Олена Клепа
Кореспондентка Миколаївської філії Національної суспільної телерадіокомпанії. За 7 років роботи в медіа встигла побувати ведучею, редакторкою, авторкою художніх програм. Зараз віддає перевагу роботі за кадром: «Відеозйомка і відеомонтаж - моя пристрасть»
Публікації
Олена Клепа: Кого чекаєте в лавах Українського легіону?
Олег Куць: Ми запрошуємо всіх придатних до військової служби громадян України віком від 18 до 60 років, які зараз перебувають за кордоном. Йдеться не лише про чоловіків, а й про жінок. Можна приїхати до Любліна, поспілкуватись, подивитись на роботу рекрутингового центру, дізнатись умови та вимоги, а вже тоді вирішувати, підписувати контракт чи ні.
Таким чином ми боремося з дезінформацією ворога в інформаційному просторі України і за кордоном. Ніхто і нікого без підготовки чи без належного обмундирування на фронт не відправляє.
Все прозоро, все на добровільній основі і згідно з підписаним контрактом
Спочатку будуть навчання, тренування на полігоні, які забезпечують польські партнери. Вони ж надають надають озброєння, техніку. З українського боку забезпечується форма і тилове забезпечення
Яким чином працює рекрутинговий центр?
Рекрутинговий центр при консульстві в Любліні допомагає організаційно. Цей проєкт — як перша ластівка. Ми вдячні польській стороні за можливість його реалізувати. Ми розраховуємо і очікуємо, що наші іноземні партнери теж долучаться до цієї ініціативи і за нашим прикладом будуть робити подібне в інших країнах. Більше інформації з цього приводу повідомить Міністерство оборони.
З першого жовтня йде повноцінна робота центру рекрутингу — співбесіди, медичні огляди, перевірка документів, щоб все було оформлено, згідно з чинним законодавством. Потім визначається дата, коли прибувають добровольці підписувати контракт і розпочинають навчання.
Чи можна вибрати війська, в яких хочеш служити чи конкретну бригаду?
У даному випадку в Польщі Український легіон формується як один злагоджений підрозділ — тому ні. Цим цей рекрутинг і відрізняється від того, що відбувається в Україні. Добровольці разом починають навчання як сформований один підрозділ — разом тренуються, їдуть на фронт і так само разом повертаються на ротацію до Польщі до своїх родин.
Набагато легше і спокійніше, коли знаєш і довіряєш одне одному
Якщо чоловік отримав повістку, перебуваючи за кордоном, і вчасно не повернувся, а зараз хоче підписати контракт, чи може він це зробити і не боятися, що його потім не випустять до родини за межі України?
Коли людина підписує контракт, то вона вже стає військовослужбовцем. Потім всі добровольці разом повертаються до Польщі на тренування і відпочинок.
Чи може іноземець записатися до Українському легіону?
Цей проєкт передбачений виключно для громадян України. Такою була безпекова угода, підписана під час візиту Президента України до Республіки Польща — між Володимиром Зеленським і Дональдом Туском.
Що, окрім патріотизму, може спонукати підписати контракт?
Хтось, наприклад, не може за кордоном знайти гарну роботу, щоб оплатити житло, дати гарну освіту дітям чи просто переживає за своє майбутнє. Коли чоловік чи жінка записуються до легіону і йдуть служити, то отримують достойне грошове забезпечення, їхні родини мають гарантію того, що потім ті повернуться у Польщу у відпустку чи на ротацію.
А є громадяни, які просто бояться, не знають, як повернутися, бо, наприклад, та ж повістка прострочена. І для них це досить хороша опція: і свій обов'язок виконати, і бажання здійснити.
Яку фінансову винагороду можуть отримати бажаючі вступити до легіону?
Фінансові умови для захисників України однакові. Є загальний стандартний контракт. Суми для тих, хто підписав контракт вдома, і для тих, то підпише за кордоном, подібні. У тилу менше, на передовій, де ведуться активні бойові дії, — більше. Залежно від складності бойового завдання — до 190 тисяч гривень на місяць для рядового складу. Ми не могли допустити, щоб фінансування було різне для тих наших захисників, хто в Україні записується, і хто тут. Але цього цілком достатньо, щоб забезпечувати проживання сімей навіть за кордоном.
