1. Walk In the Sky: відчуй себе людиною-павуком
У Лодзі та Варшаві можна спуститися з даху фасадом будівлі заввишки в 37 метрів у спеціальному спорядженні з кріпленнями. Спочатку вас піднімають на дах висотки, проводять інструктаж, інструктор одягає на вас спеціальний костюм, шолом, перевіряє кріплення, а далі на вас чекає самостійна п'ятихвилинна дорога вниз. Це не стрибок — ви крокуєте стіною будівлі. На фото це виглядає ефектно, особливо якщо не триматися руками за стіну.
Відчути себе Людиною-павуком коштує від 199 злотих — залежно від того, чи потрібна вам відеозйомка прогулянки. Цю екстремальну розвагу часто обирають на подарунок, також часто спускаються парами. Для спуску використовується професійне альпіністське спорядження, але відчуття того, що висиш у повітрі й під тобою — велике місто, викликає неймовірний викид адреналіну.
2. Банджі-джампінг: вільне падіння з висоти 90 метрів
Це один з найекстремальніших видів спорту, де вас прив'язують до довгого гумового каната “банджі” й ви стрибаєте з висоти. Такий стрибок з висоти 90 метрів на кілька секунд дарує відчуття вільного падіння.
Власник і інструктор Станіслав «Маріо» Гуральчик має вже понад 30 років стажу та запевняє, що безпека для нього — найголовніше. Вартість стрибка 300 злотих, і працює банджі не цілий рік — актуальний розклад можна дізнатися на сайті. Стрибки відбуваються на території басейнів Moczydlo (Aleja Prymasa Tysiąclecia 103). Вимоги для стрибаючих: вага від 40 до 300 кг, вік — від 14 років. За додаткову вартість вам можуть зробити фото та відеозйомку. Також є можливість стрибнути вдвох.
3. Flyboard: злетіти на струмені води
Найбільший у Центральній Європі гідрореактивний центр розташований у 9 Польських містах, зокрема у Варшаві. За допомогою спеціальної дошки з турбіною Flyboard, яка з великою силою виштовхує воду, людина може піднятися над водою на 10 метрів.
На флайбордиста надягають шолом і рятувальний жилет, проводять інструктаж. Висота підйому та час катання залежать від рівня підготовки людини. Новачкам не дадуть злетіти на струмені води вище, ніж на 1 метр, а ось після тренувального польоту можуть дозволити піднятися вже на 5 метрів. Досвідчені флайбордисти «літають» і виконують трюки на висоті 10 метрів.
До речі, для флайбордингу не обов'язково вміти плавати — рятувальний жилет утримує на воді. Відчуття незабутні, але ціна небюджетна — від 300 злотих за 15 хвилин. Повноцінне тренування довжиною півтори години коштуватиме близько 2 тисяч злотих.
4. Deepspot: пірнути на 45 метрів
У місті Mszczonów знаходиться найглибший у Європі симулятор глибинних умов Deepspot. Це басейн глибиною 45 метрів, наповнений 8 тисячами кубометрів води. Занурюватися можна самостійно або з інструктором, а під час занурення дослідити затонулі кораблі та підводні печери, а також скористатися канатами та підйомниками для фрідайверів. Занурення дозволено з 8 років, а тривалість пригоди та глибина залежать від рівня підготовки. До речі, у центрі працює Школа дайвінгу.
5. Польські печери: розвага для різного рівня екстремалів
Більшість найдовших печер у Польщі знаходяться у Татрах. Найдовша і найглибша — Велика Сніжна у Західних Татрах з виходами на схил Малопольчняк. Довжина коридорів становить 23 753 метри, а перепад рівнів — 824 метри. Вхід туди дозволений лише підготовленим екстремалам.
А якщо досвіду небагато, можна знайти простіший варіант в інших 840 печерах Польщі. В багатьох з них організовуються походи для туристів без попередньої підготовки. Наприклад, можна відвідати Срібну копальню в Тарновських горах завдовжки в 35 км. Цей унікальний підземний об'єкт — це лабіринт з древніх водяних коридорів, штолень, шахт та інших об'єктів шахтарського «пейзажу». Здивують соляні копальні Велічка, Бохня, Клодава. А також крейдяні підземелля у Хелмі відомі з XIII століття. Точна довжина цих підземних коридорів невідома: до деяких з них можуть дістатися лише професійні рятувальники, а ось на безпечному маршруті проводять екскурсії для туристів.
6. Runmageddon: біг через бруд та болота
Це марафон з перешкодами, який можуть подолати лише люди у дуже добрій фізичній формі. Пролізти крізь вузькі проходи, перелізти через високі планки та інші перешкоди в багні — дивлячись на цей атракціон збоку, здається, що кінець світу настав і люди відчайдушно намагаються врятуватися. Разом з тим ця розвага вельми популярна в Польщі, і люди тут беруть участь у забігах цілими сім'ями з дітьми, а також влаштовують вечірки у багнюці.
На сайті можна дізнатися актуальний розклад та підібрати для себе трасу відповідно до свого рівня підготовки. Ціна від 269 до 799 злотих.
7. FlySpot: політ в аеродинамічній трубі
Для польоту у тунелі спеціальна підготовка не потрібна. Повітря підніме вас як пір'їнку — навіть робити нічого не треба. Однак для бажаючих є спеціальні курси для просунутих польотів.
Купуючи квиток, ви отримуєте два польоти в трубі. Вартість від 269 злотих, можна політати з дітьми. У Польщі в багатьох містах є такий вид розваг, ми залишаємо посилання на найближчий центр Варшави. Особливо екстремальною цю розвагу назвати не можна, але якщо ви надто боїтеся стрибків з висоти або з парашутом, то цей варіант для вас.
8. Стрибки з парашутом та польоти на симуляторі
Наважитися на стрибок з парашутом може не кожен, але в Польщі це дуже популярна розвага. А якщо ви любите падіння і польоти, можна позайматися на спеціальних симуляторах і отримати відчуття, схожі на відчуття при керуванні літаком.
Стрибок з парашутом у тандемі з інструктором та відеозйомкою коштує 1500 злотих. Разом з підготовкою та польотом процес займе не більше години, адже політ від моменту зльоту літака до приземлення парашутиста займає приблизно 20 хвилин.
9. Atrium Dive: стрибок у бетонний бункер
Організатори стрибків поставили за мету повторити сцену з фільму "Місія нездійсненна-2". Найсміливіші можуть поїхати за враженнями на Бялоленку і відчути себе Ітаном Хантом, який стрибає у глиб бетонного бункера. Стрибок супроводжується звуковими та візуальними ефектами. Вартість — 80 злотих, глибина бункера — 27м, а час вільного падіння — півтори секунди. За які встигаєш отримати свою дозу адреналіну.
10. Польоти на повітряній кулі
Помилуватися красою землі з висоти пташиного польоту можна в Білостоці. З 1996 року там регулярно проводять польоти на повітряних кулях — як індивідуальні, так і групові. Дату і час польоту визначаєте не тільки ви з інструктором, а й погода. Політ займає близько години. За цей час можна пролетіти відстань до кількох десятків кілометрів на висоті від 300 до 3000 метрів. Вартість польоту у групі — від 649 злотих.
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!