Ексклюзив
20
хв

10 найкращих місць для весняної подорожі Польщею

Ідеальний час для подорожей — з квітня по червень. Вже тепло і немає холодних вітрів, ще не спекотно і природа квітне. У Польщі є чимало місць, де весняні краєвиди виглядають незабутньо. Фіолетовий килим з крокусів у Татрах, квітучі яблуневі сади та поля нарцисів, старовинний замок а-ля Дісней, Долина п'яти озер… Розповідаємо про найкрасивіші місця Польщі навесні

Юлія Ладнова

Фото: Shutterstock

No items found.

1. Квітучі крокуси в Татрах

На початку квітня можна насолодитися квітучими крокусами в Хохоловській долині (5 годин автівкою від Варшави). Це найкрасивіша і найбільша западина Польських Татр. Яскравим фіолетовим килимом крокуси вкривають всю долину. Тут влаштовують пікніки, можна забронювати для ночівлі будиночок. А ще взяти в оренду велосипед та поїхати на мальовничу велопрогулянку.

Хохоловська долина на початку квітня. Влітку тут пасуться вівці

2. Нарцисові поля навколо гори святого Марчіна

Ніде у Польщі не росте стільки нарцисів, як у кінці квітня під горою святого Марчіна біля Тарнува (4 години автівкою від польської столиці). Поля розташовані по обидва боки від кільцевої дороги і простягаються на сотні метрів. Фотографуючись у квітах, пам'ятайте, що в Польщі квіткові поля належать приватним господарствам. Тому треба бути дуже обережними — не рвати і не м’яти квіти.

Нарцисові поля біля Тарнува. Фото: Павел Хваль

3. Долина п'яти озер з ведмедями та рідкісними рослинами

Назва цієї долини придумана на честь п'яти розташованих там водойм льодовикового походження. Захована глибоко в Татрах, Долина п'яти озер (Dolina Pięciu Stawów) не переповнена туристами, а прогулянка до неї проходить через мальовничий сосновий ліс і закінчується кам'янистою стежкою та серпантинами.

Вирушаючи в цю подорож, обов'язково подивиться на красу Сіклави — це найбільший 70-метровий водоспад у Татрах. Також тут знаходиться найдовше та найглибше місцеве озеро Wielki Staw Polski. У лісі живуть ведмеді, сарни, олені, бабаки та рідкісні рисі. Тому рекомендуємо дотримуватися туристичних стежок і не заходити в глибину лісу.

Долина п'яти озер

4. Яблуневі сади Груйця і Сандомежа

Околиці Груйця (Мазовецьке воєводство) та Сандомирщина — основні яблучні регіони Польщі. Тут яблуневі сади всюди, і більшість господарів готові пустити відвідувачів відпочити і пофотографуватись.

Є в Польщі ціла Сандомирська яблучна стежка — маршрут через увесь повіт та його фруктові й виноробні ферми. Він складається з агротуристичної, активної, апетитної, мистецької та винної доріг. І всюди до обрію на цьому шляху — яблуні. Коли в кінці квітня чи травні дерева зацвітають, то варто відкласти рутинні справи і поїхати милуватись цим цвітом.

Яблуневі сади біля Сандомежа. Фото: Тадеуш Клочек

5. Мошненський замок з ночівлєю

Цей замок XVIII-XIX століть (Zamek Moszna, 4.5 години автівкою від Варшави) порівнюють з Діснеєвським і з Хогвартсом. Його прикрашають 99 веж і є опція замовити екскурсію їхніми розкішними інтер'єрами. У каплиці на території замку часто проходять концерти сакральної музики, а в залах — виставки картин. Навколо замку — неймовірної краси сади та парк із трьохсотрічними дубами. Тут навіть можна зупинитися на ночівлю, адже частину Мошненського замку переобладнано під готель.

Мошненський замок схожий на казковий

6. Совині гори та гірська фортеця Срібна Гура

Góry Sowie (5 годин від польської столиці) — це один з найбільш вражаючих гірських хребтів у Центральних Судетах і крута локація для фото на вершині хребта Wielka Sowa — 1015 м над рівнем моря. З 1991 року тут працює Ландшафтний парк з безліччю піших та велосипедних маршрутів.

За пів години їзди звідси розташована найбільша в Європі гірська фортеця XVIII століття — Срібна Гура.

Деякі з найцікавіших пам'яток Нижньої Сілезії знаходяться під землею. Окрім шахт, створених завдяки надзвичайним природним багатствам цього регіону, тут є таємничі залишки Третього Рейху. Проєкт «Riese» — тобто Гігант — був побудований в Совиних горах як штаб-квартира фюрера та склад зброї. І донині залишається загадкою для істориків і дослідників цього місця.

Совині гори

7. Край вулканів, що згасли, та «Сілезька Фудзіяма»

85-кілометрова стежка вулканів, що вже не вибухнуть, розташована в районі Качавських гір у Нижній Сілезії. Такі пагорби та скелі у формі конуса ви не побачите в інших регіонах Польщі. Найвищий вулкан у Польщі — Остшиця — має висоту 501 метр над рівнем моря. Він не діяв уже 4 мільйони років, і його називають «Сілезькою Фудзіямою». Поруч із парковкою біля підніжжя Остшиці є кемпінг з місцем для багаття та барбекю. Ну і для велосипедистів тут — роздолля.

