Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
Куди піти з дитиною у Вроцлаві? Найцікавіші місця:
1. Hydropolis — унікальний музей води
Адреса: ul. Na Grobli 17 50-421 Wrocław
Години роботи: понеділок-п’ятниця 9.00–18.00, субота-неділя 10.00–20.00
Ціна квитка: 36-42 злотих
Єдиний науковий центр у Польщі, присвячений воді. Завдяки сучасним технологіям показано роль води у довкіллі, її значення для людини та історію взаємодії людини з водою. Наприклад, тут є копія батискафа, в який можна увійти й відчути те, що відчуває людина в Маріанській западині (ви, приміром, знаєте, що на Місяці побувало більше людей, ніж у Маріанській западині?). Ще тут є симулятор снігової бурі: стоїш собі й спостерігаєш за загрозливо красою стихії. Також у Гідрополісі можна побачити, як водяна пара перетворюється на вогонь. І ще безліч цікавих явищ і експериментів.
2. Kolejkowo — дитяча залізниця через ляльковий Вроцлав
Адреса: Powstańców Śląskich 95, 53-332 Wrocław
Години роботи: 10.00-18.00
Ціна квитка: від 39 злотих
Музей залізниці, а по суті — Вроцлав у мініатюрі. На квадратному кілометрі площі розташовані макети відомих місць міста. І вони настільки деталізовані, що через вікна будинків можна роздивитися, що лежить на тарілках і які книги читають мешканці. Кожні дев’ять хвилин ніч змінює день, спалахують вуличні ліхтарі й фари автівок. Спостерігати за життям міста хочеться довго — неможливо відлипнути!
3. Студія малювання Pigcasso — тут можна малювати на стінах
Адреса: ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 5, II piętro. 50-155 Wrocław
Голини роботи: пн-чт з 14.00 до 21.00; птн — з 14.00 до 23.00; сб — з 10.00 до 23.00; нд — з 10.00 до 21.00
Ціна: 69-99 злотих
Студія малювання, в якій дозволено більше, ніж зазвичай. Пензлі, полотна, безліч фарб — зокрема флуоресцентних, а також вертушки й бризкалки, за допомогою яких процес створення картини може стати динамічним і навіть пристрасним. Діє опція кімнати для днів народження дитини, де дітлахи різного віку зможуть малювати на стінах і створити шедеври, які світяться в темноті.
4. Найбільший в Європі простір для любителів LEGO
Адреса: SKY TOWER, ul. Powstańców Śląskich 95, 53-332 Wrocław
Години роботи: з понеділка по суботу з 10 до 21.00
Ціна: 36-63 злотих
Чудове місце для сімейного візиту вихідного дня. Круті конструкції лего: американські вежі-близнюки заввишки в 7 метрів (їх будували 2 роки), піраміди, Лувр, Пізанська вежа та ще сотні лего-версій відомих світових споруд. А ще — складені з лего тварини, казкові герої, видатні постаті та навіть витвори мистецтва. Ну і звичайно, на виставці можна користуватися різноманітними деталями лего, аби скласти щось власноруч.
5. Зоопарк Вроцлава — за один день не обійти!
Адреса: Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław
Години роботи: 9.00-18.00 (п’ятниця, субота та неділя до 19.00). Відкритий щодня, навіть на Різдво
Ціна квитка: від 70 злотих
Найстаріший у Польщі зоопарк. Тут мешкають понад 10 тисяч тварин, а ще тут є африкаріум — океанаріум, поєднаний із зонами для африканських тварин. Площа Вроцлавського зоопарку — 33 гектарів, тож дня не вистачить, аби оглянути все. Тому радимо заздалегідь купити квитки онлайн, а також спланувати, які зони ви хочете відвідати першими. Тут, приміром, є Саванна, Мадагаскар, а також світ екзотичних метеликів, які можуть присісти вам на голову чи плече.
6. Аквапарк для всієї родини
Адреса: Borowska 99, 50-558 Wrocław
Години роботи: 8.00-23.00
Ціна квитка: 40-170 злотих (для дітей віком до 3 років — безкоштовно)
Навіть коли за вікном мороз, температури води тут 30°С. Тут є 7 різних гірок, атракціони “Лінива ріка№ і “Дитяча бухта”, криті і відкриті басейни на будь-який смак, джакузі, лазні. Все поділене на зони і не завжди можна перейти з однієї до іншої. Тож враховуйте це, коли хочете вибратися сюди родиною, в якій тато любить спортивний басейн, мама сауну, син піратський корабель, а крихітка — хлюпання на мілині. Тут є також тренери з плавання, аніматори для дітей, а також парковка, ресторани й можливість проведення дня народження.
7. Батутний центр дитячої мрії GoJump
Адреса: ul. Jana Długosza 59-75. 51-162 Wrocław
Години роботи: пн-птн: 10:00-21:00; сб і нд — 9:00-21:00
Ціна: 66-110 злотих
Тут можна просто подуріти або займатися регулярно під наглядом професійного тренера. Паркур, скелелазіння, акробатика, гімнастика, стрибки на батуті — для дітей, підлітків і дорослих. Ви знали, що дитина, яка настрибала на батутах кілька годин, потім може спати пів доби?
8. Парк Mamuta: хто на мамонта?
Адреса: Bukowskiego, 11-400
Ціна: безкоштовно
Парк Mamuta — відносно новий парк, поділений на різні зони. MAMU-SAD — місце для пікніків серед яблунь, плоди яких можна збирати і їсти. Поруч — численні лавочки та столи для настільних ігор. CROSS-MUT — зона тренажерів під відкритим небом. Але найголовніше місце парку — майданчик для дітей з фігурою мамонта заввишки в 8 метрів. Мамонт містить дві великі гірки на місцях бивнів. До гірок ведуть кілька шляхів із різним рівнем складності. Зовні з обох боків є стіни для скелелазіння. А навколо мамонта — гойдалки та пісочниця.
9. Екскурсія до гномів — хто знайде більше?
Ціна: від 140 злотих за особу до 570 злотих за екскурсію
У Вроцлаві мешкають близько 600 гномів, і щороку з'являються нові. Кожен із гномів має свою історію та своє ім'я — наприклад, Флоріан-трубочист, Мотоцикліст чи Ненажера. Гноми з'явилися у Вроцлаві у 80-х роках ХХ століття. На стінах міських будинків стали з'являтися малюнки — усміхнені гноми з квіткою в руці. Так студенти, члени руху Помаранчева Альтернатива, за допомогою гумору намагались боротися з абсурдом комуністичної влади. Пізніше міська влада вирішила вшанувати ці події встановленням першої скульптурки гнома у Вроцлаві. Сьогодні їх сотні, існує мапа вроцлавських гномів, і діти радо поринають у пошуки фігурок. До того ж їм ще розповідають різні легенди — містичні й смішні.
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!