Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!
У Польщі стартувала державна програма «Pierwsze mieszkanie» (Перше житло), що допоможе взяти кредит на купівлю житла зі ставкою лише 2 відсотки. При цьому, скористатися опцією можуть і українці, які покинули свою країну через війну. Для цього їм, як і громадянам Польщі, потрібно відповідати усім критеріям програми. Умови – позичальнику ще не виповнилось 45 років і це його перше житло. Звичайно, потрібно мати на руках усі документи, що підтверджують платоспроможність, а також – позитивну кредитну історію. Якщо українець вже працює в Польщі, то більшість банків розглядають перекладені польською мовою документи з Українського бюро кредитних історій.
Гарантом безпечного кредиту під 2 відсотки є держава, яка сплачує різницю за процентною ставкою на 10-річний період.
Вартість квадратного метру не обмежена, але програма передбачає суму кредиту до 500 тисяч злотих для одиноких позичальників та до 600 тисяч злотих для подружжя або особи, яка виховує дитину.
За регламентом програми «Bezpieczny Kredyt 2%», власний внесок не може перевищувати 200 тисяч злотих. Це означає, що можна обирати квартиру вартістю до 700-800 тисяч злотих. До речі, влада стверджує, що цю програму можна буде поєднати з програмою «Mieszkanie bez wkładu własnego» і оформити іпотеку навіть, якщо у вас немає коштів на перший внесок, але є високий дохід.
Пропозиція діє до 31 грудня 2027 року. Людина, яка придбала житло на таких підставах, зобов'язується прожити в ньому хоча б рік. Здавати таке житло в оренду не можна. Якщо квартира не використовується за призначенням, то учасника програми можуть змусити повернути всі кошти. Також якщо в період дії пільги за кредитом (це 10 років) ви захочете продати приміщення, це анулює домовленості. Купівля іншого житла або отримання права власності на нерухомість (за винятком спадщини), а також переплати за кредитом у перші три роки також скасовують дію пільги.
- Банки, що підтвердили участь у цій програмі і надають кредити:
- Bank BPS и Banki Spółdzielcze
- Zrzeszenia BPS,
- Bank PEKAO S.A.,
- Bank Spółdzielczy Rzemiosła у Кракові,
- Bank Spółdzielczy в Brodnicy,
- Krakowski Bank Spółdzielczy у Кракові,
- PKO Bank Polski S.A.,
- SGB-Bank S.A.,
- VeloBank S.A.
- Alior Bank S.A.
- Документи, які необхідно надати банку:
- 1. Карта сталого чи тимчасового побиту
- 2. Свідоцтво про сплату податків
- 3. Договір з забудовником або продавцем
- 4. Довідка про офіційну заробітну плату
- 5. Витяг з бюро кредитних історій
- 6. Історія руху коштів на банківських картках
- 7. Довідка про несудимість
Журналістка, PR-спеціалістка. Мама маленького генія з аутизмом та засновниця клубу для мам «PAC-прекрасні зустрічі у Варшаві». Веде блог та ТГ-групу, де допомагає мамам особливих діток разом зі спеціалістами. Родом з Білорусі. В студентські роки приїхала на практику до Києва — і залишилася працювати в Україні. Працювала у щоденних виданнях «Газета по-київськи», «Вечірні вісті», «Сьогодні». Була автором статей для порталу оператора бізнес-процесів, де вела рубрику про інвестиційну привабливість України. Має досвід роботи smm-менеджером і маркетологом у девелоперській компанії. Вийшла заміж на телепроєкті «Давай одружимося», коли виконувала редакційне завдання. Любить людей та вважає, що історія кожного унікальна. Обожнює репортажі та живе спілкування.
Підтримайте Sestry
Навіть маленький внесок у справжню журналістку допомагає зміцнити демократію. Долучайся, і разом ми розкажемо світу надихаючі історії людей, які боряться за свободу!