Гора Остшиця колись була вулканом

8. Словінський національний парк

Вода в Балтійському морі ще холодна, але весняний відпочинок у Словінському парку обіцяє тишу і спокій. Третій за величиною національний парк Польщі — це світ води, піску і вітру. Це величезні території дюн, що рухаються, місцями оголюючи мертві ліси. Найвища дюна в цих місцях — 42 метри. Майже ⅔ площі парку вкрито водою. На території є Лебське озеро, ліси, торф’яні болота та озеро Гардно.

Одне з найкрасивіших місць парку — Лебська коса, звідки видно і дюни, і Балтійське море. Прогулянка приморською стежкою займає десь три години. Ідеальний варіант для відпочинку від галасу і метушні на вихідних (5,5-6 годин автівкою від столиці).

Дюни Словінського національного парку Польщі

9. Фортеця крестоносців Мальборк

У самому центрі міста Мальборк розташований однойменний замок, який вважається однією з найбільших та найзнаменитіших фортець середньовічної Європи. Побудований тевтонцями, замок довгий час був резиденцією великих магістрів та місцем коронації, тут навчалися лицарі з усієї Європи, писалися монастирські хроніки, зберігалися цінні книги та реліквії, а сьогодні він є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Мальборк оточують мальовничі краєвиди Вісли та ландшафтні парки. Відвідайте Каплицю Святої Анни — це одна із найстаріших частин замку, що збереглася до наших днів. Вона прикрашена розписами XIV століття та старовинними скульптурами. З вежі Клеша відкривається неймовірний вид на околиці, а на вершині годинник XV століття досі відбиває час. З часів Тевтонського ордена зберігся також підземний простір із численними підвалами та коридорами.

Замок Мальборк

10. Місто чудес Bardo

Містечко Bardo у Нижньосiлезькому воєводстві заховано у Бардзьких горах. Сюди в Базиліку Пресвятої Діви Марії (Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie) з'їжджаються паломники з усієї країни.

Девіз міста: «Бардо — місто чудес». За місцевою легендою, Божа Мати заплакала над долею народу та з'явилась на околицях Бардо після руйнівної війни. З того часу вона опікується цим місцем, оберігає і зцілює тих, хто до неї звертається, допомагає тим, хто молиться під час війни. Приховане серед пагорбів, прикрашене звивистою течією річки Ниса, маленьке містечко несе тиху радість і умиротворення.

Базиліка Діви Марії в Бардо в Польщі

Фотографії: Shutterstock

No items found.

Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.

Підтримайте Sestry

Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!

Субсидувати
розпродажі знижки в Польщі

Коли можна купити речі за знижкою?

1. Зимові розпродажі 

Місцями починаються у грудні, охоплюючи період Нового року та Різдва. Період після свят і аж до кінця лютого — це сезон найвищих знижок та найвигідніших покупок. Тиждень після Різдва (з 27 грудня) традиційно є гарячим у магазинах.

Знижки діють насамперед на більшість товарів з колекції осінь-зима і досягають 50%-70% у магазинах Decathlon, Lacoste, Reebok, New Balance, Top Secret, Stradivarius, Wittchen, W.KRUK, Wojas. Щотижня після Різдва знижки будуть збільшуватись, а також додаватимуться нові товари. 

2. Літні розпродажі 

Починаються третього тижня червня або на другого тижня липня, коли магазини продають одяг, косметику та аксесуари весняно-літнього сезону і плавно перетікають в осінній міжсезонний розпродаж до початку жовтня. Це ідеальний час для покупки літніх речей, яскравих валіз для подорожей та парфумів. 

На початку розпродажів знижки невеликі — 20-30%, але нормальний асортимент. В кінці сезону річ можна купити за смішну ціну, але обирати доведеться з того, що лишилось. Найкращий вибір зазвичай у четвер.

Зимові та літні розпродажі вважаються найвигіднішими. Так у масмаркеті на кшталт H&M, Zara, Mohito, Sinsay, Mango, House, Cropp, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear та Oysho можуть доходити до реальних 70%. 

Іноді онлайн розпродажі починаються раніше, ніж у магазинах. 

Мінус такого шопінгу — речі переважно зі старих колекцій, а щоб знайти потрібний розмір, доведеться попотіти. 

3. Міжсезонні розпродажі

Зазвичай стартують у середині березня і досягають апогею в травні. Найбільших знижок на весняні колекції варто очікувати ближче до Великодня. Осінні розпродажі — це листопад.

4. Дні шопінгового божевілля: Black Friday та Cyber ​​Monday

Крім класичних сезонних та міжсезонних розпродажів, гарно зекономити можна в окремі дні великих знижок — Чорну п'ятницю та Кіберпонеділок.