Бонус — відпустку можна провести в будь-якій країні за вибором військовослужбовця
Для вступу до Українського легіону досвід служби у війську не обов'язковий. Ми гарантуємо навчання на базах НАТО за вашою посадою в підрозділі. Кожен доброволець обов'язково проходить 35 днів базового військового вишколу, а також злагодження у складі підрозділу. Також добровольці можуть бути ще направлені на підвищення навичок на одну з європейських баз. Це ще кілька місяців навчать.
Як долучитися до Українського легіону?
Можна подати заявку на сайті або завітати безпосередньо до Центру рекрутингу за адресоб: м. Люблін, вул. Спокойна, 2 (ul. Spokojna, 2, 20-074 Lublin, Polska).
Можна зателефонувати і запитати все, що цікавить, прийти на співбесіду. Все відбувається, згідно зі стандартами НАТО. Це можливість стати частиною чогось більшого, того, що надихає весь світ. Разом боремося за майбутнє наших дітей. Це все веде нас до тої великої перемоги, яка дозволить нам жити в кращому майбутньому для нас і наших дітей.
Близько 200 добровольців подали заявки до Українського легіону у перші дні набору. Рекрутинговий центр відкрився у Любліні при консульстві України. Як він працює, розповів Sestry Олег Куць, Генеральний консул України в Любліні
У неділю, 1 жовтня, у столиці Польщі відбулась масова акція – «Марш мільйона сердець», яку організувала найбільша в країні опозиційна політична сила, «Громадянська платформа».
До великого заходу приєднались й інші опозиційні сили.
«Ми, Нація, наша Батьківщина, наш прапор», – підсумував акцію лідер опозиції Дональд Туск.
Ця політична акція сталася напередодні парламентських виборів у Польщі, які заплановані вже за два тижні – 15 жовтня.
Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, напередодні виборів лідирують дві політичні сили – правляча партія «Право і Справедливість» (36 відсотків) та «Громадянська платформа» (29 відсотків).
Опозиція має на меті мобілізувати своїх прихильників та заохотити їх прийти на виборчі дільниці та змінити владу в країні на найближчих виборах (як відомо, правляча партія «Парво і Справедливість» утримує владу вже протягом двох каденцій), що й демонструє марш (Marsz Miliona Serc).
Мерія Варшави підтвердила, що в Марші мільйонів сердець взяло участь близько мільйона людей.
«У нас повністю заповнено чотири кілометри і чотириста метрів траси. Учасники також знаходяться на вулицях», – повідомила під час маршу речниця столичної мерії Моніка Беут-Лутик в інтерв’ю виданню Wirtualna Polska. Раніше Дональд Туск зазначив,що в марші взяли участь мільйон учасників. Цю інформацію підтвердив і речник мерії Варшави Якуб Ледуховський, пише Gazeta Pl.
«Ми піднімаємося на боротьбу зі злом, обличчям до обличчя, щоб притягнути цю владу до відповідальності, щоб Польща знову стала вільною від брехні, від ненависті й злодійства. Це наш час. 1 жовтня опівдні ми зустрінемося у Варшаві. Це там, де знаходиться Польща» – цитують заклик лідера «Громадянської платформи» Дональда Туска до громадян з метою взяти участь у марші.
Туск переконаний, що ця акція, яка була запланована ще у липні ц.р., дасть прихильникам опозиції впевненості у перемозі.
«Прихильники демократичної опозиції наприкінці виборчої кампанії пройшли маршем столицею, щоб показати, що перемога над так званими «добрими змінами» вже на відстані витягнутої руки. Підтверджено, що це найбільша демонстрація, яку коли-небудь бачила Варшава», – резюмувала «Газета Виборча».
Публікацію підготовлено за матеріалами польських ЗМІ
Фото авторки
Опозиція закликала своїх прихильників мобілізуватися напередодні парламентських виборів
Зверніться до редакторів
Ми тут, щоб слухати та співпрацювати з нашою громадою. Зверніться до наших редакторів, якщо у вас є якісь питання, пропозиції чи цікаві ідеї для статей.