернет потрібно роздрукувати першу сторінку декларації PIT за попередній рік та роздрукувати квитанцію про сплату прибуткового податку (UPO) з номером документа, що відповідає ідентифікатору документа UPO;
•довідка, що податкова інспекція підтверджує подання декларації PIT за попередній рік. У документі має бути зазначений район Варшави як місце проживання та подання податкової декларації.
Як не дивно, посвідчення водія надавати не обов'язково. Тому якщо на вас оформлений автомобіль, а їздить на ньому співробітник фірми або родич, а у вас дотримано всіх інших умов, подання документів на абонемент є можливим.
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!