Black Friday у 2024 році буде 29 листопада

Спочатку це було типове американське свято шопінгу. Однак останнім часом завдяки інтернет-магазинам воно стало подією міжнародного масштабу. Зазвичай Чорна п'ятниця вважається початком сезону святкових покупок. Часто Чорна п'ятниця плавно перетікає в Чорні вихідні або навіть у Чорний тиждень — кожен магазин тут вирішує сам.

Cyber Monday  у 2024 році — 2 грудня 

Кіберпонеділок теж починався як американське свято, яке відзначається першого понеділка після Thanksgiving day. Це час онлайн-розпродажів та грандіозних знижок, і він є одним із найжвавіших днів торгівлі для інтернет-магазинів.

Вважається, що цей день було вигадано спеціально для офісних працівників. А причиною такого рішення стали маркетингові дослідження кількох років, які показали сплеск інтернет-продажів першого понеділка після Thanksgiving Day. Цього дня американці поверталися на роботу після тривалого відпочинку і могли за допомогою інтернету здійснити необхідні покупки з великими знижками напередодні наступних різдвяних та новорічних свят. Незабаром власники магазинів стали заманювати клієнтів по понеділках на початку грудня своїми вигідними пропозиціями.

20
хв

Сезон розпродажів у Польщі: коли діють максимальні знижки? 

Юлія Ладнова
вересові поля Польщі і Варшави

Найкрасивіші вересові поля Польщі:

1. Mostówka: 400 гектарів вересу

Найбільше та вражаюче поле вересу в Польщі (майже 400 гектарів) знаходиться за 50 км від Варшави у селі Мостувка. Нескінченні чагарники рожевих відтінків йдуть за обрій, створюючи вражаючу панораму. А ось історія цього місця сумна, адже поле з'явилося внаслідок пожежі 1993 року. Вогонь тоді знищив більшу частину лісів, на місці якого через кілька років з'явився верес. 

Дістатися сюди нескладно: якщо їхати автівкою з Варшави трасою S8 у напрямку Білостока, то від вузла Мостувка слід рухатися дорогою серед лісу. А якщо їхати електричкою, то вересове поле починається вже за 300 метрів від залізничної станції. 

2. Wrzosowisko Niepust у національному парку

На території Кампіноського національного парку в районі природного заповідника Cyganka знаходиться wrzosowisko Niepust. Пустка пристає до болотистої долини, яка заросла високими травами і рідкісними видами рослин. Поряд з ним знаходяться дюни Boru Niepustowego — одні з найбільших і найкраще збережених внутрішніх дюн в Європі. Серед вересу — піщані галявини, де можна відпочити. Краєвиди зачаровують буянням фарбі ароматів. 

У Кампіноському парку мешкає безліч видів тварин — можна зустріти лося, лисицю чи кабана. Найкраще добиратися сюди від станції метро Młociny, де потрібно сісти на автобус №708 та доїхати до кінцевої Skibińskiego. Звідси і починається один з екскурсійних маршрутів парком.

3. Wrzosowiska Kłomińskie з оглядовою вежею 

Wrzosowiska Kłomińskie розташовані у Західній Померанії, між містами Borne Sulinowo та Kłomino, у заповіднику Diabelskie Pustacie на місці колишнього військового полігону. На території заповідника багато мальовничих стежок для прогулянок. Тут можна піднятися на дерев'яну оглядову вежу, з якої відкривається панорама на барвисту вересову пустку. 

4. Заповідник в Okonku на місці військового полігону 

Заповідник в Okonku Великопольського воєводства займає площу близько 204 гектарів, бо побудований на місці покинутого військового полігону радянських часів. Сьогодні на території, що охороняється, поляки намагаються зберегти комплекс пусток і піщаних лугів. На території заповідника в Оконці прокладено пішохідні стежки, є велосипедні маршрути та оглядовий майданчик. Безпечно гуляти можна тільки спеціально визначеними стежками, щоб не провалитися в болото.

5. Wrzosowisko w Orzechowie: малолюдно й колоритно

До Wrzosowisko в Orzechowie можна дістатися автобусами з Острова Любельського, Любартова, Ленчни. Найближчі залізничні станції — у Любартові та Любліні. Тут не так багатолюдно, як на інших локаціях, але так само красиво. Приємним бонусом буде те, що в околицях можна купити якісну фермерську продукцію власного виробництва. І взагалі цей регіон рекомендований для відвідування тим, хто воліє дізнатися, як живуть у невеликих польских містечках.

20
хв

Найкрасивіші вересові поля Польщі

Юлія Ладнова

Може вас зацікавити ...

Ексклюзив
20
хв

У польській лікарні померла 25-річна українка та її ненароджена дитина

Ексклюзив
20
хв

Спокуса Туска

Ексклюзив
20
хв

За нашу і вашу протиповітряну оборону: як знайти точки дотику з Польщею

Зверніться до редакторів

Ми тут, щоб слухати та співпрацювати з нашою громадою. Зверніться до наших редакторів, якщо у вас є якісь питання, пропозиції чи цікаві ідеї для статей.

Напишіть нам
Article in progress