Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Як перевірити актуальність статусу UKR?
Варіант1:
• перейдіть за посиланням
• на сторінці натисніть pobierz zaświadczenie або Sprawdź swoje dane.
• авторизуйтесь через Profil zaufany та підпишіть документ через ePUAP
• у документі, що відкриється, перевірте рядок status cudzoziemca. Якщо навпроти нього стоїть прочерк або надпис UKR, то статус тимчасового захисту активний. Якщо там інший надпис — ваш статус втрачено.
Варіант2:
Перевірити активність статусу УКР також можна через додаток mОbywatel та документ Da.pl, де ви авторизуєтеся за допомогою довіреного профілю. У Diia.pl під вашими даними має стояти зелена галочка з написом Valid або “Документ дійсний” означає, що ваше перебування на території Польщі є легальним.
Варіант3:
Можна також звернутися до будь-якого Urząd miasta з чинним загранпаспортом та номером Pesel, і працівник установи перевірить актуальність даних.
Як відновити статус UKR?
Відновленням статусу також займається Urząd miasta, але якщо статус втрачено через порушення ліміту виїзду в 30 днів, то відновити його можна тільки один раз. Якщо ліміт у 30 днів не був перевищений, вам потрібно надати співробітнику ужонду докази. Це може бути печатка в паспорті, поставлена на кордоні, смс від мобільного оператора на кшталт “Вітаємо в Україні” і “Вітаємо в Польщі”, довідка від лікаря, фотографія у телефоні з датою тощо. Оновлення втраченого статусу є безкоштовним і здійснюється на місці.
Що робити, щоб не втратити статус UKR?
• не виїжджати в Україну і за межі ЄС на термін понад 30 днів
• ретельно перевіряти, чи зафіксував прикордонник ваше повернення до Польщі у визначений термін, чи вніс у базу дані про наявність у вас Diia.pl і статусу UKR
• оновлюйте Diia.pl у день виїзду за межі Польщі та в день повернення. Для цього в застосунку потрібно натиснути кнопку “Оновити” (Confirm your data), після чого ввести логін і пароль довіреного профілю та код із смс
• якщо ви змінили паспорт на території Польщі, зверніться до Urząd та актуалізуйте дані. Не можна виїжджати по одному паспорту, а заїжджати по іншому
• не ігноруйте виклик від ZUS щодо перевірки вашого перебування в Польщі
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!